Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 16 éves vagyok. Normális...

16 éves vagyok. Normális dolog, hogy nem szeretek templomba járni? Nagymamám nagyon vallásos, és vasárnaponként öltönyben kell templomba menni. Egyszer amikor mentem a templomba, találkoztam egy osztálytársam MAL, és azóta csúfol.

Figyelt kérdés
2022. jún. 4. 07:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ. Ha csak azért nem szeretsz, mert az osztálytársad meglátott, és csúfol, akkor hülyeség.


Ha azért, mert úgy gondolod, hogy a pap, hülyeségeket hord össze, és számodra értelmetlen időtöltés, és csak a nagymamád erőszakoskodása miatt mész, akkor normális.


De ha a nagymamád nagyon szeret menni, és amúgy nem tud, akkor ezt a kis áldozatot megteheted a kedvéért.

2022. jún. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

Ha majd felnőtt leszel, akkor eldöntöd, hogy jársz-e templomba vagy sem.

Arra pedig mindig találnak -az idióták- okot, hogy másokat csúfoljanak.

Ne is vedd észre a hülyegyereket!

2022. jún. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Igen.

Én sem szerettem templomba járni gyerekként, bár 16 éves koromban már nem jártam templomba, bérmálás után szerintem egyszer sem voltam.

Nagymamák többnyire vallásosak. Rá is érnek erre, semmi dolguk nincs, nyugdíjasok, otthon elkapirgálnak a ház körül, főznek néha a papára, aztán ennyi... Tinik meg százszor inkább töltenék a hétvégi szabadidőt valami mással, minthogy a templomban üljenek egy órát, abban a korban ennyi feláldozott idő is sok, egy örökkévalóság.

16 évesen szüleim a fejük tetejére is állhattak volna, parancsolni, rám kényszeríteni már nem lehetett semmit sem, de más volt az én korosztályom 16 évesen! 11 éves koromig viszont esélyem nem volt rá, hogy ellenkezzek! Apám volt "vallásos", ami nem igaz, csak az eszét játszotta ezzel mindenkinek, ugyanis abban a környezetben és közösségben (értsd abban az utcában) laktunk, ahol Ő felnőtt és az Ő generációjának a vallásosság egyfajta lázadás volt, az apja meg mindig lázadó volt (lázadt az oroszok ellen is, örökösen szervezkedett, csoda, hogy túlélte az öreg), így apámba ez lett bekódolva.

Ezt követően elköltöztünk és máris nem volt annyira fontos apámnak a templomba járás, de én meg ott önszántamból jártam a közösség miatt! Semmi nem változott, csak annyi, hogy a kötelezőből választott lett!

Szóval, hogy rühelled ezt, az mitől ne volna normális? A kötelezőt utálni mindig is normális volt!

16 évesen ilyen büdösbunkók egymással a fiatalok, ezzel nem igazán lehet mit kezdeni, találd meg a gyengepontját és szúrj vissza, mást nem lehet tenni, vagy lemész primitívbe, a szintjére vagy sz-rod le mit mond.

Apám is mindig kiöltözött a templomba, rajtam viszont azért nem volt öltöny, mert nem volt öltönyöm! Ennél sokkal sz-rabb világ volt, mint most! Levetett ruhákban jártunk többnyire, nem csak templomba, úgy egyáltalán bárhová. Ha megnézem a gyerekkoromból készült képeket, elnyűtt pulóverek, olyan nadrág, amin tisztán látszik, hogy a bokámnál volt anno valakinek a térde, 2 számmal nagyobb, nadrágszíjjal összehúzva stb. stb.

2022. jún. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem önszántadból mész templomba,hanem azért, mert kötelező, akkor teljesen normális.
2022. jún. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
#6 Pedig szokás. Sosem hallottad még a templombajárós ruha kifejezést? Valamennyire mi is kiöltözünk a nagymisére, ha nem is túlzóan - egy róm.kat. plébániatemplomban, Budapesten. Viszont a közelben van egy református templom is, oda kifejezetten elegánsan járnak az emberek, náluk az a szokás.
2022. jún. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
20%
Jó kis lejárató kérdés haha.
2022. jún. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

Ha baromira utálod, csak a nagymamád próbál téríteni, amiből eleged van, mondd meg a nagyinak, hogy téged nem érdekel, nem értesz vele egyet, sőt utálod, így meg nincs értelme. Ha nagyon akarja,, csak akkor mész vele templomba egy órát hallgatni a papot, ha ő is hallgatja egy órán át a te zenédet, hátha megszereti alapon.

És tegyél be valami technot, vagy akármit. Utána talán megérti, hogy nem vagytok egyformák. :)

2022. jún. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk 16 évesen csúfolódni, elég éretlen dolog.

De valakit erőszakkal templomba rángatni is.

Nem tudod megbeszélni a szüleiddel, hogy te nem akarsz templomba járni? Ne a nagymamád döntse el, hogy mit csinálsz!

2022. jún. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Miért nem fogod magad és amradsz otthon, 16 évesen azért már nem fognak ölbe venni és elcipelni.
2022. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, mit kellett azon törölni, hogy 20 éve járok templomba, de senki nincs öltönyben? Igen, férfiakon ing, de nem öltöny. Pláne nem nyakkendővel.
2022. jún. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!