Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Érdekelne mások érzései, akik...

Érdekelne mások érzései, akik hasonló helyzetben voltak. Lelkifurdalásom van, nem tehetek róla. (?)

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves gyönyörű okos fiúunokám, imádom! Lányom ismét babát vár, most 15 hetes terhes. Kiderült, hogy ismét kisfiú lesz, de titkon reméltem, hogy kislány születik majd. Csalódottságot érzek, emiatt van lelkifurdalásom. Lányom azt mondja, örül (de ha belenézek a szemébe, nem őszinte az öröme, ismerem minden mozdulatát). Vőm is kislányt szeretett volna inkább, azzal a jelszóval, hogy örül a fiúnak is, de meg akarta volna tapasztalni, míg felnő, milyen az, amikor egy kislány odavan az apjáért legalább annyira, mint a 2,5 éves az anyjáért. Ezt már utólag mondta el, mielőtt ezt a furcsa csalódottságot érzem. Harmadik baba nem lesz.

Gondolom, elmúlik majd ez az érzés, amikor megszületik, de minden letolás nélkül kérdezem, más is érzett hasonlót? (Most csak a saját nevemben kérdezem.) Ha lehet, ne ítéljetek el.



2021. dec. 11. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

En ilyen esetben vegig nezek par szivfacsaro videot beteg gyerekekrol, hogy egy kicsit magamba szalljak, es rajojjek mennyire nem szamit a nem.

Nyilvan nem tehetsz rola, hogy igy erzel, es addig amig nem kezelitek bunbakkent a gyereket, nincs ezzel semmi baj. Ilyen az emberi termeszet. Sajnos.

2021. dec. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék ilyen videókat nézni, tudom anélkül is, ezért tettem fel a kérdésem. De köszönöm a válaszod.
2021. dec. 11. 11:58
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem kell ezt szégyellni, az érzésekkel nem tudunk mit kezdeni. Amikor nekem a fiam után lányom született, eszméletlenül boldog voltam. Tudom, hogy boldog lettem volna fiúval is és ugyanúgy szeretném, de olyan jó megtapasztalni, milyen nevelni egy kislányt. És igen, teljesen más.


Egyébként szerintem ez elmúlik idővel, hiszen a szeretet képes elnyomni ezeket az érzéseket. Bár nem egy házaspárt ismerek, akik azért vállalnak sokadig gyereket, hátha más nemű születik.


Csak megjegyzem, hogy a picivel még véletlenül sem szabad éreztetni, főleg nem mondani, hogy nem őt várták, mert egy életre meg lehet ezzel lelkileg nyomorítani.

2021. dec. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jajj, dehogyis érzékeltetnénk. Ettől féltem, hogy félreérthető az írásom. Első felét az írásodnak neked is köszönöm!
2021. dec. 11. 12:18
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Fel fogjátok tudni dolgozni.
2021. dec. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Nalunk ugyanez a helyzet volt.Amikor megtudtam,hogy a masodik unokam is fiu,egy kis csalodottsagot ereztem,de ez az erzes napok alatt elmult.Es termesztesen imadom ot,el sem tudom kepzelni,hogy helyette egy lany lenne az unokam.Amikor a lanyom megszuletett,akkor nagyon fiut vartunk.Hetekbe telt,amig beletorodtem,hogy lanyom van.Es ne azt kepzeljetek,hogy nem szerettem a gyereket, vagy elhanyagoltam emiatt,csak egy kicsit irigy voltam a fius anyukakra.De par het alatt tul voltam ezen, a masodik gyerek szuletesenel akkor lettem volna csalodott,ha fiu lett volna.
2021. dec. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard megtudni milyen szar érzés úgy felnölni, hogy mást vártak mint ami lettél..

Milyen az mikor sosem tudsz megfelelni egyik szülődnek sem.

Amikor anyád folyton a nővéredhez méreget, te a senki.

Amikor apád csak azt hajtogatja, hogy ő fiút akart..

Én ott vagy te, aki nem tudja, hogy mi a szarnak született akkor meg ha senkinek nem kell..

Milyen szar mikor nem tudsz igazi lány lenni,szégyelsz szoknyát hordani, mert apád fiút akart és fiúsan nevelnek..


3 lányom van. Egy szemernyi csalódottság sincs bennem.

2021. dec. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Magadnak felelj meg ennyi a fontos.
2021. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7.! Leírtad a fájdalmad, de jelen helyzetben nem ez a kérdésem. Még csak 15 hetes a baba az anyja hasában. Pontosan tudom, hogy ugyanúgy fogjuk szeretni, és azt is tudom, hogy soha nem fogják vele érzékeltetni a szülei sem. Van annyi intelligenciájuk.

A hirtelen jött érzésről kérdeztem, semmi másról.

2021. dec. 12. 13:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Látod? Te már fel is dolgoztad.
2021. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!