Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tudnék papámmal kezdeni,...

Mit tudnék papámmal kezdeni, hogy kicsit higiénikusabb legyen?

Figyelt kérdés

Havonta 1x néhány napra tudom csak meglátogatni, viszont amit akkor abban a házban látok, az szörnyű.

Minden tiszta mocsok, ha valamit kiönt, azt otthagyja. Képes arra, hogy megfőzi a tejbegrízt, a tányért amiből evett, azt nem kimossa hanem elteszi, másik nap meg abból eszi a disznó pörköltet.

A WC nincs lehúzva, ami irdatlanul visszataszító, a ház is szörnyen bűzlik...

Minden sarokba pók van, a padló sáros bakanccsal össze van lépkedve stb...

Pedig nem is krónikus beteg, jól tartja magát, de ezt az igénytelenséget nem bírom megérteni.


Mamám anyum születése után 2 évvel elhunyt, szóval nem hinném, hogy a gyász miatt lenne.


A kertben kapál, főz magára, tyúkot vág (aminek gyakran megvannak bent a maradványai), szóval szimplán csak lusta.


Ebben a pár napban, amíg nála vagyok kitakarítok, de a következő hónapra a lakás ugyan így néz ki. Egyszerűen csak szörnyű.

Mondtam már neki, hogy ezek a dolgok nem kerülnek többe 10 percnél, de akkor sem csinálja meg.


Minden rokon eléggé messze él az ő falujától, nincs aki naponta vagy legalább hetente rá tudna nézni.


Mit tudnék tenni? Rossz belegondolni, hogy nap mint nap ilyen körülményekbe él.


2021. jún. 23. 13:15
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
35%
Ez nem "igénytelenség". Aki ennyire nem tartja fenn a higiéniát, az mind depressziós vagy demens. Az, hogy rengeteg ilyen van, nem ellenérv.
2021. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
93%
Akkor mi? Nekem is ilyenek voltak a nagyszüleim világ életükben, és nem voltak se depressziósok, se demensek, csak igénytelenek..
2021. jún. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
76%
Azt nem értem, hogy ha a nagyi életében rendet tartott, akkor a bácsinak ezt kellett volna megszoknia, ennyire nem volt rá hatással a felesége tisztasága?
2021. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

#5 #9


Nem mindig így élt. Most 75 éves, nagyjából 68-70 éves korában kezdett lassan ilyenné válni.


Édesanyámat nagyrészt az ő nagyszülei nevelték, papámmal kevés időt töltött.

Volt katona, volt, mikor TSZ-ben dolgozott.

2021. jún. 23. 15:20
 15/34 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem meg nem beteg, hanem a felesége egész életében kiszolgálta és ehhez szokott hozzá.

Ismerek kettő ilyen embert is, nem is öregek ráadásuzl, 40-esek, és hányingert kap az, aki bemegy a lakásukba. Amíg nem látod, meg nem mondanád, hogy milyenek.

2021. jún. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
A szociális gondozás nem tudom mennyire lenne lehetséges, nem nagyon szereti az idegeneket. Ha úgy mennének hozzá, hogy "jónapot a hivataltól jöttünk, ki kell takarítanunk", biztos elküldné őket, nem túl szépen
2021. jún. 23. 15:22
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Van kettő ilyen rendetlen ismerős, mind a kettőnek van agyi betegsége.
2021. jún. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
'15-ös: Nem olvastad, hogy a bácsi akkortájt özvegyült meg, mikor a lánya született?! Tehát fiatal emberként, azaz nem szokhatott hozzá, hogy "a felesége egész életében kiszolgálta" !
2021. jún. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ülj le vele egy beszélgetésre
2021. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, de naiv vagy, 19-es! Hát csak nem gondolod, hogy azért ilyen, mert senki nem mondta neki, hogy ez rossz!
2021. jún. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!