Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csinálnál, ha a nagyanyád...

Mit csinálnál, ha a nagyanyád két kézzel szórná a pénzt?

Figyelt kérdés
Második férje nagyon jómódú volt, magas vezetőbeosztásban dolgozott, mellette hozzászokott a nagyobb lábon éléshez. Házzassági szerződéssel házasodtak össze, de a férje halála előtt ezt felülírta, és nagyanyámra hagyott 5 millió forintot. A lényeg, nem megyek bele a részletekbe, de nagyanyámnak vissza kellett költöznie a régi lepusztult, pici kis családi örökségbe, amit sok pénzért felújított, amivel nem is lenne gond, de azóta is minden apróságra két kézzel szórja a pénzt. Mindent pénzzel akar megoldani. Ő nem sepri az utcát, ezért felfogadott valami kétes embereket, akik 30 ezret kértek az utca "rendbetételéért", de még a gaz csomókat sem húzták ki. Levágták az elburjánzott növényeket, és összesöpörték a faleveleket. A növények gyökereit bent hagyták, mondván nem hoztak magukkal csákányt, és nagyanyám megbeszélte velük, hogy tavasszal újabb 30 ezerért kiszedeti velük a gyökereket, gazokat is. A csatorna ugyanez. Néha bűzt áraszt, de nincs eldugulva, nem akart kijönni egy csatorna tisztító sem, végül addig hivogatta őket míg kijött egy pasas, 15 ezerért beleöntött egy liter domestost! Ezt mi is meg tudtuk volna csinálni. Az iszonyat mennyiségű felhalmozott haszontalan tárgyait pedig apránként viteti el költöztetőkkel, menetenként 40 ezerért. Már két lomeltakarítas volt, és még legalább 2 lesz, a lomtalanítast nem hajlandó megvárni. Pedig a tárgyak a pincében vannak, nem zavarnának lomtalanításig senkit. Arról nem beszélve, hogy azt is kemény pénzekért szállítatta ide, szóval abszolút káosz minden. Én finom beszólogatasokon kívül nem tudok mit kezdeni vele, királynői tekintélyt vett fel, beszélni nem lehet vele, úgyhogy jobb híján ráhagyok már mindent. De az 5 millió kis pénzéből (ma már nem olyan sok ez) egy forint nem fog maradni lassacskán öregségére, holott egyre romlik az egészségi állapota is, és mentálisan is érzem hogy öregszik.

2021. dec. 22. 12:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
92%

Utalja a pénzt? Azt is vissza lehet adni!

Tedd rendbe be Te a nagyi környezetét ha nem tetszik h x ezreket fizet idegeneknek...addig meg pofa befog arra költ amire amire akar

2021. dec. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
92%

1.: Vágom én, fosol, hogy nem örökölsz, mert nem marad lóvé.

2.: Ha szerinted ilyen egyszerű a gazolás, Domestos öntés a lefolyóba,..., akkor miért nem te csinálod meg?

2021. dec. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
89%

Irigy vagy mi? 😂. Fáj, hogy nem kapsz belőle ugye?

Az égadta világon semmi közöd nincs a pénzéhez, se ahhoz mire költi el.

2021. dec. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
94%

"elég vastag pénzeket szokott utalgatni szűk családnak névnapokra, szülinapokra, most karácsonyra pedig dupla annyit fog utalni, mint amit szülinapokra szokott!"

Azt a pénzt el lehet rakni, aztán, amikor nektek kellene majd eltartani, máris hasznosítható lesz.

2021. dec. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
72%

Szia!


Ismerős helyzet, a férjem családjában is van ilyen női rokon. Ő is két kézzel szórja a pénzt, gyakran át sem gondolva kell-e az adott dolog vagy nem. Az ilyen kis nippekből, díszekből, képkeretekből, gyertyákból stb. már rendes akadálypályát lehet kirakni náluk, és gyakran duplán megveszi ugyanazt, mert elfelejtette, hogy néhány hete már vett egy ilyet. Ugyanez az étellel, mindig túlvásárolja magát, pl. ha ketten átmegyünk hozzájuk, akkor vesz 5 nagy csomag virslit (egy csomagban 10 darab van), vagy gyakran 10-12 csomagnyi felvágottat. Ezeket nem lehet időben elfogyasztani, így az étel fele gyakran a kukába kerül. Szintén ilyen problémaforrás a ruha, amiket például sokszor próba nélkül vesz meg, így otthon derül ki, hogy nem jó. Ezek pedig mind szépen gyűlnek zsákokban. Ezek folyományaként hadilábon áll a rendrakással, ennyi dolgot szinte lehetetlen normálisan tárolni.

Mivel nagyon szeretjük, többször elbeszélgettünk vele (mi ketten és a férje). Mi megpróbáljuk felnyitni a szemét, hogy a mai világ mennyire kiszámíthatatlan, soha nem tudhatjuk mikor jön egy váratlan kiadás. Például elromlik a mosógép, akkor az akár súlyos pénzeket emészthet fel, ha pedig valaki minden forintját haszontalan dolgokba öli, akkor nem biztos, hogy marad ezekre megtakarítása. Én is nőből vagyok, szeretem például az otthoni dekorokat, a ruhákat, de erősen limitált a számuk itthon és kétszer is meggondolom, hogy kell-e egy újabb darab vagy sem.

Érdemes lehet megemlíteni azt is, hogy másoknak szinte semmire sem telik és az ember felelőtlen pénzszórás helyett gondolkodhatna racionálisabban is - itt azonban fontos, hogy ezt ne érezze zsarolásnak.

Valamint tudom ajánlani a pénzügyi edukációs beszélgetéseket, akár konkrét tankönyvek formájában, hiszen a legtöbbször a nyugdíj nagyon alacsony, így ha valakinek korábbról van megtakarítása, az biztonságérzetet nyújthat - ha jól kezeli a pénzt.

Plusz tipp: kérjétek meg, hogy egy hónapig írja minden kiadását és azt is, hogy mire költötte, például hétfő - rendelt étel - 1500 ft, kedd - ruha - 6000 ft. A hónap végén pedig nézze vissza, megdöbbentő élmény tud lenni...

Még egy legutolsó gondolat: az sem árt, ha a kommunikáció oda-vissza működik és megtudod mi a motivációja, elgondolása ezek mögött. Nálunk a női rokonnál az volt, hogy egyszerűen nagyon sokat dolgozik és mivel stresszes a munkája, pénzköltéssel vezeti le ezt. Egyszerűen imádja elkölteni a pénzt (nem az a lényeg, hogy mit vesz, hanem, hogy vásároljon, tehát maga az élmény a fontos), még akkor is, ha verejtékkel szerezte... Szerencsére már szakember segítségét kérte, reméljük közel a megoldás. :)

Végezetül pedig Neked, Nektek is példát kell mutatni a nagymamának, egyrészt saját felelős pénzügyi döntésekkel, másrészt segítséggel. Így látja, hogy nem kell feltétlenül felbérelnie valakit a munkára, amit ő nem tud megcsinálni. Ha messze lakik, akkor pedig válaszd ki neki Te a szakembert, hátha így nem verik majd át.


Sok sikert kívánok és minden jót a mamádnak is!

2021. dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
38%

"Plusz tipp: kérjétek meg, hogy egy hónapig írja minden kiadását és azt is, hogy mire költötte, "

"válaszd ki neki Te a szakembert"


Felnőtt embert hadjunk már békén élni!


Meg mi az, hogy ezt a pénzt is véletlen tudta meg a kérdező? Semmi köze hozzá, nagyanyja nem köteles közölni vele a vagyoni helyzetét.

2021. dec. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
87%
Igen, a mama felnőtt ember, nem arról van szó, hogy ne hagyjuk békén élni. De azért ne felejtsük el, hogy például itthon milyen magas az unokázós csalások száma. Sajnos az idősek többségét megpróbálják lehúzni a takarításokkal vagy a kert rendbetételével.
2021. dec. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
89%
Ahogy értéktelenedik el a forint, ebből a pénzből jövőre jó ha egyheti bevásárlás kijön...
2021. dec. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

25


Nagyon hasznos, amiket ajánlottál! Eszembe se jutott a lelki vonatkozását ilyen szinten vizsgálni, de valószínűleg itt is hasonló a probléma. Megpróbálom szembesíteni ezzel a problémájával, de félek tőle mert nagyon kemény dió, és majd rávezetem, hogy írja a kiadásait.


Amúgy nagyanyám dettó ilyen, mint akiről írtál. Napi szinten hozza az újonnan vásárolt vackokat, fele nem tetszik, vagy használhatatlan, vagy már volt ilyenünk.


Az a baj, nem látja át amit csinál. Azt hiszi nagyon megfontolt, mert minden nap másik szupermarketbe megy az aktuális akciókat követve, de mellette egy halom felesleges holmival tér haza, és nem veszi észre. Ugyanez a kamu szakikkal, hiába mondom neki, hogy átverték, ő büszke magára, hogy ezt is elintézte, és azt mondja, tavasszal is kihívja majd őket.


Szóval még ez is nehéz ügy, hogy leállítsam, hogy ne vásárolgasson nekünk össze mindent! Már annyiszor kértem szépen, és semmi eredmény, hogy legutóbb már csúnyán ráförmedtem :(


Nagyon szeretem egyébként én is, és a legfőbb bajom, hogy egyre romló egészségi állapota miatt hamarosan szerintem magán korházakat kell fizetnünk, mert ebben a szar kórházi rendszerben számtalanszor csalódtunk, sokáig külföldön gyógyíttatta magát a mamám, de most már ezzel is fel kellett hagynia.


Ebben a "felnőtt ember" dumában nem hiszek. Felnőtt emberek rohannak a vesztükbe, lesznek öngyilkosok, alkoholisták, satöbbi, aki ezt hagyja és tétlenül nézi, az az emberek ellen vét. Tudom, hogy nem lehet mindenkit megmenteni, de az embernek azért van családja, hogy megpróbálja.

2021. dec. 22. 17:08
 30/31 anonim ***** válasza:
88%
Magánügye.
2021. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!