Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszüleim semmibe vesznek,...

A nagyszüleim semmibe vesznek, mert nem szültem. Hagyjam õket a fenébe?

Figyelt kérdés
2021. szept. 5. 14:28
1 2
 11/17 Juliusz48 ***** válasza:
70%
Aki azt gondolja, hogy hagyni kéne Őket a fenébe, még nem élte meg azt a helyzetet, amikor neki még az sem adatik meg gyermek nélkül, hogy valaki hagyja a fenébe. Valamikor nálunk is a gyermek volt a nyugdíjkassza, mert attól várhatta a szülő, hogy lesz mit ennie, és lesz hol aludnia mikor már az önellátásra nem teljes mértékben alkalmas. A keleti népek ma is így élnek, és ahogy elnézem nálunk is elkezdett problémát okozni, hogy a nyugdjat a következő, esetleg már nem létező generációnak kéne megteremteni. Mert az csak mese, hogy a takarékosság megoldja azt amit a társadalom már nem termel meg, vagyis nincs az a pémz aniért megvehető.
2021. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
96%
#11: Tehát szerinted az teljesen normális, hogy valaki gondoskodjon arról, aki saját hibájából, önerőből erre képtelen, cserébe vállaljon egy olyan életet, amit nem akart? Mert az ilyen szülőnek nem szabadna egyetlen gyereket sem vállalni, nemhogy unokát.
2021. szept. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 l0m3x ***** válasza:
100%

Ha a nagyszüleid problémát jelentenek, akkor a párod szülei még nagyobbat fognak, ha nincs szerencséd. Ők unokát szeretnének. Egyértelmű.

Nagyon-nagyon rosz !!!tanács!!!, de hazudj! Ha pl.: voltál orvosnál és nem lehet, így nem lehet a Te hibád és helyrejöhet a viszony.

Ha mégis sikerül? Hát csoda történt és örömködünk.

2021. szept. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 l0m3x ***** válasza:
87%
Máskülönben a nagyszülő vágya nem írhatja felül egy ember életét.
2021. szept. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

Rossz hírem van... Ha a (nagy)szüleid nem vállalnak anno gyermeket, most te sem lennél. Sőt, egyik előttem hozzászóló sem, aki azt mondta, hogy ignoráld a nagyszüleidet...

Biztos vagy egyébként benne, hogy emiatt "vesznek semmibe"? Nem valami más ok áll a háttérben? Sok családban vannak problémák, nem lenne egyedi eset.

2021. szept. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Senior Séf ***** válasza:
81%
Én elmúltam 60, de nagyon enne a rosseb, ha nem lennének gyerekeim. Tudod, miért, kérdező? Mert dacára az életem küzdelmes mivoltának, azt mondom, az élet szép! És hiba lett volna ezt a szépséget megtagadni a saját véreimtől. Én megkaptam az esélyt, a boldogulásra, úgy fair, ha tovább is adom.
2021. szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 l0m3x ***** válasza:
71%
16-os. Nagyon igazad van. A gyermegvállalás szép és tele van minden örömmel. Még csak példálozni sem tudok, hogy milyen, akkor is ha fáj vagy kinlódás, de szép. Talán ez a legjobb. A kérdezőtől nem derült ki, hogy nem akar vagy mi van... Lehet dönteni így is.
2021. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!