Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lehet megsértődnek?

Lehet megsértődnek?

Figyelt kérdés
Idén lenne az első karácsonyunk az új házunkban, és az első a kisbabánkkal is. Anyukámékhoz mentünk eddig 24-én, de most itthon maradnánk, max a párom anyukájához mennénk le aki itt lakik alattunk, hogy ne legyen egyedül. Mondtam is a szüleimnek, hogy így 25-én mennénk át. Kiderült, hogy 25-30 ig nem lesznek otthon, így nekik mindenképp a 24-e a jó, viszont én aznap nem akarok sehova menni csak itthon lenni. Szerintetek mégis átmenjünk? Írtam már nekik ezt, hogy aznap itthon maradnánk de terelték csak a témát…

2021. okt. 11. 01:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem mennék. Ez az első és megismételhetetlen alkakom számotokra mint család, újszülött, új otthon, stb. Sértődjön meg, aki akar, tőlem aztán! Menjetek 24.-e előtt.
2021. okt. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%
De akkor a férjem anyjához sem mennék le! Ha lementek, hogy lesztek hármasban?
2021. okt. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
21%
Én a helyedben meghívnám magunkhoz az egész bagázst pl. vacsorára.
2021. okt. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%

Én meg kisbaba mellé nem hívnám meg az egész bagázst. (Csináltam, őrület volt)

Max. úgy, hogy egy egyszerű kaja, egyfogásos.

2021. okt. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen természetes, hogy ti új kis családként meghitten hármasban ünnepeltek (tudom ott az anyós, de helyben, az más. Esetleg ha nektek nem gond, ajánld fel, hogy ők jöjjenek. Ha most engedtek, akkor jövőre is ez lesz.

Nővéreméknél is ment a harc eleinte, hogy kihez menjenek, nem győztek hurcolkodni. Nővérem megelégelte, azóta otthon karácsonyoznak de -belit szeretettel várnak. Azóta mindenki meg tud mozdulni, meg máshogy tervezni. Tartsd szem előtt a saját szűk családodat, aki a férjed és a gyermeketek.

#10-es nagyon jól leírta

" A lehető legrosszabb megoldás az, ha hagyod, hogy a te elképzeléseiddel szemközt menve nyomást gyakoroljanak rád."

Túl fogják élni, és túl fognak lépni rajta. Vagy megtanulnak alkalmazkodni, vagy magukban sértödgethetnek. Ne hagyd magad, mert az gy addig fog húzódni.

2021. okt. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a válaszokat, látom más is járt már így nem csak én. Az anyósomhoz pedig estefele mennénk le, szó szerint mivel 2 generációs házban lakunk, így “letudnánk” őt is, mivel a többi nap szintén járkálunk rokonokhoz. Anyukámékkal pedig megbeszélem, hogy akkor 24-e előtt átmennénk 😊
2021. okt. 11. 11:20
 17/18 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk a Szenteste mindig a MI családunké. Férjem, gyerekek, én. Semmi nagyszülő/rokon/barát. Nem érdekel, ha megsértődnek (mára már elfogadták és belenyugodtak, 5+ év után)

Karácsony első és második napja a nagyszülőké, itt van alkudozási lehetőség, hogy ki jön és mikor, akár egyszerre is, vagy mi megyünk és mikor, melyik nap.

A két ünnep közötti napok a rokonoké és a barátoké, szintén alkudozási lehetőséggel (ki, mikor ér rá).

És az összes mindenki bekaphatja a nagykislábujjamat, ha nem tetszik. A Szenteste csak a miénk. Pont.

2021. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
59%
Akkor anyádék mondják le a programjukat, ha akarnak karácsonyozni veletek. Nem nektek kell mindig ugrálni úgy,ahogy ők akarják. Döntsék el mi a fontosabb.
2021. okt. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!