Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek baj, ha a nagyszül...

Szerintetek baj, ha a nagyszülő sokkal lazább, mint a szülő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16/F vagyok, és lehet hogy ritka, de a nagymamám az egyetlen a rokonságban, akivel igazán jól érzem magam. A szüleim sajnos a katonás, az lesz amit én mondok nevelés hívei, míg nagymamám sokkal lazább. Nem arra gondolok, hogy bármit megenged, de pl. nemrég randiztam először, nagymamám rögtön szinte kibújt a bőréből, hogy meséljek a lányról, mutassak képet, stb. míg a szüleim szerint 16 évesen egy dolga van az embernek, hogy az iskolára koncentráljon. Mondják ezt úgy, hogy soha semmilyen panasz nem volr mág rám az iskolában.


Meg pl. volt egy eset most szeptemberben, hiogy vasárnap a nagyinál voltam (szüleim vendégségbe mentek, engem azért nem vittek, hogy tanuljak addig), hétfőn dolgozatot írtunk, unalomig tudtam az anyagot (100% is lett a dolgozat), így a nagymamám azt javasolta, hogy inkább nézzem meg vele a Forma-1-et, de ne aggódjak, ha a szüleim kérdezik, azt mondja, tanultam nála. Ja és nagymamám 85 éves létére ilyen jófej, a szüleim meg csak negyvenesek, mégis mintha 19. századiak lennének...


2022. okt. 26. 16:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
Így van, ahogy 8-as írta. Majd anyád is lazább lesz a gyerekeddel, mint te.
2022. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyanyám 7 évesen azért szidalmazott, hogy micsoda dolog, hogy nem vasalok/nem tudok vasalni. Fel sem értem a deszkáig, a vasalót két kézzel is alig tartottam meg, vinni nem tudtam normálisan a ruhán. Hát én mi az, hogy mindig a tévében hülyeségeket akarok nézni (rajzfilmek, gépen meg animék), és olyanokat is rajzolok, miért nem inkább nézek élőszereplős akármit és rajzolok csendéletet, vagy egy szép rózsát. Hát milyen már, hogy így megnőtt a frufrum, és nincs levágva, azonnal levágja (aztán azt hagyjuk inkább, hogy nézett ki az a 20 perces vágás). Amikor elege lett, hogy milyen zsíros a hajam nap felére (azon a nyáron szerintem 40 fok volt éppen, de lehet csak 39, én meg egyébként is dundi voltam akkor már, nem nádszál, de vékonyan is hamar zsírosodott a hajam, amin a nyár sokat rontott), néhány napig úgy nézett ki a dolog, hogy naponta kétszer vagy én mostam meg a hajam, vagy ő. És még ezer más. Már sok éve megszakítottam nagyanyámmal a kapcsolatot, mert ez nekem nem kellett, de ha visszagondolok, továbbra is azt érzem, hogy ki tudnám tekerni a nyakát.


A dédnagyanyám ellenben, noha ővele kevésszer találkoztam, és akkor sem sok időre, ő volta nagymamásabb. Furcsa szagú volt a lakása, azt nem szerettem (még él, csak vele azontúl, hogy vittek, semmilyen kapcsolatom nem volt már akkor sem), és nagyon leharcolt, és úgy igazán az ülésen kívül aligha tudtam mit csinálni, de ő szinte mindig készült nekem valami játékkal, általában egy barbie babával, és annyi jégkrémet ehettem nála, hogy majd' kipukkadtam. Dédnagyim ajánlgatta, hogy második jégrém, nagyanyám már arra is húzta a száját, és engem intett rá, hogy ne kérjek, mire dédim meg nagyanyámat, hogy hagyjon már engem, hadd egyek fagyit, ha akarok (megettem négyet :D). Utólag úgy látom, ha nagyim nélkül lettem volna nála, az nagyobb buli, ő velem sokkal lazább, hanem mindenki szerint dédnagyanyám a nagyanyámnál basáskodóbb. Nos, ez alól egyedül velem tett kivételt ezek szerint.


Kérdező, irigyellek, hogy ilyen nagyid. :) Szerintem, ahogy a szüleidet leírtad, most nagyon ideges, haragos lennél, ha csak ők lennének vagy ha a nagyid is hasonló lenne hozzájuk.

2022. okt. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is ez volt. Iszonyat szigorú szülők. A nagyszüleim viszont hótt lazák voltak, náluk minden szabad volt. Szegények, náluk mindig átokrosssz voltam. Így utólag nagyon sajnálom, de hát egy ilyen módon megnyomorított gyereknek valahol ki kell tombolnia magát.
2022. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%
A nagyszülő könyebb helyzetben van. Neki nem kell nevelni az unokát, nem felelős érte. A nagyszülők általában ezért lazábbak is, de kérdezdmeg anyud/apud, hogy neki mit engedett meg, mit kért számon :)
2022. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
38%
Az ilyen neveléssel csak azt érik el, hogy egy elnyomott, szociális fóbiás, rettegő felnőtt lesz a gyerekből, és kitörölheti a valagát a kitűnő bizonyítványaival. Ja nem, mégsem, hiszen túl kemény a papír ahhoz, hogy kitörölhesse vele.
2022. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem törvényszerű, hogy lazább legyen a nagyszülő, és azért, mert az unokával lazább, még nem biztos, hogy indokolatlanul szigorú volt a gyerekével.



Nálunk a családban a dédimamám nagyon szigorú volt szülőnek, ezért a nagymamám igyekezett lazább lenni, amikor ő vált anyává, nem akarta olyan dolgokkal egzecíroztatni az apámat, ami neki rosszul esett anno, amit igazságtalannak érzett. A nagypapám is laza szülő volt ugyanilyen okból. Ehhez képest az apám indokolatlanul szigorú lett, mert ő meg azt érezte, hogy nem húztak meg elég határokat a szülei, nem volt elég szervezett az élete, nem hajtották meg eléggé az iskolában és egyéb területeken, ha hülyeséget csinált, túl engedékenyen, béketűrően fogadták, nem voltak elrettentő következményei. Úgyhogy ő meg bálványozta a dédimama katonás hozzáállását és a saját életéből hiányzó szigort kompenzálta túl nálam...

2022. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Általában ez így van
2022. okt. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!