Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szeretem nagyim de itt lakik...

Szeretem nagyim de itt lakik szembe, és szinte mostmár mindennap átjön vagy 2xMost is például anyám hazajött a munkából 1 perce és átjött, én meg normálisan nem tudok anyámmal beszélem. Nekem már elegem van ebből az egészből!Nektek neem lenne?

Figyelt kérdés
2022. júl. 6. 18:20
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
68%

És kit érdekel, hogy magányos? Na, én meg szeretem a magányt. IMÁDOK egyedül lenni, ha nem szól hozzám senki. Akkor is ok, hogy a kedves mama itt van egész délután, mindenhez van hozzászólni valója, mindenbe beleüti az orrát, ha 2 perccel később jövök haza már akkor is csörög a telefon, hogy úristen, mi történt és így tovább? Nekem ez sok(k) és szerencsére a szűk családi köröm ugyanilyen, mint én.

Igen, útban van, ha így jobban értitek. És nem szégyellem. Nekem nincs arra ingerem, hogy valaki a nyakamon üljön és csak nézze, hogy mit csinálok. Csöndet akarok ha haza jövök. Vagy a férjemet, gyerekeimet. De nem a felmenőket, akik mindig mindent jobban tudnak, vagy mindig van valami elmesélni valójuk, ami akár legyen csak egy tál lencsefőzelék.

2022. júl. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk anyám lakott szemközt, az ablakból leste, hogy mikor érünk haza, és fél percen belül a nyakunkon ült. (3 kicsi gyerekem volt) 8 évig tűrtem, hogy a véremet szívja, mindenhez volt egy-egy okoskodó megjegyzése; egy szalmaszálat keresztbe nem tett volna, de eszet osztani tudott. Egy kib*szott botrány kellett ahhoz, hogy felfogja: ezt nem csinálhatja tovább. 1 évig tartott a sértődése, de végre megértette.
2022. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
89%
Mi azért nem beszéltünk meg előtte semmit mert szarkeveres lett belőle. Pl anyám mondta Pesten Csillaeknal esett az eső. Nagyanyám úgy adta tovább Csillaekat kiverte a víz a lakásból.
2022. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
10%
Addig nem mész oda a közelükbe aztán emg vna oldva.
2022. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
84%
De zavarna. Attól még hogy idő senkisem kötelezi rá hogy ne legyenek saját kapcsolatai. Ráadásul így nem lehet semmi komoly dolgot megbeszélni, biztos vannak kivételek de ahogy a sját nagyim ismerem szószerint MINDENT elmond és még azt elmondja mellé hogy a másik egyébként megkérte arra hogy ne terjessze.
2022. júl. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
81%
Engem is zavarna. Az én mamám pl egy pletykás öregasszony. Én sem szívesen beszélnék előtte, mert beleszol, lehurrog, okoskodik, tévesen továbbadja, mikor köze nincs hozzá. Van életem, nem kell naponta több órát ott ülnie a nappaliban. Ez abban az esetben a legjobb, ha a nagyid meg el is várja hogy hallgasd a f4szsagait, gyűlölkodeset mások irányába. Ha a kérdezőnek dolga van, mikor csinálja?
2022. júl. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy nem tudom miért kell lepontozni azt aki utálja a szarkeverest.
2022. júl. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
4%
Örülj neki.
2022. júl. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyunk egyformák, de attól még, hogy neki nincs társasága, unja magát, nem jogosult arra, hogy a levegőt is elszívja az ember elől, és szusszanásnyi időt se hagyjon. Én speciel nagyon zokon venném, hogy ha munkából hazaesve még valaki a nyakamra ülne, de anyukádat biztosan nem zavarja, azért nem szól. Miért nem beszéled meg vele ezt a problémat? Biztos Neked is kerítene némi privát időpontot a napi rutin során!
2022. júl. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
98%

Az én mamám is ilyen volt, állandóan felmászkált a nyakunkra. Ha jött valaki, egyből fent volt ő is és mondta a magáét. Nem lehetett itt senki vendéggel úgy beszélgetni, hogy ő ne ült volna egyből a nyakunkra és kezdett volna el pletykálni. De vendég nélkül is naponta többször feljött és mesélte, hogy miket hallott a faluban. Meg aztán ő is mindent elpletykált elferdítve, eltúlozva, úgyhogy mi sem beszéltünk vele/előtte már semmiről, mert azt meg hiába mondtuk neki, hogy a családi dolgokat ne pletykálja el.


Már meghalt, de bánom-e, hogy nem voltunk vele kedvesebbek, beszélgetősebbek? Nem. Már életében is úgy voltam vele, hogy nem fogom csak azért hagyni, hogy a véremet szívja, mert egyszer majd meghal és akkor majd nehogy lelkiismeretfurdalásom legyen. Ez nem így működik, nincs is lelkiismeretfurdalásom emiatt.

2022. júl. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!