Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tennétek, nagymama téma?

Mit tennétek, nagymama téma?

Figyelt kérdés
Anyai nagymamám igazán aranyos, jó fej, tündéri nagymama. Úgy alapból. Viszont a telet már pár éve (novembertől kb. áprilisig) az egyik nagynénémnél tölti városban, panelban, mert ott kényelmesebb, így beszélték meg. Olyankor, ha telefonon hívom, vagy felugrok hozzá (abba a városba járok be én is dolgozni, ahol nagynéném lakik), szóval mama egyedül van ott (mert nénikém is dolgozik), a mama ezekben a hónapokban teljesen ki van fordulva önmagából. Utálatos, vádaskodó, szekírozó, utálok ott lenni (pedig max. 10-15 percre megyek fel csak). Azt tudni kell, hogy a nagynéném egyedülálló, és egy megkeseredett szurkapiszka sz...rkavaró, és én úgy gondolom, egész ottléte alatt hergeli ellenem (és húgom ellen) a nagyit, és szegény nagyira csak a szenny ömlik folyamatosan. Nem rögtön novembertől szokott így lenni, de mondjuk ha két hónapja már ott van a lányánál, akkor nagyon érezhető, ellenséges velem (tesómmal is, csak az szarik bele, nem megy, ő lazább). Nekem viszont fáj, mert kicsi koromtól össze voltam nőve a mamával, míg el nem költöztünk másik városba, és ez a szimbiózis megmaradt, kivéve a nagynénis fél években. Nagynénémről annyit, hogy amíg kislány voltam, szeretett, de ahogy felnőttem, főiskolára járok, dolgozok, lett barátom, iszonyat módra utál. Anyám félrenéz, nem foglalkozik az egésszel. Hogy kezelnétek? Hagyjam annyiba, és mamával csak áprilistól októberig foglalkozzak, amikor a falusi házában él és tök normális, mert nincs átitatva a nagynéném utálatos fröcskölődésével irányomba? (Csak az élet meg olyan rövid, ő 75, én 20/L)

2021. dec. 20. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A nagynénéd is valszeg bekavar, és a mama is nehezen viseli a panel létet a kert után. Látogasd ritkábban, vagy menj a tesóddal, hátha akkor jobb a helyzet.
2021. dec. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igaz, tesómmal kettesben még nem mentünk (más az időbeosztásunk, ő még gimis). De lehet, hogy kettőnknek együtt nem szólogatna be.
2021. dec. 20. 12:32
 3/16 anonim ***** válasza:
26%

Na azért ne nézzük már ennyire semmibe a nagyit csak azért, mert idős...

Nyilván hogyha 100%-ban szeretne és tisztelne titeket, akkor magasról szrna arra, hogy a nénikéd miket hord össze rólatok, megkockáztatom, hogy nem is hagyná, hogy ilyeneket mondjon. Gondolom van valami baja veletek, csak éppen otthon a vidéki kis magányba nincs senki, akivel megegyezne a véleménye, így inkább elnyomja és megjátsza magát.

Na most szerintem ülj le vele beszélni, lényegtelem, hogy kinél van éppen és kérdezd meg az őszinte véleményét rólatok. Ennek tükrében tartsd vele a kapcsolatot.

2021. dec. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom azért cuccol telente a lányához, hogy spóroljon a fűtésen.

És a spórolás miatti kényszerű együttélés az agyára megy és rosszkedvű, mindegy egyéb ok nélkül.

Én is hülyét kapnék, ha félévente félévre itt kellene hagynom a lakásom és össze kellene félévre valakivel, még ha az az egyébként imádott gyerekem, vagy testvérem, vagy akárkim.

Szerintem dobja össze neki a család az éves fűtésköltségét és helyre fog állni a béke!

2021. dec. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem ellened hergeli a nagyit - nem, kislány, nem körülötted forog a világ, hanem a lánya kiszekálja a lelkét, és elmegy minden életkedve. Megoldás: pont, amit előttem mondott valaki, nem kell összeköltözniük, a család dobja össze a fűtésrevalót. Mindjárt jobb kedve lesz a nagyinak.
2021. dec. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Ha egészségügyi problémái nincsenek 72 éves korában, akkor tényleg nem szerencsés valakivel összeköltöznie, ha amúgy jól el tudja látni magát. Persze egy falusi házban a fűtésen kívül adódnak más gondok is: havat kell lapátolni,el kell menni a boltba bevásárolni a csúszós úton stb. Az más tészta, hogy lehet, hogy ő maga is szorgalmazza ezt az összeköltözést, mert nem szeret egyedül élni?De, ha nektek van lehetőségetek, hozzátok is mehetne telelni. Persze egy ilyen fajta együttélés mindenképpen teher, ezt be kell látni.
2021. dec. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
4-es, nem a fűtés költségéről van szó, hanem önmagában a kijárkálásról. Ő nem egy fitt 70-es, volt, hogy elesett az udvaron, ilyesmi.
2021. dec. 20. 15:08
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Marják egymást a lányával, és emiatt rossz a kedve, ennyi.
2021. dec. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azzal a lányával (nagynénémmel) van legjobban összecuppanva, ő az, aki nem ment férjhez, 36 éves koráig a mamáéknál lakott (akkor vett magának lakást megyeszékhelyen).

Nagyim amúgy élvezi, örömmel készülődik (én szoktam költöztetni kocsival). Tetszik neki a 3. emeleten, tetszik a nagyváros az ablakból nézve. Csak nagy ez a változás irányomban.

Mi négyen lakunk egy házban, szóval jöhetne ide is, de itt ugye négy emberhez kellene alkalmazkodnia, nénikémmel pedig kettesben vannak.

2021. dec. 20. 15:12
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
És mivel vádaskodik, mért szekíroz?
2021. dec. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!