Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csinálnál, ha a nagyanyád...

Mit csinálnál, ha a nagyanyád két kézzel szórná a pénzt?

Figyelt kérdés
Második férje nagyon jómódú volt, magas vezetőbeosztásban dolgozott, mellette hozzászokott a nagyobb lábon éléshez. Házzassági szerződéssel házasodtak össze, de a férje halála előtt ezt felülírta, és nagyanyámra hagyott 5 millió forintot. A lényeg, nem megyek bele a részletekbe, de nagyanyámnak vissza kellett költöznie a régi lepusztult, pici kis családi örökségbe, amit sok pénzért felújított, amivel nem is lenne gond, de azóta is minden apróságra két kézzel szórja a pénzt. Mindent pénzzel akar megoldani. Ő nem sepri az utcát, ezért felfogadott valami kétes embereket, akik 30 ezret kértek az utca "rendbetételéért", de még a gaz csomókat sem húzták ki. Levágták az elburjánzott növényeket, és összesöpörték a faleveleket. A növények gyökereit bent hagyták, mondván nem hoztak magukkal csákányt, és nagyanyám megbeszélte velük, hogy tavasszal újabb 30 ezerért kiszedeti velük a gyökereket, gazokat is. A csatorna ugyanez. Néha bűzt áraszt, de nincs eldugulva, nem akart kijönni egy csatorna tisztító sem, végül addig hivogatta őket míg kijött egy pasas, 15 ezerért beleöntött egy liter domestost! Ezt mi is meg tudtuk volna csinálni. Az iszonyat mennyiségű felhalmozott haszontalan tárgyait pedig apránként viteti el költöztetőkkel, menetenként 40 ezerért. Már két lomeltakarítas volt, és még legalább 2 lesz, a lomtalanítast nem hajlandó megvárni. Pedig a tárgyak a pincében vannak, nem zavarnának lomtalanításig senkit. Arról nem beszélve, hogy azt is kemény pénzekért szállítatta ide, szóval abszolút káosz minden. Én finom beszólogatasokon kívül nem tudok mit kezdeni vele, királynői tekintélyt vett fel, beszélni nem lehet vele, úgyhogy jobb híján ráhagyok már mindent. De az 5 millió kis pénzéből (ma már nem olyan sok ez) egy forint nem fog maradni lassacskán öregségére, holott egyre romlik az egészségi állapota is, és mentálisan is érzem hogy öregszik.

2021. dec. 22. 12:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%

Nagy gáz van, mi? A nagyi szórja az örökséget.

Mit csinálhatsz?

Tudomásul veszed, hogy a nagyi felnőtt ember, és azt csinál a pénzével, amit akar.

2021. dec. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, te miért nem mentél segíteni az öreganyádnak rendbe tenni a járdáját? Kb. 50 évvel lehetsz nála fiatalabb. És máris nem kellett volna idegen férfiemberekkel - pénzért - elvégeztetni a munkát.
2021. dec. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
96%

Nekem ugyan nincs 5 millióm, de 70 éves vagyok és nekem is mindenért fizetnem kell, a SAJÁTOMBÓL.

Sőt, hogy végképp hányd magadra a kereszteket, hét közben én is hozatom a kaját, (1200Ft/menü), ami 24ezer egy hónapban. Éppen elég nekem a hétvégeken főzni, az ahhoz valót beszerezni, mert segítségem egy szál sem, ahogy a te nagyanyádnak sem. A havi kajám a 24ezerrel, a hétvégékkel, reggelikkel, vacsorákkal együtt összesen 40-45ezer.

Te mennyit költesz ennivalóra? Fogadok, hogy sokkal többet!

Sok undorító kérdéssel találkoztam már itt, de a tiéd viszi a prímet!

2021. dec. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

13 mi olyan undorító ebben, hogy zavar, hogy valaki az összes pénzét elszórja értelmetlenül? 15 ezer forintot konkrétan a pefolyóba öntött! Akárki csinálja, az zavarna, de ő a nagyanyám, és ha minden pénzét ilyen felelőtlenül elszórja, majd nekem meg anyámnak kell eltartanom! Igen zavar, mert látom, hogy más öregasszonyok sokkal előrelátóbbam bánnak a pénzükkel.


Az 5 millión felül, még neki is volt pár milliója, arról fogalmam sincs, mert titkos, ezt az 5 milliót is véletlenül tudtam meg.


Én már egy családi örökségben ülök egyébként, tehát semmit nem irígylek. Az zavar, hogy ilyen rabló cigány ál szakemberek teljesen átvágják. Azért nem csináltam meg az utcafrontot, mert egyetértettem, hogy csináltassa meg, nade nem 30 ezerért, és nem félmunkát végezve. Csatorna ugyanez. Legkönnyebb a rosszat feltételezni a kérdezőkröl. Na de fordított helyzetben megnéznélek titeket.

2021. dec. 22. 14:34
 15/31 A kérdező kommentje:
Az a holmi meg, amivel teletönte a pincét, már 160 ezer forintban van, az hogy a szemétbe menjen! Ez szintén lefolyóba önttött pénz. És még 80 lesz a maradék elszállítása.
2021. dec. 22. 14:38
 16/31 anonim ***** válasza:
92%
Akkor miért nem szállítod el te?
2021. dec. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Ja, és hogy ne csak rosszat mondjak. Mivel a férje hozzászoktatta, hogy ők is bőkezűen ajándékozzanak, elég vastag pénzeket szokott utalgatni szűk családnak névnapokra, szülinapokra, most karácsonyra pedig dupla annyit fog utalni, mint amit szülinapokra szokott! Őszintén, nekem nincs szükségem ennyi pénzre, remekül boldogulunk, hiába mondom neki, hogy vigyázzon a kis pénzére, hajthatatlan. Csak én vagyok ilyen zsugori? De nekünk is megvam mindenünk, én nem vágyom semmire, anyáméknak is megvan mindene. Nem tudni a lakásfelújítás mennyibe került, mert az is titkos, így fogalmam sincs mennyiből gazdálkodik. Egyszerűen az értelmetlen pénzköltés zavar. Főleg, hogy ennyi pénzért kitömte a pincét szeméttel, és most ugyanennyiért elviteti a szemetet. Ez a mentalitás. Mi nem így nőttünk fel, az anyjától/dédimtől sem ezt tanulta. A Dédim még megkoplalta ezt a kis otthonunkat, hogy megvehessék, szó szerint koplaltak.
2021. dec. 22. 14:51
 18/31 anonim ***** válasza:
83%

#14

12 vagyok

A nagyanyád biztos boldogabb lenne, ha jóravaló, korrekt embereknek a tisztességes munkája után fizetne ki pénzeket, csakhogy ez manapság nem egyszerű dolog!

Arról nem beszélve, hogyha valaki trágya munkát végez, az rendszerint utólag derül ki és akkor nem fog odaállni cigányokkal dulakodni.

Ha már egyébként nem tudsz neki segíteni, akkor abban segíts, hogy hajts fel olyan szakembereket neki, akiknek a munkájával te is elégedett leszel és nem őt gyötröd ezzel utólag.

Nekem is van felnőtt gyerekem, de ezeket a dolgokat ő intézi és ha reklamáció van, akkor ő áll eléjük és hordja le őket.

És bár a pénz az enyémből van, eleve szar munkát át sem vesz és nem fizeti ki.

Csatorna?

Megszűnt a szag, vagy nem szűnt meg?

Ha megszűnt, akkor hurrá, nyilván megért 15 ezret, akármivel csinálták.

Ha nem szűnt meg, akkor itt az idő, hogy ezt is megoldd!


...mert kritizálni a legkönnyebb!

2021. dec. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
95%
A pincében a lomokat fényképezd le, tedd fel a Jófogásra, Vaterára, máris ürül a pince.Ha olcsón teszed fel, vagy ingyen elvihetőre, azonnal lesz gazdája és a pénz jön, nem pedig megy!Ilyesmiben segíts neki a hőbörgés helyett!
2021. dec. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
70%
Megmondanám neki, hogy alkalmanként 30 ezerért én is kigazolok/leseprem a járdát meg ilyenek 😂
2021. dec. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!