Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mamám miért köt bele mindenbe?

Mamám miért köt bele mindenbe?

Figyelt kérdés
Régen nem volt ilyen. Most minden apróságba beleköt. Például a tegnap feljött a szombámba. A sarokban szépen, sorban el vannak rendezve a cipőim, nincsenek szétdobálva, mert egyelőre még nem vettem nekik egy cipőtartót. Tényleg csak egy-két pár sportcipő, meg magassarkú, és a papucsom. Mamám feljött, mert akart valamit, meglátta a cipőket, és azt mondta, "neked ennyi cipőd van? Nincs hová elrakd?". És bármit veszek, mindig ez van. "Neked minek kell az?". Persze, nem érdekel, de amikor egy házban élsz egy olyan emberrel, aki minden egyes lépésedet kritizálja, és nem szólsz vissza a korát tekintően, nem kicsit idegesítő. Mit tegyek, hogy őt se sértsem meg? Mert azért szeretem, de idegesít, hogy mindenbe beleköt.

2022. okt. 2. 11:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
26%

Ismered és már lemondtál róla. Magadban meg nem bízol, hogy sikerülne olyan kérdéseket feltenned, olyan beszélgetést kikerekíteni az egészből, ami segíthetne továbblépni - vagy pedig elzárkózol attól a lehetőségtől, hogy még számodra is tanulságokkal szolgálhatna a beszélgetés... Csak akkor mi értelme volt itt kérdezősködni?...


"Mamám miért köt bele mindenbe?"

"ő szeret mindenbe belekötni"

Akkor megvan a válasz, nem?...

2022. okt. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
21. Mi az, hogy lemondtam róla? Miről? Nem nem bízom, tudom, hogy úgysem lennék okosabb, akkor most minek fárasszam magam? Ha ő nem tud olyat mondani, ami a személyiségét vagy a tetteinek az okát jellemezné. Egy 72 éves nő, aki beleköt pár elrendezett cipőbe, milyen magasztos gondolatokat tudna nekem megosztani az önismeretről? Majd én fogom pár kérdéssel rá ébreszteni az idős korában elkövetett hibáira, vagy mi? Talán meg is kéne nevelnem? És a "Miért? Mert." jellegű hozzászólásod nem, nem éppen válasz.
2022. okt. 6. 04:19
 23/28 A kérdező kommentje:
Nem szeretem azokat, akik úgy tudnak okoskodni, hogy nem ismerik az illetőt.
2022. okt. 6. 04:20
 24/28 anonim ***** válasza:

"Mi az, hogy lemondtam róla? Miről?"

Arról, hogy javulhasson vele a viszonyod.


"Nem szeretem azokat, akik úgy tudnak okoskodni, hogy nem ismerik az illetőt."

Nem szeretem azokat, akik úgy tudnak itt feltenni kérdést a válaszolók számára nyilván ismeretlen emberrel kapcsolatban, hogy aztán arra hivatkozva, hogy de hát nem is ismerik őt, lehúzza a válaszaikat (és itt most nem az értékelésre gondolok, mert az pont tökmindegy).

2022. okt. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

24. Még egyszer mondom: nem a viszonyunkkal van a gond, hanem a viselkedésével.

Egy dolog, hogy kérdezek, ez az oldal erre lett, kitalálva. Másik dolog, hogy nem húztam le senkit. Te erőlteted itt folyton a véleményedet. Hogy "hát ha én így állok hozzá...". Biztosan én jobban tudom, hogy mi felesleges.

2022. okt. 6. 13:25
 26/28 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt sem értem, miért ne bírna, ha nem kérdezek a nagyijáról.
2022. okt. 6. 13:27
 27/28 anonim ***** válasza:

"Te erőlteted itt folyton a véleményedet."

Bocs, hogy eddig is próbáltam segíteni gondolkodni...

2022. okt. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
27. Hát sokat nem segítettél, hidd el.
2022. okt. 6. 17:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!