Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Apai vagy anyai mamádat/papáda...

Apai vagy anyai mamádat/papádat szereted jobban?

Figyelt kérdés
2022. szept. 6. 06:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

az anyait

az apaival nagyon ritkan talalkoztam es eleg mogorva emberek voltak, nem sok szeretet szorult belejuk (idosek is voltak). az anyai nagyszuleim angyalok voltak, nagyon nagyon szerettek minket unokakat.

az emberek kulonbozoek, normalis, hogy egyiket jobban szereted.

2022. szept. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Anyait szerettem. Sajnos már egy nagyszülőm se él.
2022. szept. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Anyai nagyszüleimhez közelebb álltam mindig is. Nagymamámmal volt nagyon jó kapcsolatom, sajnos már nincs köztünk. Apai mamával sincs semmi bajom, szeretem, de sajnos nem annyira...
2022. szept. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Az anyai (19 éve halt meg), a másikkal semmilyen kapcsolatom nincs
2022. szept. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Egyformán mind a négyet. 😊 Sajnos már csak az anyai nagyszüleim élnek. Teljesen más típusú emberek, de attól még nem szeret(t)em jobban az egyiket, mint a másikat.
2022. szept. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

Anyait, bár a nagypapám öngyilkos lett, mikor anyukám még gyerek volt, szóval csak a mamámat ismertem, de ő is már lassan 10 éve meghalt.

Apait pedig még a saját apukám sem ismerte.

2022. szept. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudnék választani
2022. szept. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
100%ban az anyai mamamat szeretem. Az apait, hogy oszinte legyek ha elhunyna sem erdekelne, ezt ki is valtotta belolem azzal, ahogy viselkedik a mai napig. Kezdve azzal, hogy 10 evesen mikor naluk aludtam (nagynenemmel lakik a mai napig) eldugtak az egesz tepsi sutemenyt, es azt hazudtak nincs semmi edesseg, a masik, hogy 10 evesen azt kellett a neten keresnem, hogy a szomszed csalad ferje mennyit kereshet az adott pozicioban mert irigyek ra. Egyszer a nagynenem,mamam meg a 'volt' nagybacsikam korbeultek engem, es azon tanacskoztak, hogy anyam mekkora egy k*rva. Annyira nem tudtak rolam semmit, hogy tobbszor elofordult, hogy egy 8 eves gyerekre valo polot kaptam 13 evesen karacsonykor.... 14 evesen kozoltek velem, hogy mar nagy vagyok ahhoz, hogy szulinapra barmit is kapjak. A nagynenem csak akkor keres engem, mikor akar valamit, de ezt olyan durvan nyomja, hogy siman elkezdett hivogatni 23:20kor mikor mar kb aludtam, hogy megnezzek neki valamit. Mivel nem vettem fel, ezert irt egy flegma szoveget. Mikor sikerult az erettsegi(estin 25 evesen) amirol elmeletileg tudtak, hogy csinalom, apam miatt. Megkertek a szuleim, hogy legalabb hivjam fel oket. Mondom jolvan, egyszer kibirom. Erre a mamamnak az volt a valasza, hogy miert jartal suliba....?(pedig en is mondtam neki, mikor ritkan jartam hozzajuk) meg igazabol sorolhatnam meg a dolgokat.... a masik sztori pedig az mikor az unokaocsem megszuletett, akkor voltam 18 a hugom 14 es bent voltunk a korhazban, mikor apam es mibelottunk mikor meglatta az unokat, annyit mondott vegre megszuletett az ELSO! unokam... aztan mikor apam szolt neki hogy most ez mi volt, rank nezett es mondta hogy jaj nem ugy ertette... szoval a kerdesre a valasz, az anyait szeretem jobban,akihez barmikor mehetek ha csak kavezni, romizni szeretnek vele, vagy pedig problemam van. O mindig ott volt es szerencsere van nekem. Igazabol en mar ugy fogom fel, hogy 1 mamam van.
2022. szept. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
Utolso vagyok, a romizni=römi kartyajatekot ertem :D
2022. szept. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

Anyait, igazából ők számomra a Nagyszülők... Az apai öreganyámat és öregapámat nehéz is nagyszülőnek nevezni, vagy mama és tataként illetni... Apai nagyanyám egy boszorka volt leginkább, a férje meg egy bólogató....

Onnantól kezdve, hogy a szüleim elváltak, utáltam is hozzájuk menni. Pedig a válásnak nem anyám, hanem a nőcsábász apám volt az oka. Apai nagyanyám mégis anyámra haragudott, még annak ellenére is, hogy anyám megbocsátott volna apámnak, hogy ne váljanak el, hisz itt vagyok én a gyerek... Na de nem így lett.

Apámnál és az ő szüleinél az a bizonyos minden második hétvégi gyerek lettem. És bár nem mondták, érezhető és látható volt minden kis momentumban, hogy az unokatestvéreim a kedvencek... Ők mindig mindenből jobbat és szebbet kaptak, mindig ők választhattak, én meg kaptam ami maradt... És mikor egy kicsit nagyobb lettem (de még mindig gyerek korú), én kaptam a szidást, hogy magamtól nem is megyek hozzájuk... Na erről ennyit.


Szóval az anyai és apai nagyszüleim között a különbség ég és föld.... Nem lehet őket egy lapon említeni.

2022. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!