Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülőnek van joga...

A nagyszülőnek van joga találkozni az unokával?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva szülök és egyre többször eszembe jut, hogy hogy lesz ez. Apámról van szó. Megkeserítette a gyerekkoromat, agresszív alkoholista ember. Persze kifelé a szép és jó volt csak mutatva. Szóval sokan nem is hinnék róla h velünk hogy viselkedett. Én már évek óta nem tartom vele a kapcsolatot. És a babámat is nagyon féltem tőle. Konkrétan pánikroham kerülget ha arra gondolok hogy valahogy kettesben maradna vele.
2021. aug. 29. 15:07
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Szerencsére azt se tudja hogy hol lakunk. De valahogy nem tudom elképzelni a szituációt. Rendőr fogja kitépni az ordító gyereket a karjaim közül? Mert hogy én önszántamból oda nem adom.
2021. aug. 29. 16:14
 12/33 anonim ***** válasza:
97%
Ne fantáziálj ilyen hülyeségekről, apád azt se tudja, élsz-e, halsz-e, te se róla ugyanezt, fogalma nem lesz róla, hogy unokája lesz. De ha véletlenül tudná, akkor se érdekelné, mint ahogy te se érdekled. Mit gondolsz, majd sorbaáll a bíróságon, hogy szeretne pelenkázni? Nyugodj meg! (És még ha lenne is találkozó, mint ahogy nem lesz, akkor se kellene felügyelet nélkül rábíznod a gyereket. Látni van joga, ha igényli, nem felügyeletet gyakorolni felette.
2021. aug. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
91%

1.Ne értesítsd a gyerek születéséről. A FB-t se posztold tele.

2.Ha mégis megtudja, hogy unokája van és ragaszkodik a láthatáshoz, akkor te azt modnod, hogy nem. Erre vagy indít kapcsolattartási pert, vagy nem. Ha nem, akkor nincs probléma.

3.Ha indít kapcsolattartási pert, akkor azt te szépen elhúzod, amennyire törvényes eszközökkel lehet, ha pl. rögtön a gyerek születésekor elindítja, akkor kb. három éves lesz, mire megítélik neki. Ha nem tudtok megegyezni, akkor kb. kéthetente vagy havonta fog kapni egy óra felügyelt láthatást a gyámhivatal épületében, ahol egy gyámügyi dolgozó, ő, meg a gyerek van jelen, meg te. Ami elég sz.r, mert kb. minden második hétvégédet elcs.szi, de apád hamar rá fog unni ezekre, nem fog eljárni a kapcsolattartásra, és az már egy ok arra, hogy beszüntessék. Soha nem fogják megítélni, hogy a beleegyezésed nélkül felügyelet nélkül elvihesse! Ha ragaszkodsz a felügyelt kapcsolattartáshoz, az ellen nem tehet semmit. Tehát ez a legrosszabb, amire számíthatsz.

2021. aug. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
95%
"Szerintem a nagyszülőnek ilyenformán nincsenek jogai a gondviselő szülők akaratával szemben az unokával kapcsolatban." A törvény nem szerintem alapon működik.
2021. aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
3%
14# Akkor is van ilyen, ha elhiszed vagy sem.
2021. aug. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
95%
Milyen van? Hogy valaki a hasára üt a jogszabállyal szemben?
2021. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk megítéltek heti két órát, pedig a férjemet anno átmeneti gondozásba vettek anyós mellől... El nem viheti, felügyelet mellett lehet a gyerekkel.
2021. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
91%
14# Erre gondoltam, hogy van ilyen, amit a 17-es írt.
2021. aug. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
5%
De ő tudott róla és bíróságon kérte, 17-es! Óriási különbség! Amúgy nem tudom, minek tájékoztattátok! Ne ijesztgesd a kérdezőt!!!!!
2021. aug. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj a kérdező kérdezte:
2021. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!