Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Megváltozott a nagymamám, ez...

Megváltozott a nagymamám, ez ebben a korban normális?

Figyelt kérdés

80 éves. Régen mindig pozitív volt, biztatott, kitartásra ösztönzött. Mostanában viszont folyamatosan panaszkodik és csak a rossz dolgokról beszél. Szidja a családot, mások családját, és a világot. Mindenki rossz, csak ő nem. Rossz ezt látni, régebben szöges ellentéte volt ennek.

Szeretem őt, mindig közel állt hozzám, de ez nagyon elszomorít. Normális ez idős korban? Másoknál is van ilyen?


2021. aug. 28. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen normális. Az én nagyim is ezt csinálta, az életvidám mamából hirtelen besavanyodott, elégedetlen, parancsolgatós, megkeseredett mama lett. ☹️😞
2021. aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
93%

Igen, ez teljesen normális. Egyszer mindenki eléri azt a kort, amikor mindenben csak a rosszat fogja látni, ki hamarabb, ki később.

Nagypapámban 87 éves létére már-már több energia van, mint bennem, de a 85 éves nagymamám már pont olyan, mint a tied.

2021. aug. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Normális.
2021. aug. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Az én 75 éves nagymamám is sajnos ilyen lett. Régebben nagyon jó viszonyban voltunk, de most már mindenkit csak kritizálni tud. Mindent úgy intéz, hogy engem hibáztassanak.
2021. aug. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne elvinni orvoshoz. Lehet időskori depresszió vagy demencia is a háttérben, lehet, hogy ha kapna gyógyszert, akkor jobban lenne. Azért időskorban is érdemes odafigyelni a (pszichés) betegségekre, akkor sem feltétlenül maradandó minden változás.
2021. aug. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Az én nagyapám most töltöte a 80-at. Meglopta a saját gyerekeit nem kevés pénzzel (pontosabban a rá bízott pénzt elköltötte), és még ezek után elvárta, hogy körberajongjuk. Persze hazudozik össze-vissza ezerrel, közben minket vádol hazugsággal. Az örökséget pedig vadidegenekre akarja hagyni.

Nem tudom, hogy ez mennyire normális, de nálunk ilyenné vált a nagyszülő.

2021. aug. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb agyvérzés is okozhat személyiségváltozást.
2021. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!