Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális viselkedés ez papától?

Normális viselkedés ez papától?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, ő pedig 82 már. Minden évben ha nekem van születésnapom, akkor át kell hívnom "szülinapi bulit" tartani a egész családdal, mert ha ez nem történik meg, akkor megsértődik. Idén nyáron úgy alakult, hogy dolgoztam, és nem volt időm athívni. Aztán párommal elmentunk egy hétre nyaralni a balatonra, hogy mi ott ünnepeljünk kettesben. Nem gondoltam volna, hogy ebből ekkora probléma lesz, de amikor legközelebb felhivtam papát vérig volt sértve. Nem elég, hogy annyit nem mondott, hogy " Isten éltessen" azt mondta, hogy én az egész családot cserben hagytam azzal, hogy " leléptem a balatonra nyaralni." ( megjegyzem máshogy nem tudtuk a munkahelyen a párommal összeegyeztetni, csak ebben az időben, hogy igy tudjunk elmenni, és már hónapokkal előre meg volt beszélve a szállás, minden. A család tobbi tagja még őrült is, es adott pénzt, hogy ott ne kelljen főzzek minden nap. Nem is tudom miért magyarazkodok.)

Szóval papa szerint cserben hagytam az egész családot, nem kellett volna elmennem nyaralni, és nekem ünnepi ebédet kellett volna csinálni. Emiatt több mint egy hónapja nem is beszél velem, teljesen megszakadt a kapcsolatunk.

Ez csak szerintem abszurd? Miért baj, ha ennyi idősen nem csapok papás-mamás zsúrt minden évben ugyanazon a napon, hanem a párommal kettesben elmentünk nyaralni?

Megjegyzem tavaly nem is tudtam kivenni a munkahelyemen a szulinapomat, úgyhogy dolgoztam aznap, és maskor kellett tartanom. Akkor nem volt megsértődve. Most mégis ennek mi értelme? És emiatt olyan halálosan megsértődött, hogy minden kommunikációt megszakitott velem. Én haromszor hívtam, tobbet nem fogom. Ennek már tobb mint egy hónapja. Nem tudom mit csináljak...



2022. okt. 25. 18:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%
Felejtsd el őt! Nem vagy fontos neki. Csak irányítani szeret téged, ez nem igazi nagyszülői szeretet.
2022. okt. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%

Semmit ne csinálj. 82 éves. Ez a viselkedés már igazán várható volt tőle.

Nem kell keresned, 31 éves felnőtt ember vagy, ahogy ő is. Nem kell ilyen nagy feneket fordítani egy szülinapnak, nagyapád csak nem tudja már mihez kezdjen magával, ő mindent is jobban fog tudni ezután már.

2022. okt. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%

Az ilyen idősek már furán viselkednek, van hogy azértert betegek, van hogy nincs mit csinálniuk ezért más életével foglalkoznak. Valószínű neki ezek a szülinapok dobják fel az unalmas hétköznapjait.

Nem tudsz mit tenni sajnos.

2022. okt. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
20%

A többiekkel egyetértek. Idős, háklis már. Ha a történetedből indulunk ki.

Csak annyi jut még eszembe, hogy Laár Pour Laár.

- Maaaaa 'GIT!

- Igen? :)

- Nem!

- Petttyúúúúú, te mhindhíííg illlljeneket móóóndaaasz nekem, amikor majd megdöglök éééé'teeed! :(

- Jó'van Maaa 'git, akkkó' maj' dögölj meg!

;-)


Rá kell hagyni, kérdező. ("Ugyan, Pityu..." :P )

2022. okt. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
43%
Hát azt, hogy leakadsz végre a szenilis, vén, gonosz nagyapádról. Ne akarj neki megfelelni, ne védekezz! Élj! Tiszta haszon, amíg nem áll veled szóba, soha ne keresd. Szabadulj fel!
2022. okt. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
26%
Hú, igazán krva nagy dolog egy évben egyszer vendégül látni a szüleid és nagyapád. Oké, nem amikor nyaralsz, hanem elötte vagy utána.
2022. okt. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
28%
Előzetesen tudtad,hogy mikor mész a Balcsira.Miért nem szóltál neki?
2022. okt. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
34%
Hogy normális e nem tudom. Viszont érthető azért. Más szemszögből közelítsd meg a kérdést. Neki biztos fontosabb mint neked. Várta,hogy végre összejöjjön a család. Már idős ,lehet ez lett volna neki az utolsó. Szerintem látogasd és lepd meg.
2022. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
48%

Nem biztos, hogy 82 évesen még teljesen egészséges mentálisan*. Az öregeknek nagyon nehéz, hogy elhanyagolva érzik magukat. Lehet, hogy egy személyes beszélgetés azért jó lenne vele. Bocsánatot kérni, hogy megbántottad, akkor is lehet, ha semmi rossz szándék nem volt benned, csak pár szóba kerül. Ki tudja, meddig lesz még veletek.


* az én apám (81) sajnos egy éve gondozás alatt van, bár egyértelmű tünetekkel.

2022. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Egy évben többször össze szoktunk jönni. Karacsonykor, nevnap, szulinap. Nagy a család, és ő is akkor jön át amikor akar, ünnep sem kell hozzá. Nyilván, ha tudtam volna, hogy ezzel halálosan megsértem, akkor lemondom a nyaralást, de én annyira abszurdnak tartottam, hogy a saját születesnapomon nem azt csinálok amit akarok, hogy fel sem merült bennem, hogy neki ez fontos. Vannak még idősek a csaladban, mindenki felhivott felkoszontott, senki nem csinált ebből problémát. Még nekem sem ilyen fontos a saját születésnapom, ő meg így viselkedik...
2022. okt. 25. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!