Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Csak én nem látom értelmét a...

Csak én nem látom értelmét a halotti tornak? A gyász közepén semmi kedvem lakomát csapni. Nem értem miért jó ez

Figyelt kérdés

2021. máj. 21. 13:11
1 2 3 4 5
 11/43 Tepfal ***** válasza:
97%
Régen én is visszataszítónak tartottam, aztán amikor meghalt egy közeli rokonom, átértékeltem. Nekem jó volt, hogy nem vagyok egyedül, hogy egy kicsit "elterelődnek" a gondolataim, mert történik valami és nem csak a fájdalom kavarog bennem, nem kell egyedül az üres lakásba visszamennem. Jól esett meghallgatni mások történeteit az elhunytról, együtt nevetni a régi vicces történeteken, együtt sírni, hogy ilyen már nem lesz többé.
2021. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
97%
Értettem miért említetted a Valentin-napot. Nem átvett szokás. Régi hagyomány.
2021. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
98%

Nekem is furának tűnt, míg csak anyukám váratlanul meghalt... és akkor testvéremmel teljesen úgy éreztük, mindenképp "megérdemel" egy fogadás-félét , ahol rá emlékezünk, az ő emlékére jövünk össze.

Egyrészt.

Másrészt jöttek rokonok a temetésre több száz km-ről. Mindenképp ildomos egy ebédre meghívni őket ilyenkor.

2021. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
93%
#4: pont hogy nem új vagy átvett szokás!
2021. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
25%
Undorító szokásnak tartottam mindig is. Meghal egy közeli családtagom, eltemetem, én meg utána egyek-igyak? Egy falat nem menne le a torkomon. Úgy éreztem volna hogy bemocskolom anyám emlékét azzal hogy meghalt, mi meg "ünnepelünk".
2021. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim válasza:
35%
Utáltam....én összetörten világomat nem tudtam a többi távolabbi rokon meg jól bezabált és rihegtek röhögtek....undorító
2021. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
33%
16-os, mi is így voltunk apámmal mikor meghalt anyám. Anyai nagyanyám meg meg is szólta, miért nem tartunk tort. Megmondtuk neki, hogy azt se tudjuk mihez kezdjünk, nem hogy dinom-dánomot tartsunk. Tartson az ő pénzén. Ez már nem tetszett neki. #15.
2021. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
91%
nincs ebben semmi undorító. Tiszteletadás a halottnak, megemlékezés egy formája. Az már más téma ha pár sötét agyú. zéró empátiájú egyén zabálási lehetőséget lát benne. De ez őket minősíti,nem azt aki a tort rendezi.
2021. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
94%
Régebben még virrasztás is volt a halott mellett, amíg a temetés megtörtént. Emlékezés a lényege, hiszen mások emlékezése nélkül nyomtalanul tűnnénk el, mintha soha nem is léteztünk volna. És az élők élnek, enni akarnak, ha összejönnek, hiszen az élet nem áll meg, mert elmegy valaki, közben persze emlékeznek az elhunytra, beszélgetnek róla, képeket nézegetnek, emlékeket idéznek fel.
2021. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
95%

15, akkor ne egyél.

Nekem a nagymamám a Szamos partjáról Zalába ment férjhez. A nagyapám Szegedről került ide.

Ott él a rokonságuk jó része. Ha megtisztelték őket azzal, hogy eljöttwk búcsúzni, ha megtiszteltek minket azzal, hogy próbálták bennünk tartani a lelket, mi meg tartoztunk annyival, hogy egy fél napos út után adtunk nekik ebédet.


Ma már a családok jó része csak ilyen alkalmakkor találkozik a távolabbiakkal, jó dolog a közös gyökerekről beszélgetni.

2021. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!