Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, ha nem szívesen...

Mit tegyek, ha nem szívesen vigyázok a gyerekekre?

Figyelt kérdés
A menyem rendszeresen hív, hogy menjek vigyázni a 3 gyerekre. Viszont a legkisebb enyhén értelmi sérült. Annyira neveletlenek. Nem merek értük felelősséget vállalni. Helyben laknak a rokonai, én 40 km-re, ráadásul többször át kell szállni. Ott alvás sem jöhet szóba, minden csupa kosz. A gyerekek cipővel fekszenek be az ágyba, kutya, macska is bent van. A hűtőben is ott rohad a többnapos étel. Alap tisztaságra sem ügyelnek. Régebben segítettem, de akkor is csak végig idegeskedtem, nehogy történjen valami baj. Egyáltalán nem fogodnak szót, volt, hogy az utcán is elszaladtak amikor vittem haza őket a suliból / oviból. Ráadásul enni sem tudok náluk semmit. A másik gyerekem részéről az unokákra szoktam vigyázni, ők tiszták, szót fogadnak, pedig szinte egyidősek velük. Ég és föld a két család. Hogy lehet ezt sértődés nélkül elintézni?
2023. jan. 25. 10:04
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát esetedben teljesen érthető, hogy nem akarsz vigyázni rájuk. Szerintem legjobban úgy jársz, ha felvállalod a konfliktust, talán a fejükhöz kapnak, főleg ha nem is marad senki, aki segíthetne nekik.

Én röviden megmondanám, hogy Nézd fiam, majd ha normálisan takarítotok, és a gyerekek is értenek a szóból, akkor vigyázok rájuk, addig nem.

Ha pedig neki áll feljebb, nyugodtan szidd le, milyen igénytelen disznó lett, holott te nem erre nevelted.

2023. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
100%

"Miért is ne passzolnád le az unokákat, aztán hogy mit kezd a család vele, az már az ő bajuk :DDD"


Pontosan. Hát kinek a baja legyen, tán a nagymama szült magának gyereket?? Idióta.

2023. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
88%

Ezt hozta a CSOK meg a többi tenyészpénz. Pénzért b@sznak az emberek. Akinek van esze, az továbbra is százszor meggondolja, hogy akar-e gyereket és akkor is lehet, hogy csak egyet vállal, de azt tisztességgel felneveli.

Az ostoba, igénytelen, IQ nulla réteg meg szüli a pucér sejhajra a kölyköket, mert "há' tízmillió CSOK-ot kapunk!"

2023. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül nem megy hozzájuk rajtad kívül senki. Neked csak hálásak lehetnek,hogy még ilyen messziről is segítessz.
2023. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
31%

Nézd, kérdező, én őszinte leszek veled: ha az egyik gyerekedtők lévő unokákra vigyàzol, a másikra nem, akkor ezt sehogy nem fogod megúszni sértődés, megbántódás, esetleg kapcsolatmegszakítás nélkül.


Nyilván megértem, hogy nehéz ez a helyzet, mert nem arról van szó, hogy nem akarsz segíteni, de mondjuk abban igaza van a többieknek, hogy te nevelted ilyenre a fiad. Hiába mondod, hogy ugyanúgy nevelted mindkettőt, ez a lényeg, két gyereket nem mindig egyformán kell nevelni, hogy normálisak legyenek, de már nyilván mindegy.


Azon is elgondolkodnék azért, hogy lehet, hogy ez a gyereked nem segít, én amúgy feltételezem - bàr úgyis tagadni fogod -, hogy anno a gyerekeid között is különbséget tettél, ahogy most az unokák között teszel.


Mindegy, a lényeg:azt tudod tenni, hogy vagy besegítesz néha továbbra is, vagy felvállalod, hogy nem akarsz a gyerekekre vigyázni soha, de akkor vàllalnod kell a következményeket, ami az is lehet, hogy nem fognak már veled beszélni, megszakad a kapcsolat, de a gyereked, de az unokáid nem szívesen látnak többé, mert minek, úgyis jobban szereted a többit.


Vagy igen, van még egy köztes megoldás, ha elmondod nekik, mi a bajod, de ezt nyilván úgysem fogják beismerni, mert nekik megfelel így élni.


A te döntésed, mit vállalsz be következményként, neked kell vele élned utána, nem nekünk.

2023. jan. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%

Csak a nyitót olvastam el.


"Hogy lehet ezt sértődés nélkül elintézni?"


Én a helyedben vennék egy nagy levegőt és elmondanám, hogy a gyerekekért nem tudok felelősséget vállalni, mert egyszerűen nem engedelmeskednek nekem. És félek, hogy akkor éri baj őket, amikor vigyázok rájuk.

Hogy kosz is van, arról ne beszélj.

Úgy mondd el, hogy vagy mindketten (fiad-menyed) ott legyenek, vagy (ha pl. telefonon mondod) a fiadnak mondd.

Lehet, hogy ebből is sértődés lesz, erre lelkileg készülj fel. De ezt akkor is ki kell mondani.

Ha megkérdezik, hogy akkor a másik gyereked gyerekeire miért vigyázol, szintén erre hivatkozz, hogy ők szót fogadnak neked.

2023. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
100%
A hiba a Te készülékedben van: miért gondolod, hogy - főleg ilyen előzmények és körülmények ismeretében - bárkinek is elszámolással tartozol, meg magyarázkodnod kell, hogy miért nem vállalsz felelősséget 3 neveletlen gyerekért? Meg hogy akkor a másik családhoz miért mész? Na, és az utazási nehézségeket ne is firtassuk. Nem. Telefon letesz.
2023. jan. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
100%

38-as vagyok, közben elolvastam a válaszokat és a kérdező többi kommentjét is.


"A másik nagyszülők sem vállalják őket. A menyem testvérérével is haragban vannak."


Na, mit gondolsz, miért nem vállalják????

Nyilván nekik sem engedelmeskedtek a gyerekek, hozzád hasonlóan ők is egy darabig nyeltek, ill. gondolkodtak, hogy kéne ezt megmondani, aztán egyszer csak megmondták.

Elhiszem, hogy nem könnyű ezt megmondani, de ha baj éri a gyerekeket, akkor meg mindenki (beleértve a rendőrséget és a bíróságot is!!!) azt fogja mondani, miért vállaltad el őket, ha tudtad, hogy nem bírsz velük. És mondom, ha valamelyik gyerek súlyosan megsérül, ebből büntetőügy is lehet. Idős korodra bíróság elé citálhatnak vádlottként, mint egy bűnözőt! Kell ez neked???

2023. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, miért félsz konfrontálódni? Miért félsz őszinte lenni, ha amúgy le se szar a fiad, és csak akkor talál meg, ha kell valami?


Meddig tartana normálisan őszintén elmondani, hogy téged zavar a kosz, és neveletlenek a gyerekek, akikre nem szívesen vállalsz felelősséget?


Miért kell sumákolni, utána meg szájhúzogatni?

2023. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
100%

Te ezt már eldöntötted, és tudsz is nemet mondani nekik. Jól teszed. Annyi csak a gond, hogy rosszul viseled, hogy nem tetszik nekik. Hát akkor szedjél kétszer annyi leszaromtablettát és kész. ;-)


Esetleg gondold meg, hogy milyen feltételekhez kötve vállalnád a gyerekeket mégis, és beszéld meg velük, hogy hajlandóak-e ők is figyelembe venni a te szempontjaidat, vagy csak kiszolgáló személyzetnek kellesz-e.

2023. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!