Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülőnek van joga...

A nagyszülőnek van joga találkozni az unokával?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva szülök és egyre többször eszembe jut, hogy hogy lesz ez. Apámról van szó. Megkeserítette a gyerekkoromat, agresszív alkoholista ember. Persze kifelé a szép és jó volt csak mutatva. Szóval sokan nem is hinnék róla h velünk hogy viselkedett. Én már évek óta nem tartom vele a kapcsolatot. És a babámat is nagyon féltem tőle. Konkrétan pánikroham kerülget ha arra gondolok hogy valahogy kettesben maradna vele.
2021. aug. 29. 15:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
43%
Nincs joga hozzá, költözzetek minél messzebb.
2021. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
76%
Nincs, ne aggódj... Nekem anyukám keserítette meg az életemet, konkrétan lelki terrorba tartott minden egyes mondatával. 15 évesen kaptam olyan mondatokat, hogy ha nem megyek el dolgozni, suliba felköti magát. Ha megöli magát az én lelkemen szárad stb... 18 évesen el is menekültem, nem sokkal később becsúszott az édes babám, és ő valahonnan megtudta. Megkeresett, a kezemből látta, de nem adtam oda és kaput se nyitottam. 4 éves volt a lányom, mikor megint megjelent, akkor sírt, mert a kislányom egyszerűen le "néni"-zte, és rosszul esett neki. Akkor azt ígérte, rendőrségre, bíroságra megy... Az ügyből SEMMI nem lett
2021. aug. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%
Most komolyan évek óta nem tartod a kapcsolatot, mitől félsz?
2021. aug. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%

Többször le lett írva, hogy alapesetben ahhoz van a nagyszülőnek joga, amit a szülő enged neki.

Hivatalosan indíthat kapcsolattartási pert, de a sima gyermeklathatassal ellentétben nem sok eséllyel indul a szülők ellenében.

2021. aug. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
43%

Már hogyne lenne joga hozzá. Létezik ilyen fogalom a jogban. Akkor nincs csak, ha a gyerek érdeke az, hogy ne találkozzanak (de arról nyilván meg kell győzni a bíróságot).

[link]

2021. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom hogy az 1-es és 2-es válaszoló miért lett lepontozva.

Az szégyen hogy valaki egy alkoholista, gyermekbántalmazónak adna láthatási engedélyt.

2021. aug. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem az volt a kérdés hogy adnánk-e esélyt, hanem van-e láthatási joga. A törvény szerint van . Az más téma hogy a szülő indokolhatja miért nem akarja engedni.
2021. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem tudja, hogy van unokája, akkor úgy mégis hogy igényelhetné?
2021. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
78%
Van
2021. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
16%
A gyereknek van joga ahhoz is, hogy tartsa a kapcsolatot a nagyszüleivel. Nyilván a szülők joga és felelőssége megítélni, hogy ez a gyerek számára jó-e, avagy sem. Szerintem a nagyszülőnek ilyenformán nincsenek jogai a gondviselő szülők akaratával szemben az unokával kapcsolatban.
2021. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!