Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Bűntudatom van, mert eladtam...

Bűntudatom van, mert eladtam a babát amit annó ajándékba kaptam nagyszüleimtől?

Figyelt kérdés
Még gyerekkoromban odáig voltam a monster high babákért, és ölni tudtam volna értük. Egyik szülinapomra nagyszüleimtől egy mh babát kértem ami 15 ezer ft volt. Akkor persze gyerek fejjel nem fogtam fel hogy ez rohadt sok pénz, de ma már nyilván megértem. Mivel már nem játszok vele nagyon rég óta így eladtam.. Nagyiék erről nem tudnak..Lehet hülyeség de bűntudatot érzek..hogy hiába nem használom ők azért egyszer sokat fizettek :( Normális vagyok ?

2021. okt. 3. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Hát igen. Ajándékot nem ad el az ember, főleg ha közeli rokontól kapta. Hacsak nem kenyérre kell a pénz.
2021. okt. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Ne legyen bűntudatod. Ezek tárgyak, amihez sokféle érzelem és emlék fűződik. Ha ezek az érzelmek eltűnnek, amikor már nem a kedves ajándék, aminek örülsz és játszol vele, hanem csupán egy felesleges kacattá minősül, akkor inkább add el, mintsem a szemétbe kerüljön. Ezek a tárgyakhoz kapcsolt érzelmek idővel változnak és eredeti jelentésüket teljesen elvesztik. A nagyszüleidhez jelenleg egészen máshogy viszonyulsz, mint annak idején, akkor egy gyerek érzelmei voltak benned, most már egy felnőtt szemályiségé.
2021. okt. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Ha én lennék a nagymamád nem haragudnék.

Az új úgy tud jönni ha útjára bocsátod a régit.

Gondolom rengeteg babád volt, és mindet kaptad, hacsak nem dolgoztattak 8 évesen. Nem tarthatod meg mindet egy életen át.

Ráadásul pénzt kaptál érte nem kidobtad. Ez pluszpont.

Jól jönnek az emlékek, nekem is van mindenkitől, szóval ne dobj ki mindent, mert eljön az idő amikor jó lesz emlékezni, de nem is kell megtartani mindent.

Ha ugyanúgy örülsz annak, mint a pénzen veszel, mint a babának, akkor mamád is örülni fog.

2021. okt. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

az én monster high babáim is ott porosodnak a szekrényben. Az unokatestvéremnek ugyan odaadhatnám, amiket a közös nagyszüleinktől kaptam, vagy bármelyiket egyébként, de az azzal lenne egyenlő ha kidobnám őket a kukába, ugyanis ő nem vigyáz az ilyen dolgokra.

Szerintem se legyen bűntudatod, a kettes jól írja, vele teljesen egyet értek.

2021. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Én a Bionicle gyűjteményem adtam el, a kisfiamnak mikor elmondtam mennyi volt anno, azóta is mindig emelgeti, hogy tehettem ilyet 😀
2021. okt. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Ezzel semmi baj nincs hogy eladtad, gondolj arra, hogy valaki sokat fog vele játszani :)
2021. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Semmi baj nincs, szerintem.
2021. okt. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
A lényeg a nagyszüleidhez való érzelmi kötődés, a tárgyak ennek legfeljebb csak a kifejező eszközei. Annak idején így mutatták ki a feléd érzett szeretetüket. Azóta felnőttél, érettebbé váltál, nyilván nem játszol gyerekeknek szánt játékokkal. Teljesen racionális döntés szortírozni a dolgaidat, elvégre a cumidat sem őrzöd nyugdíjig, hiába a szüleid vették neked. Ettől még a nagyszüleiddel való szeretetkapcsolat (amit magatokban hordoztok, és nem tárgyakban) sértetlen marad. Viszont ha úgy ismered őket, hogy rosszul esne nekik, akkor nem kötelező az orrukra kötni, hogy eladtad a babát.
2021. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%
Hát eladni szerintem se kellett volna az érzelmi értéke sokkal fontosabb.
2021. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Van egy macim, amit 6 éves koromban kaptam szülinapomra apukámtól. 30 éve őrzöm és soha semmiért sem adnám el. Mióta apu meghalt sokkal többet jelent nekem.
2021. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!