Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyen nagymamám?

Miért ilyen nagymamám?

Figyelt kérdés

Egy ideje nem találtam állást, mert csak tavaly találtam meg hogy mit szeretnék csinálni.

Mamám sokszor az unokatestvérekhez hasonlit akik már Ausztriába költöztek diplomájuk van, dolgoznak. Sokszor mondja hogy ha lenne munkám akkor nem kellene a barátnői előtt "szégyenkezzen" hogy az ő unokájának nincs munkája.

Ha elmegyek meglátogatni hogy ne legyen egyedül vagy, akkor mindig szóba hozza akkor is ha jót beszélgetünk másról. De ilyen lesajnáló stílusban "Hogy lesz neked munkád?" Meg "a papírral kitörölheted. Nem sok értelme volt"

Pár napja mondja nekem hogy segitsek neki az Eeszt alkalmazással mert mobilos meg szgépes, én nem értettem teljesen amit mond, csak azt hogy "védettség, mobilra letöltés" és akkor szól hogy "Már annyi ilyen tanfolyamot elvégeztél, nehogy már ne értsd!"

Itt lett elegem. Innentől nem látogatom meg és nem segítek neki semmit. Segítséget kér és még beszól. Olyan mérges lettem, hogy elmentem.



2021. máj. 25. 07:07
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Más idők voltak azok.
2021. máj. 25. 19:58
 22/28 A kérdező kommentje:
Biztos ez az eeszt a tvben volt. Én 6 éve be se kapcsolom tvt mert annyi értelme van mint híreket nézni napi 8 óra reklámot meg ami éppen van. Ehelyett jobb a youtube is.
2021. máj. 25. 20:11
 23/28 anonim ***** válasza:
86%
Én sem tudom, mi az "eeszt", nekünk sincs tv adásunk. Akkor most mi is bunkó prolik vagyunk? 😂
2021. máj. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Holnap megyek interjúra. Ha felvesznek felrakom facebookra ő meg likolja vagy amit akar beszélni nem fogok vele többet.
2021. máj. 26. 22:01
 25/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Aranyosak vagytok.
2021. máj. 26. 22:03
 26/28 anonim ***** válasza:
85%
Sok sikert az interjúhoz, mamát meg leszarni nagy ívből.
2021. máj. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
16%
Szerintem sokszor azért vannak ezek a nézeteltérések, mert generációs különbség van. Régen az volt hogy ha valaki elvégzett egy iskolát akkor az a jövőre nézve sokkal biztosabb dolog volt, most sok területen nehezebb munkát találni,régen egész más hogy volt ez, büntették ha valaki nem dolgozott.A szocializmusban akár valaki az egész életét egy munkahelyen töltötte. Manapság ez már kb elképzelhetetlen. Mondd el ezt a mamádnak hogy attól hogy ő mást élt meg, azóta sokat változott a világ. És hogy a támogatására lenne szükséged, mert te igenis igyekszel, és ez neked nem esik jól amikor piszkál stb. Én ezt tenném.
2021. máj. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
68%
Mifelénk a nagymamák (nem a sajátjainkra értem) "feltupírozzák" az unokáikat. Pl.: Főorvos vagy ápoló egyre megy, egészségügy és kész
2021. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!