Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Unokázás helyett bulizó nagymama?

Unokázás helyett bulizó nagymama?

Figyelt kérdés

Anyám nagyon várta a gyerek érkezését, évek óta rágta a fülünket milyen jó lenne már unokázni. Azóta megszületett, de jött a covid, így 1 éves koráig nem nagyon tudott vele találkozni, csak nagy szervezés árán meg akkor is félt nehogy megfertőzzük őt (maszkban). A lezárások közben összebarátkozott egy társasággal akikkel összejárt bulizni. Mind hasonló korú 60 évesek. Az egyik 5 évesen elhagyta és azóta se látta a gyerekét, a másiknak sose volt, a harmadik 18 éves koruk óta szinte nem is beszél a gyerekeivel mert ő letudta a feladatát, unokáit sose látta. A negyedik szintén gyerektelen. Eleinte Anyám mesélgette, hogy szivatják őt azzal, hogy minek akar már megint (abban az évben 4x találkoztunk) velünk találkozni, mi köze neki az unokához, nem az ő gyereke, minek telefonálgat velünk napi szinten. Ezeket mondták neki. Úgy néz ki célt értek, mert a lezárások végére teljesen megváltozott. Nem nagyon veszi fel a telefont vagy gyorsan leráz, nem akar hozzánk eljönni, menjünk csak mi, ha megyünk is (előre megbeszélve), van hogy otthagy minket mert dolga van, az unokájához egyszer sem ült le játszani vagy bármi, hangoztatja, hogy neki nem feladata az ő nevelése és a játék egyfajta nevelés. Távolságtartó lett. Megbeszéltük pár éve, hogy felnőttek nem kapnak Karácsonyi ajándékot, csak a gyerekek. Most kibökte, hogy ő a gyerekünknek nem vett semmit és nem is fog, mert meg kell védenünk a bolygónkat és ebben a felesleges dolgok vásárlásának mellőzése az első lépés. Főzni se fog ha megyünk hozzá enni, majd rendelünk valamit! Mert ő nem szolgája senkinek, hogy főzzön! Természetesen úgy lett volna, hogy elmegyünk és a feleségemmel együtt főz, úgy volt megbeszélve. Szerinte másoknak ne főzzön az ember csak saját magára, mert ez a rabszolgaság első lépése és ő egy szabad nő, mindenki intézze magának amit enni akar.

Tegnap telt be a pohár. A feleségemet kórházba kellett vinni és megkértem, hogy átvihessem a gyereket addig, amíg beviszek neki ruhát, stb és beszélek az orvossal. Átvittem. Erre nem telt el 2 óra, még a kórházban voltam, hívott, hogy azonnal menjek a gyerekért mert őt meghívták egy buliba és így vagy úgy de elmegy, így jobb ha sietek. Ott is kellett hagynom mindent, az orvossal se tudtam beszélni. Már felöltöztetve volt a gyerek mire odaértem, jóhogy nem kiállította az udvarra.

Úgy döntöttem, hogy nem megyünk oda Karácsonyozni ezek után! Ha addig nem engedik ki a feleségemet akkor itthon leszünk ketten inkább (feleségemnek nincs családja). Testvérem már majd 10 éve nem beszél Anyánkkal, ő már akkoriban is ilyeneket mondott rá, hogy ő ilyen, de akkor velem még más volt.

Létezik, hogy egy ilyen szektás baráti kör ennyire elveszi az eszét valakinek?


2022. dec. 16. 10:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
42%
Nem köteles bébicsőszködni. Gondolom rájött hogy nem kell még temetnie magát, hiába szúrja a szemedet.
2022. dec. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
100%

Hát látod, hogy megtörtént, de emiatt az új barátai nem okolhatók. Ez az ő döntése.

Részetekről pedig a legjobb reakció, hogy nem mentek hozzá. Én se mennék, a gyerekem meg főleg nem vinném. A testvérednek igaza volt ezek szerint, viszont ha ő már annyi éve mondja, akkor nem is olyan új ez az egész, régen se lehetett minden oké vele

2022. dec. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
84%
Ha 10 éve is ilyen volt, akkor nem a “szekta” vette el az eszét. Egyébként valóban nem kötelező az unokájával foglalkoznia, ez csak a Ti (vagy a társadalom?!) elvárásotok. Persze, nem szép, ahogyan viselkedett, ezentúl ne is számítsatok a segítségére. Ő már bőven a tudtotokra adta, hogy neki nincs szüksége erre, fogadjátok el.
2022. dec. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
80%
Ugyan egyes reakciói tényleg túlzóak, de a magyar társadalom jelentős része még mindig gyereklerakatnak használja a nagyszülőt...
2022. dec. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk a kérdezőről is elárul valamit hogy idegeneket szól le, mert unokáznak.
2022. dec. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
45%
*nem unokáznak.
2022. dec. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
89%
ahhoz képest, hogy alig beszél veletek, pontosan tudod minden ismerőséről a családi dolgait... Fura.
2022. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
94%

A kórházas sztori nagyon gáz, ezen én is kiakadnék, kire számítson az ember ilyen helyzetben, ha nem a rokonaira?

De ha úgy egyébként inkább bulizik, mint unokázik, az az ő döntése, lehet, hogy így jobban érzi magát.

2022. dec. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
44%
aki védi a nagyszülőt, h nem gyereklerakat, az elolvasta a kérdést? vagy úgy a kórházas sztoriig el se jutott, csak kiválasztotta a katalóguból a kérdezővel való kontravéleményt és megfejelte a billentyűzetet?
2022. dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
52%
9, a kérdező is annyira aggódik az asszonyért, hogy itt lopja a napot, szóval ne a nagyit köpködjük egyoldalú mese alapján.
2022. dec. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!