Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszüleim semmibe vesznek,...

A nagyszüleim semmibe vesznek, mert nem szültem. Hagyjam õket a fenébe?

Figyelt kérdés
2021. szept. 5. 14:28
1 2
 1/17 Metionin ***** válasza:
99%
Igen, az a legegyszerűbb. Úgysem tudsz velük mit csinálni.
2021. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
99%
Pontosan: hagyd őket a fenébe. Roló le.
2021. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

? Ezt most nem értem. Szóba se állnak veled? Egyáltalán mi közük ehhez? Még ha szüleid lennének akkor talán. De feltételezem nem te vagy az egyetlen unokájuk, aki dédunokat szülhetne. Ha esetleg mégis, akkor elnézést a feltételezésért, de ez elég ritka.


Az viszont biztos hogy 2 ilyen öreg embert nem tudsz megváltoztatni már. Ha nekik ez a legfontosabb problémájuk, akkor engedd el, majd ha akarnak, keresnek. Én biztos nem hallgatnám, ha emiatt szemrehányásokat tennének nekem, én ugyanis 25 éves létemre még egyedül vagyok, míg minden női rokonom házas volt már eddigre.


Amúgy a probléma a szüleim kapcsán nálunk is adott, mert csak tőlem lehet unokájuk (a húgom értelmi sérült, neki sosem lesz családja), de nálunk pont az ellentéte megy a kampányolásnak, hogy ne szüljek fiatalon, élvezzem az életet, és még csak véletlenül se legyen 2-nél több gyerekem, mert azt senki nem bírná, nem vagyunk ilyen típusok.😂 Hát ez a véglet sem jobb hidd el, hiszen végül csak az lesz, amit az élet ad. 😉


Ha te nem szeretnél gyereket, ebbe senkinek nincs beleszólása, és ne hagyd magad!

2021. szept. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Igen, hagyd.
2021. szept. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Manapság mindenki angyszülei a szülést akarják?
2021. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez csak egy újabb provokatív kérdés.

De ha mégsem; akkor igen. Szard le, és kerüld őket amennyire szükséges. Ilyen idős korban nem tudod megértetni velük, hogy neked mások a terveid.

2021. szept. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mit tesznek / nem tesznek, amit úgy élsz meg, hogy semmibe vesznek?
2021. szept. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Hát persze.
2021. szept. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Andrej Szolonyicin válasza:
100%

Nem hinném, hogy bölcs tanács hátat fordítani a nagyszüleidnek azért, mert másképpen gondolkodnak a családról, a világról. Nehéz értelmezni, hogy mit jelent az, hogy "semmibe vesznek", titkon talán mégis szeretik az unokájukat...

Vagy a nagymamádról, nagypapádról olyan sok rossz emléked van, hogy egy nézetkülönbség miatt szakítanál velük? Még ha ez a helyzet, akkor is inkább a lelkiismeretedre hallgass, ha elfogadod az álláspontjukat, attól még szabadon élheted az életedet...(sőt! félve jegyzem meg: attól még szeretheted is őket...)

Elkeserítőek a fenti válaszok: ha mindannyian így gondolkodnánk, gyorsan elmagányosodnánk.

2021. szept. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
82%

Mondás: egy nő bármit megtenne, hogy (i) ne legyen gyereke; (ii) hogy gyereke legyen.


Nekem nincs ilyen problémám, de van néhány emlékem. Az egyik egy idősebb (kissé kapatosan őszinte) bácsitól, aki nagyon mély fájdalommal mesélte: "nekünk nincs gyerekünk, de bármit megtennénk, bármiről lemondanánk, a csillagokat is lehoznánk az égből, csak lenne".


A nagyszüleid ezt nyilván tudják, és féltenek attól, nehogy ilyen helyzetbe kerülj. Mert hidd el, az nagyon-nagyon fájdalmas (neked, és nem nekik !), ha lekésed.

2021. szept. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!