Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, ha nem szívesen...

Mit tegyek, ha nem szívesen vigyázok a gyerekekre?

Figyelt kérdés
A menyem rendszeresen hív, hogy menjek vigyázni a 3 gyerekre. Viszont a legkisebb enyhén értelmi sérült. Annyira neveletlenek. Nem merek értük felelősséget vállalni. Helyben laknak a rokonai, én 40 km-re, ráadásul többször át kell szállni. Ott alvás sem jöhet szóba, minden csupa kosz. A gyerekek cipővel fekszenek be az ágyba, kutya, macska is bent van. A hűtőben is ott rohad a többnapos étel. Alap tisztaságra sem ügyelnek. Régebben segítettem, de akkor is csak végig idegeskedtem, nehogy történjen valami baj. Egyáltalán nem fogodnak szót, volt, hogy az utcán is elszaladtak amikor vittem haza őket a suliból / oviból. Ráadásul enni sem tudok náluk semmit. A másik gyerekem részéről az unokákra szoktam vigyázni, ők tiszták, szót fogadnak, pedig szinte egyidősek velük. Ég és föld a két család. Hogy lehet ezt sértődés nélkül elintézni?
2023. jan. 25. 10:04
1 2 3 4 5 6
 1/57 A kérdező kommentje:
Anyagilag ugyanúgy vásárolok nekik, nem teszek különbséget. Veszekedni sem szoktunk. Csak ezek a körülmények.
2023. jan. 25. 10:07
 2/57 anonim ***** válasza:
90%
Nincs semmi, amire foghatod, hogy nem érsz rá?
2023. jan. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
87%
Azt ugye tudod, hogy a fiad is ott él, nem kenheted a menyedre a körülményeket?
2023. jan. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
93%
Megmondod. Te addig vagy felelős, míg a saját határaidat meghúzod. Hogy ő, ők hogyan reagálnak, azzal nincs dolgod.
2023. jan. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám hogy sajnálom, de öreg vagyok már ehhez, nem bírom. Tömegközlekedéssel sok az utazás. Már abban kifáradok. A 3 gyerek nagyon aranyos, de aktívak, nem tudok velük lépést tartani. Nem szeretném hogy baj érje őket. Nem tudok már utánok futni, nem bírom fizikailag.

Ritkábban, havonta egyszer még bevállalom de annyi.

Kérjétek meg a másik nagyszülőket, akik helyben vannak.


Talán ezen nem vernék ki annyira a hisztit.

2023. jan. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
99%

Helyben laknak a rokonai, én 40 km-re, ráadásul többször át kell szállni.


Ez tökéletes ellenérv, hogy ne legyél balek. Nem tudod megoldani, kész. Azt is megmondhatod nekik, hogy nem bírsz velük, nem vállalod a felelősséget. Ha megsértődik, az ő baja, engem pont nem érdekelne...Őket érdekli a te lelkivilágod? kötve hiszem, különben nem lenne képe odarángatni, ha helyben is lenne segítsége. Állj ki magadért! Ő se fog hozzád rohangálni, ha neked lesz segítségre szükséges, abban biztos lehetsz.

2023. jan. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
12%
4-es: ez is olyan duma, amit az a pszichológus mond, aki sosem élt családban :DDD Miért is ne passzolnád le az unokákat, aztán hogy mit kezd a család vele, az már az ő bajuk :DDD Az a szép az ilyen pszicho-tanácsokban, hogy a következményeket sosem a "szakember" viseli, hanem az alany, aki bekajálta, hogy ez a "normális".
2023. jan. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
31%
Úgy neveltél fel egy gyereket, hogy felnőttként nem dobja ki a rossz kaját a hűtőből és nem takarít fel maga után, a gyerekeit se neveli (mondjuk ezek után érthető, hogy miért nem)?
2023. jan. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
96%
7, miért, kinek a baja kellene, hogy legyen? Igen, lesznek következmények, lesz duzzogás, lesz, aki megszólja a kérdezőt, nos ő lehet az is aki átveszi az anyósra kiosztott szerepet. Máris nem akar annyira belefolyni a családi dolgokba. Miért kellene olyan emberek elvárásaival foglalkozni akik pont lesz.rják, mit okoznak a másiknak az elvárásaik? Semmiért. Nem az anyós vállalt 3 gyereket, ha meg valami baj történik a felügyelete alatt még azzal is neki kell együtt élnie.
2023. jan. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

Tudom jól, hogy a fiam sem ad a tisztaságra. Mind a ketten hibásak ebben, nem a menyem a fő bűnös akit szidni akarok. Gyerekek is a fejükre nőttek.

Az viszont tény, hogy nekem bármikor segítségre volt szükségem, soha nem kaptam. Mindig anyagi dolgokra hivatkoztak. A másik gyerekem és családja rendszeresen segít és ez kölcsönös.

2023. jan. 25. 10:25
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!