Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám megőrjít, és...

A nagymamám megőrjít, és akármit mondok vagy teszek, a család követi őt mint a birkák?

Figyelt kérdés

Nagymamám arról volt mindig "híres" hogy mindig, mindent felnagyít. Legyen szó akármi kis apróságról, már hív telefonon bennünket hogy ő így hallotta, úgy tudja, bemondta a tv, rádió, barátnője mondta...a végén kiderül hogy mindent ő talált ki.


Most arról van szó, hogy nyáron megyünk nyaralni, minden le van foglalva már. Neki ez nem tetszik. Valahogy akármit csinálunk az nem tetszik sosem, de a másik unokája is szintén megy majd nyaralni a barátnőjével és az teljesen rendben van neki.

Újabban mindent kitalál hogy ,,megakadályozza" hogy elmenjünk. Most kitalálta hogy berobbant a covid (persze bemondta a tv meg a rádió szerinte) Görögországban. Kicsit vicces szerintem, mert május 1-től mindent eltöröltek ott is, de ha mégis ismét covid lenne akkor javítsatok ki.

Anyám és mindenki más rá hallgat, hiába magyarázok, senki nem veszi komolyan amit mondok, és őszintén elment a kedvem már attól hogy utazzak. Már mindent kitalált, hogy fogunk mi a hotelbe menni, nem gondolja hogy tudok elég eurót venni és direkt mond nagy összegeket, hátha nincs annyim. Csak ,,kár" hogy van pénz bőven, szóval nem is töröm rajta az agyam.

Magát tapasztalt utazónak vallja, mert már vagy 30 éve jár ki törökbe (kizárólag az utazási irodával, ezért azt sem tetszett neki hogy én egyénileg foglaltam mindent. Új dolog volt neki az hogy online vettem a jegyet...)

Az sem hihető szerinte, hogy a 4 csillagos hotel "csak" 250 ezer erre az 5 napra, mert ahol ő volt ott vagy 300-400 ezret fizettek.

Abba belementem hogy kikísér bennünket a reptérre, mert szerinte életképtelenek vagyunk és eltévedünk, ha neki ez jobb így a lelkének.


De ez mostmár túlzás nekem. Már a szüleimmel is összevesztem emiatt, nincs kedvem utazni velük.🤦‍♀️ Lehet jobban járnék ha egyedül mennék, de sajnos a szüleim részét is én fizettem... mert ők nem engedhetik meg maguknak hogy külföldre utazzanak, így mondtam hogy akkor menjünk, majd én fizetek mindent... 22N



2022. máj. 9. 08:05
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
59%
LoL :D :D :D
2022. máj. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
96%
ne hagyd magad manipulálni! Ne a mama győzzön! Ez az alkalom pont jó lesz arra, hogy megmutasd a szüleidnek, hogy egyedül is flottul megoldod a dolgokat.
2022. máj. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
95%

Valahogyan azt kellene megértetni mindenkivel, hogy egy dolog a valóság meg másik a képzelgés: "hejj majd ennyi meg ennyi pénz kell" -> holott nem, "probléma lesz a szállásfoglalásnál" -> nincs probléma stb...

Problémát kreálni bármiből lehet, elég könnyen ki lehet találni, hogy mi hol, miért nem fog sikerülni...

Ha mindig rá hallgattak nem tudom hogyan tudsz meggyőzni bárkit, de nem hiszem hogy e tekintetben a nagyinak túl sok tapasztalata lenne, kérdezd meg hányszor volt ott ahova akarsz menni és mondd meg hogy tényleges tapasztalat nélkül nem kellene akadályokat gördíteni eléd.

Mondhatod azt is, hogy kifejezetten rosszul esik és attól tartasz hogy kapcsolatotok rovására megy ez az egész.

2022. máj. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
12%

Dikk, jajj be ne szarjak a covidtól

Nem értem még mindig ettől fosnak az emberek ? Minek a vakcina akkor, dísznek? Bohócok

2022. máj. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
4-es attól félnek hogy kell karantén... nem tűnik fel senkinek se hogy itthon rég eltöröltek mindent, május 1-től meg már semmit sem kérnek Görögországban sem.
2022. máj. 9. 09:19
 6/41 anonim ***** válasza:
92%
Micsoda hülye vénasszony lehet, én már elküldtem volna a bús pecsába :D
2022. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
48%
4-es, attól hogy be van oltva valaki, elkapja a covidot. Sőt terjesztheti is. Én is elkaptam a három oltásom ellenére, és apám is aki pedig oltatlan.
2022. máj. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid ennyire manipulálhatók, akkor nem kellett volna velük közösen szervezni a nyaralásodat. Ha egyedül mész, ill. 1-2 barátoddal/barátnőddel, akkor mondhat a nagyi, amit akar, te azt csinálsz, amit akarsz és le van tojva a nagyi károgása.
2022. máj. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
El kell vele beszélgetni h picit fogja magát vissza.
2022. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baja hogy ő nem megy?
2022. máj. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!