Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám megőrjít, és...

A nagymamám megőrjít, és akármit mondok vagy teszek, a család követi őt mint a birkák?

Figyelt kérdés

Nagymamám arról volt mindig "híres" hogy mindig, mindent felnagyít. Legyen szó akármi kis apróságról, már hív telefonon bennünket hogy ő így hallotta, úgy tudja, bemondta a tv, rádió, barátnője mondta...a végén kiderül hogy mindent ő talált ki.


Most arról van szó, hogy nyáron megyünk nyaralni, minden le van foglalva már. Neki ez nem tetszik. Valahogy akármit csinálunk az nem tetszik sosem, de a másik unokája is szintén megy majd nyaralni a barátnőjével és az teljesen rendben van neki.

Újabban mindent kitalál hogy ,,megakadályozza" hogy elmenjünk. Most kitalálta hogy berobbant a covid (persze bemondta a tv meg a rádió szerinte) Görögországban. Kicsit vicces szerintem, mert május 1-től mindent eltöröltek ott is, de ha mégis ismét covid lenne akkor javítsatok ki.

Anyám és mindenki más rá hallgat, hiába magyarázok, senki nem veszi komolyan amit mondok, és őszintén elment a kedvem már attól hogy utazzak. Már mindent kitalált, hogy fogunk mi a hotelbe menni, nem gondolja hogy tudok elég eurót venni és direkt mond nagy összegeket, hátha nincs annyim. Csak ,,kár" hogy van pénz bőven, szóval nem is töröm rajta az agyam.

Magát tapasztalt utazónak vallja, mert már vagy 30 éve jár ki törökbe (kizárólag az utazási irodával, ezért azt sem tetszett neki hogy én egyénileg foglaltam mindent. Új dolog volt neki az hogy online vettem a jegyet...)

Az sem hihető szerinte, hogy a 4 csillagos hotel "csak" 250 ezer erre az 5 napra, mert ahol ő volt ott vagy 300-400 ezret fizettek.

Abba belementem hogy kikísér bennünket a reptérre, mert szerinte életképtelenek vagyunk és eltévedünk, ha neki ez jobb így a lelkének.


De ez mostmár túlzás nekem. Már a szüleimmel is összevesztem emiatt, nincs kedvem utazni velük.🤦‍♀️ Lehet jobban járnék ha egyedül mennék, de sajnos a szüleim részét is én fizettem... mert ők nem engedhetik meg maguknak hogy külföldre utazzanak, így mondtam hogy akkor menjünk, majd én fizetek mindent... 22N



2022. máj. 9. 08:05
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Te mindenképpen menj.

A szüleidnek meg mondd meg, hogy ez az utolsó családi nyaralás, mert nem bírod ezt a műsort. velük, vagy a barátaiddal de te mész.


A repülőjegyet némi költséggel át lehet írni barátra, nem kell új jegyet venni, talán lemondani is lehet némi költséggel, ahogy a szállást is, ha barátokat mégse tudod összeszervezni.


Viszont van egy dolog, ami elgondolkoztat. Te megkérdezted a családot, hogy mennyire akarnak úgy jönni, hogy te fizeted mindenki költségét? Azért ez lehet elég rossz is, és igen, jó, hogy tudsz spórolni, de bizony talán a leválásra, kéne tartogatni. Persze ez csak egy gondolat.


+1 tipp, Nagyit ne engedjétek, hogy kikísérjen a reptérre, az is csak egy remek alkalom lesz, hogy összevesszetek, és egész nyaraláson rossz hangulat legyen. Megmondod, hogy ez a te feltételed, és ha veled akarnak jönni, akkor el kell ezt fogadni.


Nagyit meg több részletbe nem kell beleavatni, ha nem tud részleteket, stb, akkor kötözködni se tud. Utólag persze lehet tájékoztatni: "szia, szerencsésen kijutottunk a reptérre, gépen ülünk már, már nem tudunk beszélni, mert le kell tenni, csak akartunk szólni, hogy minden oké, és ne várj ránk, és ne aggódj"... utólag mutatni a fényképeket, stb. de egy hetet a nagyi is kibír úgy, hogy nem beszéltek vele, mert "drága a telefon" vagy amerre mi megyünk, ott "nincs térerő" és ezt tényleg következetesen betartatni mindenkivel, mert különben végig hívogatni fog. (arra az időre meg az ő nevét le lehet némítani mindenki telefonján). Nem kell félni, ha gondja lesz a mástól tud segítséget kérni. Szóval ilyen feltételeket szabva állnék a család elé, hogy csak akkor jöhetnek, ha ezt mindenki maradéktalanul betartja. És igen, ha jönnek, jó, ha nem jönnek az is jó. Még van időd átszervezni a nyaralást.

2022. máj. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
78%

Miért ne lehetne egy 22 évesnek ennyi pénze? Ha otthon lakik, egy átlagos multis fizetésből is összejön 3 hónap alatt fél millió.

Nem mindenki költekezik agyba-főbe, ha megkapja a fizut. Elcsücsül a számlán, és gyűlik.

Mi ebben olyan hihetetlen?

2022. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:19 vagyok. Ez a nagyi hatalmi játszmája, elég tipikus szokott lenni. A szülők meg benne ragadtak. Szomorú, de neked nem kell benne maradni, bíztatlak, hogy állj a szülők elé ezekkel a feltételekkel.


A repülős díszkiséret lemondását többféleképpen is lehet tálalni: Előző nap este, vagy aznap reggel szóltok

1) Szia nagyi, mégse szeretnénk, hogy gondot csinálj magadnak, majd csak kimegyünk valahogy.

2) Más időpontot mondotok, és már rég kint vagytok, vagy még ki se mentek, amikor felhívjátok, hogy már kint vagytok, juhé

3) megmondani kerek perec, hogy ez a te utad, te szervezed, és úgy szervezed, hogy ő nincs benne már csak azért is, mert nem bízott benned, ami rosszul esik neked.

2022. máj. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális, segítő válaszokat. 😃 Anyámmal sikerült helyre tenni a dolgokat, majd még mamámmal kell valahogy :S sértődés lesz belőle ha ezeket elmondom neki, de úgy is megbékél egyszer.
2022. máj. 9. 13:14
 35/41 anonim ***** válasza:
23%

Átlagos írodai munka egy egyedül állónak nem fizetnek annyit hogy össze jönne neki félmillió.

Piacon az aranyat nem tudja annyiért eladni hogy az megérje.

2022. máj. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
55%
Fehér ember nem árul piacon aranyat, a cigánytól meg nincs már az az őrült, aki venne.
2022. máj. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
49%

#36

Ráadásul:


"... simán rásózza másokra a hamis cuccokat mint eredeti 😅 falura szokott menni."


Ebből simán kiderül, miféle nációról van szó!

2022. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
20%
13:28-as: de, egy év alatt simán összejön, ha nem költi el, hanem legalább egy részét el tudja tenni
2022. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
#37 Szerintem semmi köze a kérdéshez ahhoz hogy mamám vagy a családom milyen náció.
2022. máj. 9. 15:08
 40/41 anonim ***** válasza:
90%

#39

Hát azért a nagyi megítélésében sokat nyom a latban, hogy csalással, szélhámossággal, másokat megkárosító "gagyizással" keresi meg a nyugdíjkiegészítését, te meg ezt teljes természetességgel veszed tudomásul és szégyen nélkül, röhögve ide kiírod.

Ha meg egyszer kiírtad, akkor ne csodálkozz, ha erre válasz érkezik és van akinek nem tetszik!

2022. máj. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!