Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők, akik saját döntésb...

Nagyszülők, akik saját döntésből nem látogatják az unokájukat: miért nem?

Figyelt kérdés

Az most nem érdekel, ahol a nagyszülő el van tiltva. Abba szeretnék egy kicsit belelátni, hogy mi van annak a nagyszülőnek a fejében, aki egyszerűen nem kíváncsi az unokájára személyesen.

Olyan szülő válasza is érdekel, aki szeretné, hogy a nagyszülő tartsa a kapcsolatot az unokájával, de a nagyszülő nem teszi. Mit gondoltok, miért nem? Mi a magyarázat?


A mi helyzetünk, amiért a kérdést kiírtam: a férjem anyja abszolút nem tartja a kapcsolatot a lányunkkal (és velem). Soha nem látta még az 1 éves gyereket. Egy városban élünk, 20 perc sétatávolságra. Tudom, hogy anyósomnak én is probléma vagyok, hogy egyáltalán létezem, de akkor a gyereket miért nem nézi meg legalább? Felajánlottam én már mindent, odavisszük, őt idehozzuk, még itthonról is hajlandó lennék elmenni, de nem és nem, mindig van valami idióta kifogás, volt, hogy az volt a baj, hogy nincs befestve és levágva a haja, máskor az, hogy ő nehezen mozog és nem akar az unokája előtt meg előttem így mutatkozni. Most az utolsó már az volt, hogy nem akar velem a saját lakásunkban találkozni, mert akkor én vagyok fölényben. ??? Modtam a férjemnek, hogy ez teljesen úgy hangzik, mintha demens lenne a néni, de a férjem szerint mindig ilyen volt, rossz gyerekkora volt meg traumatizálódott stb. De nekem már elegem van. Nem érdekel, hogy engem nem akar láni, de hogy az unokáját se?? Képeket kér meg ömleng a férjemnek, hogy milyen aranyos a gyerek, de a s.ggét kitörölheti ezzel a kislányunk, ha egyszer a nagymamája személyesen látni se akarja. Hozzá természetesen nem vagyunk meghívva, oda nem mehetünk, nem is voltam ott soha.

Annyira szeretném megérteni, elfogadni. De rohadt dühös vagyok. A lányunk nem ezt érdemli.



2021. okt. 18. 12:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk egy ilyen van a családban ahol a nagyszülő nem látogatja az unokát., de ott a vejük jócskán tett érte hogy ne legyenek meg egy légtérben vele az apósáék. Az anyukának meg fontosabb volt a fa.sz minthogy kiálljon a szülei mellett mikor a férje elkezdte a szemétségeit. Úgyhogy a saját lányukért se ugrálnak az öregek.
2021. okt. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jobban ködődik a másik gyerekéhez és az ő gyerekeit szereti. Nem kötelező szeretni valakit csak mert gyerek. Egyszerűen nem szereti és kész. Meg lehet kérdezni ha bánt, de attól úgysem változik semmi.
2021. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hát bizony nem változik... igazából mindig csak kifogasok mennek. Azt hiszem, tényleg én lehetek a problémája. Csak annyit tettem, hogy az "utolsó" fia belém szeretett... azt hitte, majd kettesben éldegélnek a fiával, és majd lesz neki családja az anyja halála után... hát lehet, hogy el kell engednem, de akkor is szomorú vagyok és értetlen.
2021. okt. 18. 16:31
 14/18 anonim ***** válasza:
79%
Akkor nem látogatja, most igazából max magától vesz el vele legtöbbet.
2021. okt. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
92%
a férjed még sose kérdezett rá az anyjánál , hogy mi ennek az oka? Hogy bírta ki, hogy ne kérdezze meg? Vagy pontosan tudja,csak neked nem mondja el?
2021. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülők vagyunk. A férjem nem tud mit kezdeni a pici babával. Úgyhogy minden héten elvisz, mert főzök a lányoméknak (ők kérik), segít cipekedni, aztán azonnal haza is megy. Én meg ottmaradok babázni, segíteni, sétáltatni. Furcsállja a lányom is, de ez van. A férjem apja pontosan ugyanilyen volt, nem működött, mint nagyszülő. Azért is furcsa, mert a férjem a saját gyerekeit fürdette, foglalkozott velük, nem éreztem azt, hogy ne érdekelnék a gyerekek és nagyon-nagyon jó apa volt. Később, ha majd beszél az unokánk, talán megváltozik a helyzet.
2021. nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám nem egy nagymama típus. Fura, mert az ő anyja, tehát az én mamám meg egy igazi csodamama.

Igazából szülőnek is nagyon laza volt, nem volt szokás az ölelgetés, szeretgetés sem mozdulatokban, sem szavakban.

Jóban vagyunk, de nincs az az igazi anya-lánya kötődés. 1 versenyemen volt fiatal koromban, a többire már el sem jött.

Örül, hogy felnőttem és már nincs rám gondja.

Gondolom emiatt nem tud igazi nagyi sem lenni.

2021. nov. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Szia, változott azóta a helyzet?
2023. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!