Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Unokázás helyett bulizó nagymama?

Unokázás helyett bulizó nagymama?

Figyelt kérdés

Anyám nagyon várta a gyerek érkezését, évek óta rágta a fülünket milyen jó lenne már unokázni. Azóta megszületett, de jött a covid, így 1 éves koráig nem nagyon tudott vele találkozni, csak nagy szervezés árán meg akkor is félt nehogy megfertőzzük őt (maszkban). A lezárások közben összebarátkozott egy társasággal akikkel összejárt bulizni. Mind hasonló korú 60 évesek. Az egyik 5 évesen elhagyta és azóta se látta a gyerekét, a másiknak sose volt, a harmadik 18 éves koruk óta szinte nem is beszél a gyerekeivel mert ő letudta a feladatát, unokáit sose látta. A negyedik szintén gyerektelen. Eleinte Anyám mesélgette, hogy szivatják őt azzal, hogy minek akar már megint (abban az évben 4x találkoztunk) velünk találkozni, mi köze neki az unokához, nem az ő gyereke, minek telefonálgat velünk napi szinten. Ezeket mondták neki. Úgy néz ki célt értek, mert a lezárások végére teljesen megváltozott. Nem nagyon veszi fel a telefont vagy gyorsan leráz, nem akar hozzánk eljönni, menjünk csak mi, ha megyünk is (előre megbeszélve), van hogy otthagy minket mert dolga van, az unokájához egyszer sem ült le játszani vagy bármi, hangoztatja, hogy neki nem feladata az ő nevelése és a játék egyfajta nevelés. Távolságtartó lett. Megbeszéltük pár éve, hogy felnőttek nem kapnak Karácsonyi ajándékot, csak a gyerekek. Most kibökte, hogy ő a gyerekünknek nem vett semmit és nem is fog, mert meg kell védenünk a bolygónkat és ebben a felesleges dolgok vásárlásának mellőzése az első lépés. Főzni se fog ha megyünk hozzá enni, majd rendelünk valamit! Mert ő nem szolgája senkinek, hogy főzzön! Természetesen úgy lett volna, hogy elmegyünk és a feleségemmel együtt főz, úgy volt megbeszélve. Szerinte másoknak ne főzzön az ember csak saját magára, mert ez a rabszolgaság első lépése és ő egy szabad nő, mindenki intézze magának amit enni akar.

Tegnap telt be a pohár. A feleségemet kórházba kellett vinni és megkértem, hogy átvihessem a gyereket addig, amíg beviszek neki ruhát, stb és beszélek az orvossal. Átvittem. Erre nem telt el 2 óra, még a kórházban voltam, hívott, hogy azonnal menjek a gyerekért mert őt meghívták egy buliba és így vagy úgy de elmegy, így jobb ha sietek. Ott is kellett hagynom mindent, az orvossal se tudtam beszélni. Már felöltöztetve volt a gyerek mire odaértem, jóhogy nem kiállította az udvarra.

Úgy döntöttem, hogy nem megyünk oda Karácsonyozni ezek után! Ha addig nem engedik ki a feleségemet akkor itthon leszünk ketten inkább (feleségemnek nincs családja). Testvérem már majd 10 éve nem beszél Anyánkkal, ő már akkoriban is ilyeneket mondott rá, hogy ő ilyen, de akkor velem még más volt.

Létezik, hogy egy ilyen szektás baráti kör ennyire elveszi az eszét valakinek?


2022. dec. 16. 10:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
78%
40, de mi lenne? Eladják mindenüket, hidd el, a pénzükért 0-24-ben fogják őket szórakoztatni. A kérdésre meg majd gondoljatok vissza akkor, mikor majd a saját gyerekeitek felnőnek, ők elvárnák, hogy unokázzatok mint nő és akkor még ápolgathatnátok a saját és a férjeitek szüleit is. No és utána ami marad az a tietek. Ugyeugye, máshonnan is lehet nézni, csak mindenki onnan néz, ahol az ő élete tart éppen. :)
2022. dec. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
70%

40

És? Most arra akarsz kilyukadni, hogy a nagyszülők "kötelessége" rendszeresen vigyázni az unokára, mert ha nem, akkor majd jól meg lesznek fenyegetve? Nehogy már neki kelljen hetente több napot a gyerekre vigyázni! Magatoknak szültétek, nem másnak.


"zinte állandó 0-24 órás felügyeletet igènyelt. Egy bèbicsőszködès pár óra...."


Undorítóak vagytok az életen tartó zsarolással! Majd a mama eladja a lakását és beköltözik egy otthonba, ahol 0-24 foglalkoznak vele. AMúgy is az a jó ötlet, a családtagok nem tudják megoldani anélkül, hogy ne menjenenek rá idegileg.

2022. dec. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
20%

Úgy látom az idősebb generáció van itt többsègben :D

Igen, mehetnek a mamik az otthonba. Mi ezzel a gond? Talán szívesebben maradnának egy ismert környezetben, az otthonukban, házukban ,amièrt egy èleten át dolgoztak? Talán jobb lenne a család körèben, nem idegenekkel? Ugyeugye, egyszerűbb lett volna azt a pár órát bevállalni?

2022. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
65%
43, ilyen családra gondolsz, mint ahol te vagy a menyecske? Kösz, neeeem! A monitoronátnéző szemüveged meg elég homályos lehet, viccesen néznék ki egy-két unokával. :)
2022. dec. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%
Jajjj, lemaradt az ugyeugye.
2022. dec. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
81%

Sztm egy normális nagyszülő foglalkozik a gyerekével és az unokájával is.

Ha annyira nem képes, h valami kis apróságot vegyen a gyereknek karácsonyra meg néha pár órát nem bír ki a gyerekkel, akkor az nem szeret titeket!

Apám anyjánál 1 kezemen megtudom számolni hányszor aludtam ott vagy voltam ott pár órát. Nem is érdekel most se mivan vele.

Anyám anyja örömmel vigyázott ránk! Az utolsó 2 évében mi ápoltuk egy szó nélkül!

Nem kell állandóan gyerekre vigyázni, lehet bulizni, élni...nincs ezzel gond. De ga szeretem a gyerekem és az unokám, akkor velük is foglalkozom.

Nem kell csodálkozni sok embernek, ha vénségükre a kutya nem kíváncsi rájuk.

2022. dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 A kérdező kommentje:

A kérdést tessék elolvasni! Amíg nem lett ez a csoda baráti kör bebetonozva, addig naponta beszéltünk telefonon! Ők adták a szájába, hogy ne telefonáljon velem meg a feleségemmel! Ő maga mondta, hogy az xy haver már megint lecseszte, hogy már megint velem telefonál és ő ünnepeken kívül nem hívja a gyerekeit, mert semmi köze a mindennapi életükhöz. Meg hogy a menyével minek telefonál egyáltalán, ezzel heccelték állítása szerint.

Anyám befolyásolható! A testvéremmel akkor romlott meg a viszonya amikor volt egy hosszútávú párja, akinek nem volt szimpi a tesóm. Mindig nekem panaszkodott, hogy a szerető (ő így hívta) ellene fordítja és mindent mond neki róla és befolyásolja. Akkor nemigen hittem, hogy valóban minden úgy van mert elég hihetetlen volt, gondoltam, hogy el kell osztani kettővel, kettőn áll a vásár. De most, hogy szinte utcára állította az unokáját, hogy már húzzon el onnan … Más nagymama baj esetén süt, főz, mesét mond a gyereknek, de ezeket mi nem is vártuk, csak hogy figyeljen rá fél szemmel amíg egyedül játszik.

Főzésre: a feleségem ajánlotta fel, hogy milyen jó anyós-meny program lenne, ha együtt csinálnák meg a vacsorát Karácsonyra. Addig én a gyerekkel lennék meg a fát intézném. Persze ezt is itt úgy állítjátok be, mintha a szegény nagymama kuktának lenne tartva általunk és minden nap odajárnánk enni az asztalt csapkodva.


Na mindegy, úgyis én vagyok a rossz, a nagymama meg éljen 20 évesen újra. Azért amíg normális volt, minden beszélgetésnél az unokáért könyörgött (a születése előtt). Mert ő már unokázni akar végre és a testvérem (idősebb) nem akar soha gyereket.

2022. dec. 16. 23:24
 48/62 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező ne idegeskedj,teljesen nyilvánvaló, hogy neked van igazad. Anyud nem normalisan viselkedik. Igenis elvarhato lenne hogy barmely embertarsamon ilyen korhazas esetben pl segitsunk mert nem vagyunk allatok. Lehet beutott nala hogy oregszik, es itt a veg nemsokara? Ezert ez a nagy bulizas?


Szemelyes velemenyem pedig az, hogy aki az unokajara nem kivancsi, vele idot nem akar tolteni, teljesen a szive legmelyerol nem erez valodi tiszta leirhatatlan szeretetet az unokaja irant az nem is ember. Mert hianyzik belole az emberi let lenyege. Lehet hogy egy darab szar. Meg a kutya is tuzbe megy a kolykeert, es akkor egy no a sajat fia gyerekere tojik?


Ez a privat velemenyem, tudom hogy sarkos, es sokan nem ertetek egyet vele, de nem erdekel.


Kerdezo, ha az en anyam igy szarna nyilvanosan a gyerekeimre meg is szakitanam a kapcsolatot, aztan elmehetne a picsab@.

2022. dec. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
96%

En sajnalom az unokat 🙏🏾

Nekem hihetetlen szoros kapcsolatom van az egyik mamammal. Es ez nem azert tortent igy mert "gyereklerakatnak" lett volna hasznalva. Hanem azert mert szereti az unokait, dedunokait.

Az nem cseledseg, hogy az unokad utan erdeklodsz, atmesz megnezni, jatszol vele, minosegi idot toltotok egyutt.

Egy gyereknek elsosorban a szulok a minden es ok nevelik igen, de fontos szerepet jatszik a nagymama is aki mas tipusu szeretet ad.

Es ne aggodjon senki, mama tudott a baratnoivel is lenni attol fuggetlenul hogy szerette az unokait es foglalkozott veluk.

2022. dec. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
62%

43as, Ugyeugye inkább mennék otthonba mint egy olyannak legyek kiszolgáltatva aki azért hisztizik mert nem vigyáztam az ÁLTALA szült gyerekre csak mert ő felelőtlenül külföldre akart költikézni.


40es, hacsak nem Szomáliába költöztetek gondolom külföldön is van bölcsőde meg óvoda. Aki gyerekkel megy külföldre az belekalkulálja ezt is nem úgy megy ki hogy majd anyós a munka mellett babukázik, míg én dolgozgatok picit.

Nagyon el vagy tévedve, anyósod dolgozik 2 napot utána a te kölködre figyeljen? Gondolom akkor te ezt úgy gondoltad, míg te otthon vagy akkor anyósnál is mosol főzöl takarítasz bevásárolsz, hiszen ez a minimum amiért az általad kipottynatott gyerekre vigyáz a szabadidejében.

2022. dec. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!