Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, ha nem szívesen...

Mit tegyek, ha nem szívesen vigyázok a gyerekekre?

Figyelt kérdés
A menyem rendszeresen hív, hogy menjek vigyázni a 3 gyerekre. Viszont a legkisebb enyhén értelmi sérült. Annyira neveletlenek. Nem merek értük felelősséget vállalni. Helyben laknak a rokonai, én 40 km-re, ráadásul többször át kell szállni. Ott alvás sem jöhet szóba, minden csupa kosz. A gyerekek cipővel fekszenek be az ágyba, kutya, macska is bent van. A hűtőben is ott rohad a többnapos étel. Alap tisztaságra sem ügyelnek. Régebben segítettem, de akkor is csak végig idegeskedtem, nehogy történjen valami baj. Egyáltalán nem fogodnak szót, volt, hogy az utcán is elszaladtak amikor vittem haza őket a suliból / oviból. Ráadásul enni sem tudok náluk semmit. A másik gyerekem részéről az unokákra szoktam vigyázni, ők tiszták, szót fogadnak, pedig szinte egyidősek velük. Ég és föld a két család. Hogy lehet ezt sértődés nélkül elintézni?
2023. jan. 25. 10:04
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
2%
Igen, 9-es, erről beszélek. Ez a hozzáállás minden, csak nem kompromisszumkész. Jó út arra, hogy soha senki ne maradjon meg melletted, és járhass tovább a "szakemberhez" segítségért, mert már senki nem áll szóba veled, semmi másra nem jó. Normális emberek a megoldást keresik úgy, hogy nem hagyják szarban egymást, főleg egymást szerető családtagok és barátok nem. Aki csak veszekedni akar, annak elég annyit mondani, hogy "nem", aztán kezdj magaddal, amit akarsz. Csak ez előre még soha nem vitt kapcsolatot. Az anyós vállalt egy gyereket, akinek unokái lettek, ezt hívják családnak. Akkor is, ha szerinted ez szart sem ér, akkor is ez a család. És értékes.
2023. jan. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

Egyformán neveltem a gyerekeimet, mégis különbözőek.

Arról nem én nem tehetek, hogy koszosak, felnőtt emberek, úgy élnek ahogy akarnak, nincs beleszólásom, ahogy abba sem, hogy nevelik a gyerekeket. Szeretem őket, de vigyázni nem szeretnék rájuk.

2023. jan. 25. 10:28
 13/57 anonim ***** válasza:
97%
Az utolsó válaszod alapján akkor nincs miről beszélni, ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Van egy normális gyereked, normális családdal, akikkel normális a viszonyod, örülj neki, és koncentrálj rájuk! Ne csináld magadnak a problémát azzal, hogy félsz megmondani, hogy nem fogsz többszörös átszállások árán, erőn felül ugrálni a neveletlen kölkeikhez a retkes lakásukba, mert nem bírod, ráadásul a segítség nem is kölcsönös. Ha megsértődnek még mindig jobban jársz, mintha továbbra is fogösszeszorítva továbbra is járkálsz hozzájuk.
2023. jan. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 A kérdező kommentje:
Amit tudtam segítettem, anyagilag, ruhákat, játékokat kaptak. Nem becsülnek meg semmit. Felelősséget pedig nem vállalok, nem nekem szülte őket.
2023. jan. 25. 10:32
 15/57 anonim ***** válasza:
8%
De legyen lelkiismeretfurdalásod. De mondd el nekik az igazat és akkor legalább tudják, hányadán állnak veled. Aztán majd meglátod, milyen az élet, amikor az egyik gyereked családjánál már nem látnak szívesen, nemhogy hívnának. Aztán 20 év múlva meg sírhatsz, hogy "már ezer éve nem is szólnak hozzám, mivel érdemeltem ezt ki?", na akkor gondolj majd erre vissza!
2023. jan. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 A kérdező kommentje:
Szeretem őket, de nekem ez sok.
2023. jan. 25. 10:33
 17/57 A kérdező kommentje:
Eddig is csak akkor találtak meg amikor segítség vagy pénz kellett.
2023. jan. 25. 10:34
 18/57 A kérdező kommentje:
Akkor legyek lelketlen, akkor sem akarok felelősséget vállalni.
2023. jan. 25. 10:36
 19/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell, te felnevelted a sajátjaidat. Az meg, hogy valaki felnőttként koszban él, főleg nem rajtad múlik. Mert ez pont egy egyszeri döntéssel megváltoztatható dolog. Mától kezdve takarítunk. Ezt bármely ember bármely korban el tudja dönteni. Ne húzd addig, míg megbetegszel. Csak olyan emberi kapcsolatokat van értelme fenntartani amiből te is tudsz töltődni. Nyugodtan mondj nemet. Még indokolni sem muszáj. De akár el is mondhatod mindazt amit itt is elmondtál. De ne hibáztasd magad. Nyugi, senki nem fog kapkodni, hogy átvegye a rád osztandó szerepet. Előbb-utóbb meg kell oldaniuk a szülőknek. Legalább megérzik a súlyát.
2023. jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:
Többször mondtam nemet, akkor meg szinte számon kért a fiam és a menyem is. Még nekem kellett magyarázkodni.
2023. jan. 25. 10:41
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!