Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Fura vagy természetes, hogy...

Fura vagy természetes, hogy az én már meghalt nagyszülőim, és egy velem egykorú ismerős nagyszülei között közel 30 év különbség van? (27/F)

Figyelt kérdés
Mindkét szülőm, egyke volt és viszonylag későn született. Én ia akkor születtem, mikor már mindketten bőven 30 felett voltak.

2021. aug. 18. 00:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne természetes? Nekem annak idején volt osztálytársam, akit 18 évesen, mást meg 40 körül szült az anyja. Valószínűleg a nagyszüleik között is volt legalább ekkora korkülönbség, így például simán kijöhet az a 30 év. Persze eredményezhet ez érdekes helyzeteket, főleg ha mondjuk a két egykorú illető egy pár, de alapvetően nem hiszem, hogy bárki foglalkozna ezzel a kérdéssel egy esetleges kezdeti rácsodálkozáson kívül.
2021. aug. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fura, rengeteg ilyen van...
2021. aug. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm párjának az anyukája annyi idős, mint a mi nagymamánk. Van ilyen.
2021. aug. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Kijöhet így a lépés kései/korai gyerekeknél! Egyik ismerősömmel 38 év van köztünk, ugyanennyi idős volt, amikor az unokája megszületett. Mondta, hogy akár a nagymamám is lehetne, én meg közöltem vele, hogy egyik nagymamám 56 volt, amikor megszülettem, a másik 72 lett volna, szóval én kicsit máshogy érzékelem a dolgokat. :D
2021. aug. 18. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valaki 40 évesen is nagyszülö és lehet valaki csak 70 évesen lesz az...
2021. aug. 18. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
20 évesen szültem (mert akkor akartam), anyukám 22 volt, mikor születtetm, 42 évesen nagymama volt. A lányomnak volt osztálytársa, ahol a szülő idősebb, mint anyukám...
2021. aug. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. Az én nagyapám is a velem egykorúak dédszüleivel volt egyidős. Nagyszüleim között ráadásul volt 22 év korkülönbség is, és a mi családunkban kb minden felmenőmnek 30 körül született az első gyereke. Régebben gyakoribb volt, hogy a 20-as éveik elején vállaltak gyereket az emberek, de láthatod, nálunk sem így volt.

Volt egy olyan hasonló korú munkatársam is, akinek a szülei olyan idősek voltak mint az én nagyszüleim, ez úgy jött ki, hogy ő volt az 5. gyerek a családban, és az ő szülei is később vállaltak gyereket.

Így ezekkel simán kijöhet 30 év különbség is.

2021. aug. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"Régebben gyakoribb volt, hogy a 20-as éveik elején vállaltak gyereket az emberek, de láthatod, nálunk sem így volt."


Na ezaz. Ez csak az atlag. Nekem pl mindket nagyszulom jart egyetemre is, amin sokan elcsodalkoznak ismerosi korokben. Van ahol a gyerek az elso, aki egyetemre jar. Egyebkent azt veszem eszre, hogy az ilyen családokban mostis gyakoribb, hogy 30 alatt szulnek, fuggetlenul attol, hogy jar-e egyetemre vagy sem.

2021. aug. 18. 07:45
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A párom édesapja meg az én nagymamám egy évben születtek, köztünk meg csak egy év a korkülönbség.
2021. aug. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik dédapámék 11-en voltak testvérek. A legfiatalabb testvérnek ráadásul későn lett gyereke. Ott unokatestvérek szintjén már volt, ahol egy generációval el voltak tolódva.

Ezek egészen természetes dolgok, ezerféle emberi élettörténet van.

2021. aug. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!