Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Valaki hasonló helyzetben?...

Valaki hasonló helyzetben? Hogyan lehet elviselni a kisfiam érdekében?

Figyelt kérdés
Párom szüleiről van szó. Semmi nem jó nekik amit mi csinálunk. Szerintük nem jól neveljük a kisfiunk. Külföldön élünk,de annyira bánt még így is. Rosszul vagyok ha szóba jön,h jönnek látogatóba. Mindenbe bele szólnak. Szerintük fenekére kellene csapni ha rosszalkodik. Még soha nem bántották őt. Hogyan viselkedjek így velük,ha ők állandóan csak azt szajkózzák mit csinálunk rosszul? Próbálom nem figyelembe venni vagy szólni h mi másképp gondoljuk, de kezd nagyon betelni a pohár. Terveztük a kistesót,de inkább még várunk. Nem tudom elviselni a beszólogatós, majd én jobban tudom embereket... Tanácsot szívesen meghallgatok, de ők ránk akarják erőszakolni a saját nevelési elveiket. Segítsetek légyszíves aki hasonló helyzetben van/volt.
2016. márc. 24. 08:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Pont az tedd amit ide írtál. Kerek perec megmondod nekik, hogy a ti gyereketek úgy nevelitek ahogy ti jónak látjátok és nincs közük hozzá. Ha látogatóba mennek akkor a kritikákat otthon hagyhatják,mert abból nem kértek. Vendégül látjátok őket, közben meg ócsárolnak! Ha másképpen viselkednek akkor szívesen látjátok őket, ebből viszont nem kértek. Kb. ennyi...
2016. márc. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
A parod dolga hogy helyretegye oket...
2016. márc. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Egyszer! elmondanám nekik a véleményem, és megkérném őket, hogy ehhez tartsák magukat.

Ha mégis pfáznak? Nem kötelező jönni, vagy mi megyünk el a gyerekkel, míg itt vannak. Ennyi.

2016. márc. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 acelsziv ***** válasza:
56%

A párod ki kellene álljon mellettetek. Amúgy csak kérdezd meg, mit szólnának, ha ők elszúrnának valamit a melóhelyen és jól megvernék őket.

Ha meg ez sem használ, akkor közöld, hogy nem muszáj jönniük.

2016. márc. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Érdekes dolog ez a nevelés téma, én pont evvel kapcsolatos kérdést tettem fel, hogy van egy gyerek, akit nagyon furán nevelnek, és rendre leszólták a kérdésemben szereplő szülőket, hogy igen, nagyon elrontják a gyereküket.

Kérdésed megválaszolásához tudni kéne, hogy nevelitek a gyerkőcötöket, és mik a szülők véleménye, meg a többi emberé erről.

2016. márc. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem mondd meg, hogy ne jöjjenek látogatóba. Ha a saját gyerekükkel akarnak találkozni, akkor meg ne nálatok lakjanak és a párod menjen el hozzájuk a szállásukra.

Ha ebben nem partner a párod, akkor meg menj el otthonról, mielőtt megérkeznek és addig ne menj haza, amíg ott vannak. Bérelj szállást a környéken, vidd magaddal a gyerek alapvető cuccait, hogy ne kelljen visszajárnod.

Aztán, ha elmentek, hazatérhetsz.

Szerintem ezt egyszer elég megcsinálnod, le fog esni nekik a tantusz, hogy ha látni akarják az unokájukat, akkor másképp kéne veletek viselkedniük.

2016. márc. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó hozzászóló!


Szerintem ha valaki "furán" is neveli a gyerekét, az az ő dolga. Na meg persze attól függ, mit nevezünk furának? Mi a nem jó nevelés? Olyan nincs, hogy mindenki mindig egyetért adott nevelési elvvel. De ettől függetlenül mindennek meg van a módja. Mondja el a véleményét, esetleg ha a szülők nem értik, hogy miért éppen úgy nevelik a gyereket ahogy, akkor meg lehet kérdezni, hogy hé Juliska, miért állítod a sarokba a gyerket ha rosszalkodik, ahelyett, hogy fenékbe billentenéd? És Juliska gondolom szívesen elmagyarázza, hogy miért úgy tesz ahogyan. De nem kell rögtön fikázni a másikat, csak mert éppen máshogyan gondolkozik bizonyos dolgokról.

Én kerek-perec megmondanám a férjemnek, hogy vagy ő magyarázza el a szüleinek a dolgokat, vagy én fogom de abban nem lesz köszönet. Soha nem hagynám, hogy anyósomék miatt én legyek stresszes, meg gyomorgörccsel várjam őket, hogy vajon mi lesz a következő húzásuk. Ha most nem állítjátok le őket sürgősen akkor csak rosszabb lesz minden ahogyan telnek az évek! Itt nincs olyan, hogy finomkodva, célozgatva elmagyarázni nekik a nem tetszéseteket, mert nem hiszem, hogy értenének a szóból!

2016. márc. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
Bocsánat, nem utolsó, hanem 5-ös hozzászólónak ment a válaszom első fele!
2016. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

A párod miert nem all ki melletted?


Meg kell mondani a nagyszuloknek kerek perec, hogy te ugy nevelitek a gyereket, ahogy TI jónak látjátok!!

Es véleményt elfogadtak, de bszogatast nem kertek!

2016. márc. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
71%
Én poénosan megjegyezném, hogy látom és viselem az ő nevelési módszereinek eredményét (fia) és hát az is hagy némi kívánnivalót maga után!!!!! Egyébként nem engedném, hogy beleszóljon, hisz minden gyerek más és kivülről könnyű okoskodni, de ahogy ők sem egyformák és senki sem egyforma, így mindenkinek meg vannak a saját nevelési szokásai és a gyerek is más, egyik gyereknél, ami bejön, a másiknál nem! Azért vagy te az anyukája és nem ő, hogy ezt te döntsd el! El kell nekik mondani, hogy 2005 óta hazánkban is tilos a gyerekbántalmazás, nemhogy külföldön és nem fogsz egy gyereket megütni csak azért, mert ő ezt így látja jónak! A te gyereked, a te nyűgöd, te vagy vele mindennap, ha beteg, ha nem, ha felkel éjjel, ha alszik, ha otthon van, aki nem csinálja veled végig a nehéz időszakot, az ne is szóljon bele! Ezt neked kell világossá tenni, hogy a te cipődben te jársz és mivel a férjed nem fogja nekik megmondani, mert szerintem tart tőlük ( a rossz beidegződés miatt is, hogy biztos a fenekére ütöttek, ha nem úgy volt, ahogy nekik tetszett, ez megmaradt neki felnőtt korára is, meg gondolom nem az a célja, h az ilyen látogatások rossz szájízzel teljenek) szóval ő nem fogja megmondani és igen, neked kell "bunkó"-nak lenni és helyretenni ezt a kérdést! Hidd el, megkönnyebbülsz, ne félj felveszik majd a pléhpofát és legközelebb ismét megmondják majd mit kéne, de akkor neked ismét ki kell állnod magad mellett! Szóval ez a te harcod, de ne hagyd magad, mert fel fog őrölni! Állj a sarkadra és a hangsúllyal is éreztesd, h ez a te gyereked, te életed és a te döntéseid, amíg valaki nem húzza veled az igát a rossz napokon is, az nem szólhat bele semmibe! És pont! TE így gondolod és ez változni nem fog!
2016. márc. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!