Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan nem engedjük a képeket...

Jogosan nem engedjük a képeket megosztani?

Figyelt kérdés

Anyósomék minden képet pakolnak fel facebookra, nyilvánosan ráadásul és azt is amin pl csak mutattuk hogy kiütéses, beteg... Kértük hogy ne, nem ezért küldjük vagy engedjük hogy csináljanak ha itt vannak, mivel ők mindenkinek visszaigazolnak, akit nem ismernek azt is. Ott szakadt el a cérna hogy a gyerek arca lett telibe a profilkép meg a borítókép amin szegény pont kiütéses volt. Aztán alatta ment a ez ki? Hogy néz ki?!...kérdés áradat.


Amikor szóltunk akkor meg jött hogy " de hát ti raktok fel"

Igen, de mi csak az ismerősi körnek, aranyos képeket, nem osztható meg, nem látható másnak, profil és borítóképen pedig nem is szerepel.


2022. márc. 5. 10:20
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%

Teljesen jogosan.

A tesóm egyáltalán nem rak fel képet a gyerekeiről, és ezt kérték minden családtól. Én szeretnék néha egy egy közös képet kirakni, de az ő döntésük és tiszteletben tartom.

Tessék betartatni következetesen.

2022. márc. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
92%
Igen, teljesen jogos. Viszont azokon a képeken amit ti kitesztek vagy elküldtök, ugyanúgy elvesztitek a kontrollt. Mindegy a megosztási kör, amit nem akarsz terjeszteni, azt nem továbbítod.
2022. márc. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%

Igazad van!

Sajnos az ilyet, csak egy módon állíthatod le, ha nem küldesz fényképeket senkinek.

Ebből persze felháborodás lesz, mert elkapattad őket, de kamuzd be, hogy zaklattak a képek miatt és ezért nem küldesz SENKINEK többet.

Egyébként ez lett volna a járható út, már a kezdetektől fogva. Tényleg nem értem miért kell fényképeket küldeni a gyerekedről, látod még családtag is milyen helyzetbe hozza, akkor képzelheted mire képes egy idegen?

2022. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
98%
Én megmondanám őszintén, hogy mivel az akaratotok és többszöri kérés ellenére sem hagyták abba a posztolást, így nem küldötök több képet. Ha meg ők csinálnak és felrakják, mindig jelentitek a facebooknak.
2022. márc. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Mivel látogatni nem engedtük őket sokáig (gyerekágyi 6 hétben mert voltak gondok több téren is velem) fel voltak háborodva és hogy akkor legalább képet küldjünk.

Aztán covidosak voltak és mi is elkaptuk tőlük mert letagadták amikor jöttek hogy betegek...

2022. márc. 5. 10:41
 6/34 anonim ***** válasza:
14%
Na beindult az újabb anyósszidó kommandó :)
2022. márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
88%

Persze, én se engedem, hogy más képet tegyen ki rólam. Ha meglátom, hogy valaki kiteszi a pofámat, akkor megkérem, hogy vegye le. Csak nálunk értelmesek vannak, le is szedik.


Azt mondom, hogy ne küldözgessetek képeket nekik, ha meg nálatok vannak, akkor az lesz az új szabály, hogy a telefonok a fiókban/táskákban maradnak. Nincs képkeszítés. Ebből majd értenek, meg ha meg is sértődnek. Ne csak nektek legyen rossz.

2022. márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
96%

Levetetheted azt a képet. Biztos tudod jelenteni, vagy írni nekik hogy az engedélyed nélkül lett felrakva. Márcsak azért is mert a gyerek csufolodas tárgya lesz később az iskolában ha gáz képek vannak fennt róla. Én nem finomkodnék ha szép szóból nem értenek.

Persze lehet kuldeni a családnak képet, ha így visszaelnek vele akkor ne küldj többet.

2022. márc. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
92%

Jogos.

Én semmilyen képet nem engedek felrakni senkinek. Néha egyet kiteszek ismerősőknek,hogy lássák nem kamu a poronty.

Családnak nyilván többet.

2022. márc. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%
Nekem megértik a rokonaim, hogy ne tegyék ki, de ha nem értenék meg, egyértelmű. Nem kapnak semmilyen képet! Itt te vagy a gyenge, meg a férjed. Jujj 2 hónapig nem látták a gyereket. És akkor mi van? Akkor már nektek nyalni kell a se**üket?
2022. márc. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!