Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért hazudik a nagymamám?

Miért hazudik a nagymamám?

Figyelt kérdés
Nagymamám össze-vissza hazudozik mindenről. Pl mindig nálunk ebédel, mivel közel lakik hozzánk, és elkezdte terjeszteni a faluban, hogy mi pénzt kérünk azért, hogy nálunk ehessen, ami sosem volt igaz, és ami a legkínosabb az egészben, hogy ezt anyukám egy munkatársától kapta meg szemrehányásként, hogy mi hogy nem szégyeljük magunkat, hogy 70 éves öregasszonytól pénzt kérünk az ebédért. Mondanom sem kell, anyukám azt sem tudta miről van szó, szóhoz sem jutott. Persze amikor ezt a szüleim megkérdezték tőle, tagadta az egészet, még sírt is, hogy miért feltételeznek róla ilyent. Azóta nagyon megromlott az anyukám és nagymamám kapcsolata, (apukám felőli nagymamám), mert mai napig mindenki rossz szemmel néz ránk, mert mindenki azt hiszi, hogy nagymamámtól pénzt kérünk az ételért. Nagyon elszomorít, hogy így viselkedik. Ez csak egy volt a sok közül, nap mint nap hazudozik mindenféle dologról, aztán meg tagadja.Nem értem miért csinál ilyeneket, hiszen ezzel a szüleimet, hozta kínos helyzetbe, pedig apukámat szereti, (de sosem volt kifejezetten szoros kapcsolat köztük). Miért csinál ilyeneket?

2022. júl. 21. 12:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
65%
Én meg fenntartásokkal kezelem a mártírkodó fiatalokat. Éppen eleget láttam hogy eltaposná némelyik az időst, és hazudozik róla. Sőt mi több, olyan is volta gondozottam rokonai között aki egyértelműen jelezte hogy jó lenne ha a mama nem rendesen kapná a gyógyszereit, ha véletlenül elhalálozik a néni, nekem is jut az örökségből... Van a fiatalok között is szemét bőven.
2022. júl. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
65%

21

Igen, csak érdekes módon nem nevezeik demensnek őket.

Szerencsétlen öreg nem úgy viselkedik, ahogy akarják, akkor rögtön "demens" lesz.

2022. júl. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

20-as vagyok.


Itt nem arról van szó, hogy nem úgy viselkedik, ahogy nekünk tetszik.

Nem tartom normálisnak, hogy egy járni, mozogni képes ember nem hajlandó kimenni fürdeni, WC-re. Nem azért, mert nem tud, hanem mert lusta. Ezért a gyerekei járnak naponta rendbetenni.

Kocsmába elmegy minden nap, meg ha olyan kedve van, a városba gázpisztolyokat venni. De a szobája mellett lévő WC-be nem megy ki, inkább benn pisil. És hatalmas cirkusz árán hajlandó nagy ritkán fürdeni. Pedig ott lennénk, ha segítség kellene neki (de tud ám menni egyedül is).

Vett magának egy hatalmas kutyát, amit kaját hordunk, főzünk, rendelünk neki mind neki adatja, nem eszi meg. Ő nem eteti meg soha, ha mi nem. De elmondja, hogy jobban szereti a kutyát, mint a gyerekeit, ezért adja neki a normális kaját.


Naponta háromszor járunk át etetni, itatni, a gyógyszert, hogy bevegye. Nem mindig tudjuk végigvárni, hogy ez megtörténjen, sokszor ha nem nézzük eldobálja a gyógyszert, és nem hajlandó egy falatot sem enni. Vízautomatát bekészítettük neki a szobába, hogy legalább igyon, de magasról tesz rá.


Most mondtuk neki, hogy mi lenne, ha lemondanánk az ebéd rendelést, mert ahogy látjuk nem ízlik neki, hiszen MINDIG a kutyának kerül ki, hozunk inkább mást, elkezdett üvöltözni, hogy három gyereket nevelt fel és enni nem vagyunk hajlandóak enni adni neki.


Próbáltunk odaköltözni, hogy segítsünk neki. Fél évig ott voltunk. Én ott nem bírtam tovább, mikor orbáncos lett és wc után mosatlan kézzel kezdett nyúlkálni a hűtőben. De mikor cukorgyanús lett, vittem neki a teljes kiőrlésű kenyeret, mindenféle egészségesebb dolgot és kidobláta, hogy ő ilyen szart nem eszik.


Hazudok? Semmi okom nincsen rá, a párom apja, nekem semmi érdekem, előnyöm nem lenne belőle. Szeretnék segíteni, de ebbe az elmúlt években iszonyúan belefáradtam. Babát várok, már nem bírom, hogy állandóan takarítunk utána és következő nap előlről megint.


Kívülről úgy néz ki, mintha mi hanyagolnánk őt. Pedig egyszerűen csak olyan szinten eltaszítja maga körül a családját, hogy az valami hihetetlen.

2022. júl. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!