Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyen nagymamám?

Miért ilyen nagymamám?

Figyelt kérdés

Egy ideje nem találtam állást, mert csak tavaly találtam meg hogy mit szeretnék csinálni.

Mamám sokszor az unokatestvérekhez hasonlit akik már Ausztriába költöztek diplomájuk van, dolgoznak. Sokszor mondja hogy ha lenne munkám akkor nem kellene a barátnői előtt "szégyenkezzen" hogy az ő unokájának nincs munkája.

Ha elmegyek meglátogatni hogy ne legyen egyedül vagy, akkor mindig szóba hozza akkor is ha jót beszélgetünk másról. De ilyen lesajnáló stílusban "Hogy lesz neked munkád?" Meg "a papírral kitörölheted. Nem sok értelme volt"

Pár napja mondja nekem hogy segitsek neki az Eeszt alkalmazással mert mobilos meg szgépes, én nem értettem teljesen amit mond, csak azt hogy "védettség, mobilra letöltés" és akkor szól hogy "Már annyi ilyen tanfolyamot elvégeztél, nehogy már ne értsd!"

Itt lett elegem. Innentől nem látogatom meg és nem segítek neki semmit. Segítséget kér és még beszól. Olyan mérges lettem, hogy elmentem.



2021. máj. 25. 07:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
75%
Nagymama vagyok, és meg kell mondjam, akkor lennék büszke igazán az unokáimra, ha azt látnám, hogy nem dolgozzák , nem hajtják agyon magukat, hanem könnyedén, kevés munkával keresnek sok pénzt. Úgy, hogy közben nem stresszelnek, hanem nyugodtak és képesek az életet élvezni is, nem pedig vesszőfutásnak tekinteni.
2021. máj. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Vuk-91 ***** válasza:
77%
Sokan trófeaként tekintenek saját gyermekeikre illetve unokáikra, akik csak akkor jók, ha mihamarabb elértek valamit az életben. Ez egy mérgező tulajdonság társadalmunkban, ami sokak életét keseríti meg. Nem mindenkinek lehet világos, hogy mit akar csinálni az életével, legalábbis nem egyből, és azért nem mindenki van oda azért, hogy tanulj valamit, és akkor az lesz az egész életed. De sajnos egyesek a gyerekeikben keresik az okot, hogy büszkék legyenek, és ez sajnos néha túl megy a határon.
2021. máj. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
22%

Az EESZT-s dologban abszolút a nagyinak van igaza, igazán elvárható lett volna tőled, hogy ebben tudj segíteni neki.

A másik meg... nem szép a nagyitól, hogy ezt nézi, de végül is: az unokatestvéreid diplomásak, neked meg pár OKJ-d van, és még anonim sem "dicskedsz" el azzal, hogy mire mentél velük. Valószínűleg igaza van abban a nagyinak, hogy az unokatestvéreid jobban boldogulnak, ás kérdés, hogy a szeretetet nem lenne szabad ebben mérni, meg ha valaki elmarad, akkor nem rúgunk bele érte.

A nagyi nyilván többet várt tőled, és csalódott.

2021. máj. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
82%
Azért ha elképzelem, az én nagymamám hogy adta volna elő a kívánságát ("a védettséget rakd már a telefonra, kisunokám"), szerintem teljesen oké, ha első körben ezt nem érti az ember.
2021. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
86%

Ja, az a legfontosabb, hogy a többi vénasszony mit gondol rólad.

Egy igazi vérnagymama, bárkitől megvédi a családját, unokáit, nemhogy szégyenkezik a többi pletykafészek miatt.

Szánalom vén hülye. Én hagynám a fenébe.

Jelzem, nagymama korban vagyok.

2021. máj. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
66%
Többdiplomás ember vagyok, van állásom is de életemben nem voltam az eeszt-n ugyanis nem járok dokihoz és nem kellett eddig ezzel foglalkoznom. Nem hiszem hogy az alapműveltséghez hozzátartozik. Ha meg igen, akkor tanulja meg a nagymama is, ne masokra köpködjön.
2021. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonymousreview60 ***** válasza:
34%

A nagyanyád nem elégedett a teljesítményeddel, azt szégyellni, de legalábbis az ablakba kitevésre érdemtelennek tartja, és a fent leírt viselkedéssel áll érte bosszút/büntet miatta.

Az helyes, hogy nem álltál le veszekedni, és inkább leléptél. Akkor jársz el teljesen felnőtten, ha nem azonnal nem segítesz, hanem 2-3 körben figyelmezteted a viselkedésére, hogy az neked mennyire bántó, és ha nem változik, akkor a látogatást és a segítést megszünteted.

2021. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen igazad van, egész nyugodtan hanyagold, akárhány éves is. Rá fog ébredni, hogy nem azoktól az unokáitól várhatna segítséget, akik Ausztriában vannak. Egyébként tipikus, egyszerűen csak érzéketlen bunkó, akinek fontosabb a saját helye a nyanyatársai rangsorában, mint az unokája. Tulajdonképpen nem direkt ellened csinálja, egyszerűen ennyire képes. Hát, ebben az esetben így járt.
2021. máj. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos sok ilyen idős ember van. Egyrészt egyedül maradnak, megkeserednek. Másrészt nem tudnak lépést tartani az idővel. Nekik az volt a természetes még az előző rendszerben, hogy elment dolgozni egy helyre és onnan ment nyugdíjba. El se tudják képzelni, hogy most már minden máshogy van. Ettől függetlenül nem kell hagyni a beszólogatást.
2021. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Az biztos. A 40es években kezdett dolgozni. 1000 forint volt a havi fizuja.
2021. máj. 25. 19:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!