Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Most akkor csak az ő szabályai...

Most akkor csak az ő szabályaik szerint szeretnének gyakrabban látni?

Figyelt kérdés

Apai nagyszülőkkel sose éreztem szorosnak a viszonyt, nem is szerettem odajárni. Imádtak piszkálni, hogy milyen vékony vagyok, egyek többet, hogy kitáguljon a gyomrom. 4-5 éve már anyut is imádják előttem szidni. A kedvencem, mikor leszólták, mert egy belgyógyászati műtét után tartotta az orvos által előírt diétát.

Karácsonykor jött a szöveg, hogy jaj, szeretnék, ha gyakrabban találkoznánk. Közeledik a szülinapom, amit idén végre a saját lakásomban tudunk megünnepelni. A családi ünnepségre hívtam őket is, erre ment a szájhúzogatás, hogy hát, ők nem akarnak zavarni és ők nem értik, hogy miért nem lehet a szüleimnél tartani az ünnepséget, ahogy eddig is. Elköltöztem a szülővárosomból ugyan, de 40 perc alatt kocsival megtehető az út, de vonattal is kb. 1 óra. A nagyi és a nagypapa is könnyen mozog, autójuk is van, unokatesómért pár hónapja Pesten is simán vezetett, szóval nem hinném, hogy a közlekedés a probléma.

Nem értem, hogy ha adott az alkalom, miért nem jönnek. Ez egy olyan dolog, mint mikor az idős meg van győződve róla, hogy a fiatalnak kell telefonálni?



2023. jan. 11. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Persze, tök ugyanaz. Én 200 kmre költöztem, egyszer sem voltak nálam, pedig ugysnúgy kocsival járunk mi is, ők is. Ők nem akarnak kimozdulni, ezért mindenki tegyen a kedvükre.
2023. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

jaj, szeretnék, ha gyakrabban találkoznánk


Tipikus udvariassági vernyákolás volt. Meghívtad őket. Ugyan ne ők szabják már meg, hogy te hol tartod a születésnapodat...Ha lusták menni, akkor majd nem mennek és kész.

2023. jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnének gyakrabban látni. Csak ezt mondták, mert a valódi érzéseiket ciki kimondani.

Nincs dolgod velük. Senki kedvére ne tegyél, ne változtass azon, ami neked jó. Ha jönnek, lesznek...

2023. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is csak udvariassági kört tettek. Azért a meghívásnak már nem szeretnének eleget tenni.

Hálaistennek, legalább se téged, se anyukádat nem fogják cikizni. Problem solved. Te megtetted, meghívtad őket. Hogy ők nem élnek vele, nem a te hibád.

2023. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az ő szabályaik szerint. Mutasd meg, hogy nálad is vannak szabályok. Ha nem tetszik nekik, akkor így jártak. Ez nem a te problémád.
2023. jan. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én örülök, hogy végre a saját lakásomban lesz a szülinapomon. Aki lemarad, az pedig kimarad.


Köszönöm a válaszokat!

2023. jan. 11. 13:44
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Boldog szülinapot Neked!
2023. jan. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7-es :)
2023. jan. 11. 15:21
 9/12 ittapiros válasza:
88%
Mi a cím?
2023. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Azt akarjak hogy te alkalmazkodj hozzajuk.
2023. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!