Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 16 éves vagyok.Szüleim lemondt...

16 éves vagyok.Szüleim lemondtak rólam, ezért nagyszülőkkel élek 3 éves korom óta. A nagyszüleim, leginkább a nagymamám nagyon nehéz természetű. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

Az iskolában sajnos nincsenek barátaim. Nem alakultak ki az iskolában az iskolai barátságok sem, mivel nincsen simogatós telefonom. (PC-ről írok). A nagymamámat nehezen lehet elviselni. Mindig ő dönti el, hogy melyik pólót, ruhát húzzam fel aznapra az iskolába. Mindennap takarítani kell. Nagyon korlátozzák az életemet. Az iskolás társaim várják mindig a nyarat, a szüneteket, én nem. Nyári szünidőbe is már 7-órakkor fel kell kelni, elmenni kapálni a kertbe, majd 9 órától délután 4-ig tanulni. (4 felett van az átlagom), aztán takarítani, segíteni kell főzni, vasárnaponként pedig templomba kell sietni. Azt megjegyzem, hogy

a nagymamám nem megy templomba, akkor szokott reggelizni, mindig. Iskolaidőben sem engednek a nagyszüleim sehová, iskola után rögtön haza kell menni tanulni, kapálni a kertbe, takarítani. Igazából a routin az, mint nyáron, csak annyi különbséggel, hogy iskolába járok. Állandóan a szememre veti, hogy nekik köszönhetem azt, hogy nem nevelőotthonban vagyok. Mindig spórolni kell, örülök annak is, ha hetente egyszer fürödhetek.


2022. máj. 21. 19:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%

Elég érdekes stílusa van ennek a 16 éves gyereknek. "simogatós telefon", "masina" (pont mintha a saját nagyanyja írta volna), "templomba kell sietni" - mért kell sietni? Indulj el idejében! :D Menjél nevelőotthonba. Ott nem kell se kapálni, se templomba, se azt felvenni, amit mondanak, se nyáron tanulni, kell viszont mindennap fürödni - kész kánaán!

Amúgy már volt ez a kérdés.

2022. máj. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
Kicsit túltoltad a sztorit.... ha iskolába jársz és heti egyszer fürödhetsz, na azt észrevennék a tanáraid és osztálytársaid is, szóvá is tennék. És egyetlen 16 éves sem hívja a PC-t masinának.
2022. máj. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
A 16 ezres gyerektartás is arról árulkodik, hogy szegény kérdező nagyon nincs képben! Ha legközelebb ilyen kérdést kiírsz, legalább 2x40 ezer legyen az a gyerektartás, lévén hogy a fizetés 20%-a. Fejenként.
2022. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Kedves 13! Szüleim segédmunkásak, és a pénz miatt mondtak le rólam, mivel nem tudnak eltartani. Ha valamiről nem tudsz, ne ítélkezz! A véleményem azonban, hogy mindenki saját magából indul ki..
2022. máj. 21. 20:35
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

A segédmunkásnak is 200 ezer a minimálbére.

Amúgy pontosan miben indulok ki magamból? Én is heten-havat összehordok a gyakorin? Hát nem!

2022. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
95%
Ez a simogatós telefonos gyerek vótmá...
2022. máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
86%
#13 A szüleim nevelik az elhunyt testvérem gyerekét. Már a halála előtt ott éltek, el voltak válva. Az apa 15 ezer forintot fizet havonta! Jobban mondva a szülei, mert az apát érdekli nem a gyereke. Erre rájön az államtól az emelt családi pótlék és az árvaellátás.
2022. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
86%
Ki tehet róla, hogy nem követelik ki bíróságon a rendes gyerektartást?
2022. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
78%

Iskolaban a tornatermi öltözőben minden nap fürödhetsz!


Túltoltad a meset...

2022. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
88%
18# Ha nekem szól, akkor követelhetik. Az apa négy órára van bejelentve.
2022. máj. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!