Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Bűntudatom van, mert eladtam...

Bűntudatom van, mert eladtam a babát amit annó ajándékba kaptam nagyszüleimtől?

Figyelt kérdés
Még gyerekkoromban odáig voltam a monster high babákért, és ölni tudtam volna értük. Egyik szülinapomra nagyszüleimtől egy mh babát kértem ami 15 ezer ft volt. Akkor persze gyerek fejjel nem fogtam fel hogy ez rohadt sok pénz, de ma már nyilván megértem. Mivel már nem játszok vele nagyon rég óta így eladtam.. Nagyiék erről nem tudnak..Lehet hülyeség de bűntudatot érzek..hogy hiába nem használom ők azért egyszer sokat fizettek :( Normális vagyok ?

2021. okt. 3. 18:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%
#10, nem érted a lényeget. Egy maci, amire egész életedben vigyáztál és egy baba, amit csak azért kaptál mert láttad a tv-ben és hisztiztél érte, nem ugyanaz.
2021. okt. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszüleid szeretete mindennél értékesebb, a baba csak megtestesítette ezt.

Mint egy bankjegy. Csak egy papír, de nem ez a lényege, hanem hogy értéket képvisel.

Ne bánkódj, gondolj rájuk szeretettel :)

2021. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ez egy tucattermék, az értékét az adta, amit ötévesen beleláttál. A cím láttán azt hittem, valami ritka porcelánbaba volt, amivel még a dédi játszott 1920-ban, na azt gáz lett volna eladni.

Másrészt a nagyszüleid eleve nem arra számítottak, hogy húsz évig játszani fogsz a babával, hanem arra, hogy pár évig örömet okoz neked. Ezt a feladatát teljesítette, amit gyerekként láttál benne, az felnőtt szemmel nézve már rég nem volt meg, eladni már csak annyi, mint egy csokipapírt eldobni, ha a csoki már nincs benne. Most egy másik gyerekhez került, akinél megint lelke van, nem csak egy műanyagdarab :)

2021. okt. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!