Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Csak én nem látom értelmét a...

Csak én nem látom értelmét a halotti tornak? A gyász közepén semmi kedvem lakomát csapni. Nem értem miért jó ez

Figyelt kérdés

2021. máj. 21. 13:11
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem is baromság a halotti tor, amiken én voltam eddig, az sosem a halottról szólt, hanem a kiváncsiskodó és dicsekvő rokonokról, akik pl. azt firtatják tapintatlanul, miért nincs még gyerekem, bezzeg náluk már 4 unoka is van stb. A lakodalmakat is hasonlóan utálom, nekünk nem is volt emaitt, csak egy szűk körű családi ebéd a polgári után, természetesen volt is sok sértődés miért nem hívtam meg rokonokat, akikkel amúgy sem beszéltem még telefonon sem vay 5-10 éve.
2021. máj. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy "szokas" ! Nem torveny. Aki csinal az csinal, aki nem az nem. Teljesen ertelmetlen, de ez az en velemenyem !
2021. máj. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 ebrozsa válasza:
100%
Kicsit furcsállom, hogy sokan leìrják mi a gyökere ennek a szokásnak és ezután még mindig sokan odaìrják,H nincs értelme. Valòszìnű közrejátszanak a tapasztalatok ami nem mindenhol azt igazolja vissza,H fontos és értelmes dolog. Az is számìt ki milyen viszonyban volt a halottal, a családdal és hogyan tudja megadni a végtisztességet egy ilyen összejövetelen. Különbözőek vagyunk, mégis szerintem inkább a mai világ szomorú szokása az,H a temetés után van akinek még vissza kell menni dolgozni.
2021. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha nem tragikusan hirtelen megy el (baleset, vízbe fulladás, öngyilkosság...), akkor joga van az embernek erről rendelkeznie.

TV-ben(TLC-n, meg hasonló csatornákon) láttam amolyan gyászvigadalmat, azt viszont egyértelműen túlzásnak érzem .

2021. máj. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem én találom ki, szociológiai tanulmányban olvastam, a tornak volt olyan értelme is, hogy a közösség, mondjuk a falu közössége, ott kezdte felmérni, hogy a halott után milyen új viszonyok lesznek-lehetnek az itt maradottak között. Ma már persze nem igazán erről szól. De az szerintem se rossz, ha buli nélkül, kicsit iszogatva, eszegetve, elbeszélgetünk az elmentről. Az azért mindenkinek segít(het) egy kicsit a feldolgozásban.
2021. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
80%
Nekem semmi nem csúszott le a mamam temetese után. Szornyü volt h életemet és soha többet nem láthatom. Utána kényszerből mosolyogni az emberekre nézni ahogy esznek. Szörnyű volt. Megmondtam férjemnek az én temetesem utàn ugyan ilyen nem lesz mindenki megy haza....
2021. jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
77%
Ünnepelni nem evéssel jó? A lényeg, hogy ünnepeljük a halott életét és személyét.
2021. júl. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos a fiam halt meg és temetést nem szeretnék neki, csak hazahozzuk őt, így egy csendes családi búcsúztatást rendezünk itthon azzal a maroknyi családtaggal, akik egyáltalán érdeklődtek a fiam iránt éltében (is). Ennyi lehetőséget muszáj megadnom a búcsúzáshoz.

Így nyilván megvendégeljük őket, hiszen nem mindenkivel lakunk 1 városban.

2021. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
A torral lezárunk valamit, búcsút veszünk, csúnyán hangozhat de megkönnyebbülünk. Kiadhatjuk magunkból azt a borzalmas feszültséget amit a temetésre való készülődés okozott. Nem sok toron voltam eddig, és hiába volt fontos az elhunyt, ott látszott hogy az élet megy tovább. Felidézték az elhunyt viccesebb dolgait, beszélgettek róla. De nem volt már az a mérhetetlen fájdalom és sírás. Remélem ezzel senkit nem bántottam meg de én így érze.
2022. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

39: ez pontosan így történik

A temetessel és a toron a halottunkrol megemlekezessel megkonnyebbulunk

2022. aug. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!