Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 16 éves vagyok.Szüleim lemondt...

16 éves vagyok.Szüleim lemondtak rólam, ezért nagyszülőkkel élek 3 éves korom óta. A nagyszüleim, leginkább a nagymamám nagyon nehéz természetű. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

Az iskolában sajnos nincsenek barátaim. Nem alakultak ki az iskolában az iskolai barátságok sem, mivel nincsen simogatós telefonom. (PC-ről írok). A nagymamámat nehezen lehet elviselni. Mindig ő dönti el, hogy melyik pólót, ruhát húzzam fel aznapra az iskolába. Mindennap takarítani kell. Nagyon korlátozzák az életemet. Az iskolás társaim várják mindig a nyarat, a szüneteket, én nem. Nyári szünidőbe is már 7-órakkor fel kell kelni, elmenni kapálni a kertbe, majd 9 órától délután 4-ig tanulni. (4 felett van az átlagom), aztán takarítani, segíteni kell főzni, vasárnaponként pedig templomba kell sietni. Azt megjegyzem, hogy

a nagymamám nem megy templomba, akkor szokott reggelizni, mindig. Iskolaidőben sem engednek a nagyszüleim sehová, iskola után rögtön haza kell menni tanulni, kapálni a kertbe, takarítani. Igazából a routin az, mint nyáron, csak annyi különbséggel, hogy iskolába járok. Állandóan a szememre veti, hogy nekik köszönhetem azt, hogy nem nevelőotthonban vagyok. Mindig spórolni kell, örülök annak is, ha hetente egyszer fürödhetek.


2022. máj. 21. 19:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Hát igen, ők másképp látják a világot. Ők már nem változnak, féltenek. Azt azért nem kellett volna a fejéhez vágni, hogy ők neveltek fel. Erről te nem tehetsz. Szép hogy felneveltek, de nem kéne ezzel érzelmileg zsarolni téged. Ha nagykorú leszel menj el tőlük. Anyukád vagy apukád szülei?
2022. máj. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Koleszba nem tudsz menni? Ősszel már csak a hétvégéket kéne elviselned. Kertészkedés helyett meg mehetnél diákmunkára, hogy tudd fizetni.

A szüleid fizetnek gyerektartást? Elvileg kéne.

Mennyi idős a nagyi? Lehet, hogy lassan kezd demens lenni. Az okozhat személyiségtorzulást (is).

Tény, hogy nem egyszerű.

2022. máj. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
34%
Ez full kamu...ilyen nincs. :D
2022. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
14%
alapitványi iskola
2022. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Várj 2 évet.
2022. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
hetie gyszer enged fürdeni , de gépezned szabad? tudod ki hiszi el.
2022. máj. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A tanulás miatt ülhetek ide a masinához, és kösz az együtt érző választ gazdagék..
2022. máj. 21. 19:37
 8/20 anonim ***** válasza:
65%

#7: Mondjuk te is válaszolhatnál, bunkócska.

Nem mindegy, hogy a nagyszülők 55-60 évesek, aktívan dolgoznak, a szüleid fizetik a gyerektartás, de mégis rajtad spórolnak.

Vagy a nagyszülők 70+, nem kapnak utánad semmit, csak a családi pótlékot, és nem éri el az összbevétel a 150 ezret.

Jó dolog a kert, de nem minden áron. Az se mindegy, hogy mekkora. Ha a nagyszülők nem bírják, akkor felesleges. Te meg ennyi erővel mehetnél legalább nyáron diákmelóra. Abból tudnál magadra költeni év közben, ha beosztod.

Minden másra: tanulj meg nemet mondani. Gyakorlatilag ingyencseléd vagy nekik öreg korukra. Egyrészt nem tehetnek ki, akkor se, ha nem mész vasárnap templomba, és nem azt veszed fel, amit kitalált. Másrészt onnan csinálhat mindent egyedül.

Amúgy nyáriszünetben 9-16 közt, napi 7 órában mit tanulsz?

2022. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Fulár ***** válasza:
70%
Tiszta szívből sajnâlom,hogy ilyen helyzetben vagy.Átérzem mert a gyerek korom maga volt a pokol.Kívánom,hogy tarts ki a vêgsőkig és próbâlj meg önâlló ezgzisztenciât kialakítani amint lehetősêged lesz râ.
2022. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Szüleim 16 ezer forint gyermektartás fizetnek egy hónapban. A kert hosszába 30, szélességben 25 m. A szüleim 70 felett vannak. Leginkább a nagymamám ragaszkodik a kerthez, mert szereti tudni, hogy mit eszik. Felhoztam témának már a diákmunkát, de nem engednek el, mert tanulni kell. Nagyrészt a nyugdíjból élünk.
2022. máj. 21. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!