Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám megőrjít, és...

A nagymamám megőrjít, és akármit mondok vagy teszek, a család követi őt mint a birkák?

Figyelt kérdés

Nagymamám arról volt mindig "híres" hogy mindig, mindent felnagyít. Legyen szó akármi kis apróságról, már hív telefonon bennünket hogy ő így hallotta, úgy tudja, bemondta a tv, rádió, barátnője mondta...a végén kiderül hogy mindent ő talált ki.


Most arról van szó, hogy nyáron megyünk nyaralni, minden le van foglalva már. Neki ez nem tetszik. Valahogy akármit csinálunk az nem tetszik sosem, de a másik unokája is szintén megy majd nyaralni a barátnőjével és az teljesen rendben van neki.

Újabban mindent kitalál hogy ,,megakadályozza" hogy elmenjünk. Most kitalálta hogy berobbant a covid (persze bemondta a tv meg a rádió szerinte) Görögországban. Kicsit vicces szerintem, mert május 1-től mindent eltöröltek ott is, de ha mégis ismét covid lenne akkor javítsatok ki.

Anyám és mindenki más rá hallgat, hiába magyarázok, senki nem veszi komolyan amit mondok, és őszintén elment a kedvem már attól hogy utazzak. Már mindent kitalált, hogy fogunk mi a hotelbe menni, nem gondolja hogy tudok elég eurót venni és direkt mond nagy összegeket, hátha nincs annyim. Csak ,,kár" hogy van pénz bőven, szóval nem is töröm rajta az agyam.

Magát tapasztalt utazónak vallja, mert már vagy 30 éve jár ki törökbe (kizárólag az utazási irodával, ezért azt sem tetszett neki hogy én egyénileg foglaltam mindent. Új dolog volt neki az hogy online vettem a jegyet...)

Az sem hihető szerinte, hogy a 4 csillagos hotel "csak" 250 ezer erre az 5 napra, mert ahol ő volt ott vagy 300-400 ezret fizettek.

Abba belementem hogy kikísér bennünket a reptérre, mert szerinte életképtelenek vagyunk és eltévedünk, ha neki ez jobb így a lelkének.


De ez mostmár túlzás nekem. Már a szüleimmel is összevesztem emiatt, nincs kedvem utazni velük.🤦‍♀️ Lehet jobban járnék ha egyedül mennék, de sajnos a szüleim részét is én fizettem... mert ők nem engedhetik meg maguknak hogy külföldre utazzanak, így mondtam hogy akkor menjünk, majd én fizetek mindent... 22N



2022. máj. 9. 08:05
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Ő szokott menni Törökországba, pár napra, barátnővel, Ibuszon keresztül. De csak a piacra szoktak menni hogy vegyenek aranyat meg ruhákat. Inkább csak ezért mennek.
2022. máj. 9. 09:54
 12/41 anonim ***** válasza:
48%

Hm.. Szóval 22 évesen nincsenek barátaid, párod akivel mennél nyaralni, helyette a szüleiddel mennél..

22 évesen kíváncsi lennék ugyan milyen jól fizető állasod van, ahol betudod fizetni az egész családot több napi nyaralásra, 4 csillagos hotelbe.. 😂

2022. máj. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus károgó a mama :-)


Nem tudsz vele mit csinálni, ignoráld. Ha emiatt nem utazol el, akkor nálad is bajok vannak a fejben :-)


A szüleidnek meg mondd meg, hogy ne variáljanak, döntsék el, hogy mennek-e, vagy itthon maradnak a "károgó" nagy örömére, és átadják a jegyet valaki másnak. (mondjuk a szomszédnak, aki szívesen elmegy veled, és nem befolyásolható)

2022. máj. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Vannak barátaim, párom nincs jelenleg. Gond lenne hogy a szüleimmel mennék? :)



Teljesen normális munkahelyen van, csak nem szoktam sokat költekezni. Inkább félreteszem azt amit tudok és így összegyűlik nekem annyi, hogy ezt megengedjem magamnak. Egy évben egyszer.

2022. máj. 9. 10:04
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Felnött vagy?


Igen? Akkor cselekedj úgy, mint a felnöttek.

Nem? Akoor halgass a mamára, és menjél szépen a szobádba.


Erre a kérdésre ez a legtömörebb válasz.

2022. máj. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

A szállás a kisebbik gond, az nem névre szól. A szülőkkel én közölném, hogy ha hisznek a mama károgásának, és nem akarnak menni, akkor a repjegy árát fizessék vissza. Te meg menj el mással/másokkal, ha tudsz. Vagy ha nem, és egyedül mennél, a család többi részének lefoglalt szobát/szobákat mondd vissza, csak a sajátod tartsd meg.


A család kreténsége miatt én biztosan nem hagynám veszni az utat.

2022. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
93%
Itt a szüleiddel nagyobb a gond mint nagyanyáddal. A gyerekük 22 éves de ők még nem nőttek fel.
2022. máj. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak szimpla irigység a nagymami részéről. Az ilyen irigyek szokták megkavarni a k@kit. Ő nem megy, lehet nem is akar, de más se menjen.
2022. máj. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Drága lesz ez a nyaralás májustól idegtépés amiért kicsengettél többszázezret, esetleg el se mentek: a szüleid mert mama azt mondta, te meg mert indulás előtt felkötötted magad:DDD Tanulópénz lesz az út ára. Mamának jó szórakozást, ha eljut idén is Törökbe akkor ő ott természetesen érezze jól magát, jó pihenést neki.

Egyébként ez az abszurd sztori nem volt minap a "Veled is megtörténhet"-be?

2022. máj. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
8%

Gondolom mama öröksége szép summa lesz ezért anyádék nyílván próbálnak jóban lenni a nagyiddal, meg gondolom most is néha adakozó kedvében van a nagyi. Te egyelőre még szüleidről nem tudtál leszakadni érzelmileg, így hát te is részese kéne legyél a nagyi körbeugrálása stratégiának. Amúgy tényleg, mennyit keresel, hogy ha szüleidet be tudod fizetni nyaralni luxus szállodába, meg gondolom fenntartasz egy albérletet, stb. 22 évesen ez extrém. Max 200 nettot kereshetsz normál munkával.


"Teljesen normális munkahelyen van, csak nem szoktam sokat költekezni. Inkább félreteszem azt amit tudok és így összegyűlik nekem annyi, hogy ezt megengedjem magamnak. Egy évben egyszer."


Azért ez így full kamunak hangzik. Nem alkalmi szexmunkás vagy?

2022. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!