Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért hazudik a nagymamám?

Miért hazudik a nagymamám?

Figyelt kérdés
Nagymamám össze-vissza hazudozik mindenről. Pl mindig nálunk ebédel, mivel közel lakik hozzánk, és elkezdte terjeszteni a faluban, hogy mi pénzt kérünk azért, hogy nálunk ehessen, ami sosem volt igaz, és ami a legkínosabb az egészben, hogy ezt anyukám egy munkatársától kapta meg szemrehányásként, hogy mi hogy nem szégyeljük magunkat, hogy 70 éves öregasszonytól pénzt kérünk az ebédért. Mondanom sem kell, anyukám azt sem tudta miről van szó, szóhoz sem jutott. Persze amikor ezt a szüleim megkérdezték tőle, tagadta az egészet, még sírt is, hogy miért feltételeznek róla ilyent. Azóta nagyon megromlott az anyukám és nagymamám kapcsolata, (apukám felőli nagymamám), mert mai napig mindenki rossz szemmel néz ránk, mert mindenki azt hiszi, hogy nagymamámtól pénzt kérünk az ételért. Nagyon elszomorít, hogy így viselkedik. Ez csak egy volt a sok közül, nap mint nap hazudozik mindenféle dologról, aztán meg tagadja.Nem értem miért csinál ilyeneket, hiszen ezzel a szüleimet, hozta kínos helyzetbe, pedig apukámat szereti, (de sosem volt kifejezetten szoros kapcsolat köztük). Miért csinál ilyeneket?

2022. júl. 21. 12:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
De attól nem lesz könnyebb. Ismerős demens nagypapáját ápolta a felesége, és a papa a fejőszékkel leütötte az épp őt ápoló nénit. Csak úgy.
2022. júl. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is demens. Az enyémnek is vannak durva dolgai, pl évek óta állítja hogy a szomszédok lopják tőle az áramot, kapcsolgatják a hűtőjét, a légkondicionálójuk miatt nála van hideg, stb.


Mondjuk ő egész életében hajlamos volt ilyesmire, de az utóbbi tíz évben nagyon kemény, milyen dolgai vannak.

2022. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
96%
Demens és/vagy rosszindulatú.
2022. júl. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%
10-es Ezt ne vedd készpénznek, ez csak lehetőség. Mint írtuk, van aki alapból ilyen.
2022. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%

A 14-est kiegészíteném egy konkrét példával:


Mamámnak miután agyvérzése lett, az egyik nagynéném minden delelőtt átjött hozzánk. (Hiányzott mamámnak, hogy nem tud úgy menni, mint régen, meg nincs kivel beszélgessen, stb. Az a nagynéném meg már pont nyugdíjjas volt.)


Nagynéném meg elterjesztette a faluban, hogy ő viszen reggelit az anyjának, azért jön minden nap hozzánk, meg még ki tudja miket.

S közben a valóságban az volt a helyzet, hogy reggel beállított, elkávézgattak mamámmal azzal a kávéval, amit anyám reggel munkába menés előtt főzött, közben kipletykálták a falut, majd hazent.

2022. júl. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 NTBS ***** válasza:
77%
Demencia.
2022. júl. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
3%
Ezek a nagymamák má csak iylenek, legalábbis az elmult napokban biztosan.
2022. júl. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is demencia. Hasonló volt nálunk is.
2022. júl. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%

15-ös, ez kemény.

De eszerint a nagynénéd nem volt demens, csak simán rosszindulatú, sz...keverő ember. :-((((((

2022. júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
65%

Apósom a picii nyugdíját teleshopos szarokra elkezdte költeni, minden hó végén nekünk kellett nem kis összegeket adnunk neki, hogy kijöjjön.

Aztán a beleegyezésével, átkértük bankszámlára a nyugdíját, hó elején kifizettük a rezsit és a rendelt ebédjét online (sokat van párom külföldön és én nem akartam nyilván ezekbe a pénzügyekbe belefolyni...).

A maradék pénzzel úgy gazdálkodott ahogy akart. A kocsmában előadta, hogy azért nincs pénze, mert a gyerekei elveszik...


Szerintem ez rosszindulat nem demencia. Személyes kis vendetta. Sajnálatgyűjtés, beszélgetni való, ilyesmi.


Annyi rémsztorit hallottunk mindannyian, hogy egyesek hogy bánnak az idősekkel, de szerintem ezek mögött akár egy ilyen sztori is lehet, úgyhogy én már fenntartásokkal hiszem el amit a "szegény" idősek előadnak :(

2022. júl. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!