Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az emberek képesek a párjuk...

Az emberek képesek a párjuk gyerekét szeretni/elfogadni?

Figyelt kérdés

Működőképes egy mozaikcsalád szerintetek?

A férfiak vagy a nők fogadják el könnyebben más gyerekét?

Pro és kontra is érdekel.



2017. okt. 22. 21:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem teljes odaadással, feltétel nélkül szeretni, mint egy vér szerinti gyermeket nem.
2017. okt. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Nekem nincs saját gyerekem, soha nem is akartam. Mégis a feleségem fiát nagyon szeretem. 8 éves kora óta én nevelem, és mindenem amim van egyszer az övé lesz. Nem vérszerinti fiam, de én annak tartom.

38/F

2017. okt. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem teljesen egyéni.

És a gyerektől is nagyon sok függ.

Nehéz olyat elfogadni, aki szívből utál, csak mert éppen olyanja van.

Szerintem annál működik jobban, akinek szintén van gyereke, mert sokkal jobban tudják, hogy hogyan kell egy gyerekkel bánni, jobban kezelik a gyerek hülyeségeit, jobban megértik.

2017. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az ember egy vadidegent is képes szeretni... viszont az érzések nem parancsszóra működnek, tehát mindig X, hogy az adott két ember (itt az új pár meg a gyerek) mire képes jutni egymással. Ami elvárható az a kölcsönös elfogadás, aztán vagy megszeretik egymást, vagy nem.
2017. okt. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Ember függő, a gyerektől is, az ő vérszerinti szülőjétől is és az új embertől is függ. Tudni kell kezelni a helyzeteket. Nálunk édesanyám az aki révén megtapasztaltam ezt. Volt olyan párja akivel nehezen találtuk meg a közös hangot mert első pillanattól kezdve az apámnak érezte magát és ő akart dönteni mindenben. A jelenlegi párja anyukámnak nagyon aranyos és sok közös témánk van.
2017. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az exemnek voltak gyerekei, amikor nekem még nem, én őszinte leszek, nem tudtam kezelni a helyzetet, nem tudtam igazán elfogadni őket és sok nevelési dologgal nem értettem egyet.

Most én vagyok abban a helyzetben, hogy egyedül maradtam kettővel, de a párom maximálisan elfogadta a gyerekeimet és abszolút sajátjaként szereti őket, szerencsére ez kölcsönös.

2017. okt. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nagyon jó válaszok!

2-es meghatottál..

2017. okt. 22. 22:06
 8/18 anonim ***** válasza:
Attól függ,milyenek a gyerekek,meg milyen a személyisége annak,aki annak idején összejött az egyedülálló szülővel.
2017. okt. 23. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%

Azt látom, a férfiak ebben jobbak. Hamarabb elfogadja és képes a sajátjaként szeretni a párja gyerekeit. Azok a mozaik családok többnyire működnek, ahol a férfi alapvetően jó apa (még ha nem is vérszerinti). Persze vannak olyan férfiak, akik nem jó apák, a sajátjukkal is cudarul bánnak, nem hogy a mostoha gyerekkel.

A nők között viszont az a legritkább, aki el tudja fogadni a párja gyerekét. Legtöbb esetben betolakodót látnak benne, aki a saját (közös) gyerekek elől veszi el még a levegőt is. Azok se képesek őket egyformán kezelni, aki a saját gyerekkel jó anyaként viselkedik.

Természetesen vannak kivételek: de ők vannak kevesebben.

2017. okt. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg nagyon szép, amit a 2-es írt, csak kérdés hogy valóban feltétel nélkül szereti-e az a gyereket. Szeretné-e akkor is, ha mindig csak a probléma lenne vele. Szeretné-e ha napi szinten veszekedve vele a gyerek, vagy bedrogozva neki menne.

Szerintem működhet jól egy mozaikcsalád, ha kölcsönösen tisztelik és elfogadják egymást. Még azt is el tudom képzelni, hogy valóban szeretik egymást annyira, amennyire idegenek megszerethetik egymást, de nem úgy mint egy saját gyerek esetében.

2017. okt. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!