Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mamám miért köt bele mindenbe?

Mamám miért köt bele mindenbe?

Figyelt kérdés
Régen nem volt ilyen. Most minden apróságba beleköt. Például a tegnap feljött a szombámba. A sarokban szépen, sorban el vannak rendezve a cipőim, nincsenek szétdobálva, mert egyelőre még nem vettem nekik egy cipőtartót. Tényleg csak egy-két pár sportcipő, meg magassarkú, és a papucsom. Mamám feljött, mert akart valamit, meglátta a cipőket, és azt mondta, "neked ennyi cipőd van? Nincs hová elrakd?". És bármit veszek, mindig ez van. "Neked minek kell az?". Persze, nem érdekel, de amikor egy házban élsz egy olyan emberrel, aki minden egyes lépésedet kritizálja, és nem szólsz vissza a korát tekintően, nem kicsit idegesítő. Mit tegyek, hogy őt se sértsem meg? Mert azért szeretem, de idegesít, hogy mindenbe beleköt.

2022. okt. 2. 11:28
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom ennyi idösen már mondjuk ugy nem az igazi a gondolkodása, és egyre apróbb dolgok idegesítik.
2022. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
17%

"egy házban élsz egy olyan emberrel ... és nem szólsz vissza a korát tekintően"


Beszélgetésre vágyik. Ne "szólj vissza", hanem menjél bele beszélgetésekbe akár a cipők kapcsán:


"neked ennyi cipőd van? Nincs hová elrakd?"

Erre te: (de mosolyogva mondjad, az fontos, ne tenyérbemászóan, hanem gyermeki bájjal, őszinte érdeklődéssel! :) ) Jaj, mama, ne izélj már, olyan kis idegesítő tudsz lenni, hogy már megint ezzel jössz... Igen, ennyi cipőm van, képzeld. Összejött. Miért? Ez furcsa? Látod, van egy pár papucsom, az csak kell, nem? Meg van egy magassarkú, hiszen egy ünnepélyre mégsem mehetek papucsban... Meg van ez a pár sportcipő, amit edzésen használok, meg ez a másik, ami meg nem ázik be. Mesélj, mama, neked hány cipőd volt, amikor ilyen idős voltál, mint én? És hol tároltad? Mert tudod, még nem vettem cipőtartót, mert nem tudom eldönteni, hogy milyet vegyek. Van az X, az Y meg a Z típusú. Szerinted melyik lenne a legjobb és miért? És hova tennéd a helyemben? Stb.


És figyelj is oda rá, hogy miket mond. És igenis gondolkodj el rajta, hátha mond valami használható ötletet, ami pl. végre segít beszerezni az új cipőtartót. :) Meg úgy egyáltalán. Beszélgess vele többet! Szánj rá több időt, többször, érdeklődj te is az ő dolgairól, hogy pl. miért pont azt a sorozatot nézi, miért nem egy másikat, és miért tetszik neki annyira, miről szól, stb. Szereted őt. Menni fog. :)

2022. okt. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
12. Ezt ugye nem gondoltad komolyan? 5 évesen se beszélnék így senkihez. 🤦🏼‍♀️😂
2022. okt. 2. 22:43
 14/28 A kérdező kommentje:
12. Amúgy képes vagyok cipőtartót venni magamnak, köszönöm, azt is tudom, hová akarom tenni, csak még nem jutottam el odáig. Pont, hogy nem kéne ebbe is beleszólnia. Egyébként meg kommunikálni is szoktunk egymással, csak azt nem értem, amikor ilyen. Nem a cipőtartón van a hangsúly, hanem az ő viselkedésén.
2022. okt. 2. 22:49
 15/28 anonim ***** válasza:
57%

"csak azt nem értem, amikor ilyen"

És szeretnéd megérteni?... Ha igen, kérdezősködj az ő nagymamájáról. ;-)

2022. okt. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
15. Ebből még nem fogok rájönni. Főleg ha neki nincs is önismerete.
2022. okt. 4. 04:14
 17/28 anonim ***** válasza:
26%
Ja, ha így állsz hozzá, akkor ne is csodálkozz, hogy nem nagyon bír téged...
2022. okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
17. Ne beszélj már félre. Szeretjük egymást, de ő szeret mindenbe belekötni is. De akkor áruld már el nekem, miből tudnám, hogy ilyen a mamám, ha mesél nekem az ő nagyijáról? Szerinted nem tudatosan tudna nekem olyat mondani, amiből bármit leszűrhetnék? Ki emlékszik már arra...
2022. okt. 4. 19:52
 19/28 anonim ***** válasza:
61%
Lehet, hogy akkor eszébe jutna, hogy mitől volt idegesítő az ő nagyija, és talán ebben-abban magára ismerne. :)
2022. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
19. Nem valószínű, és ezt azért mondhatom, mert én ismerem.
2022. okt. 5. 04:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!