Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, ha nem szívesen...

Mit tegyek, ha nem szívesen vigyázok a gyerekekre?

Figyelt kérdés
A menyem rendszeresen hív, hogy menjek vigyázni a 3 gyerekre. Viszont a legkisebb enyhén értelmi sérült. Annyira neveletlenek. Nem merek értük felelősséget vállalni. Helyben laknak a rokonai, én 40 km-re, ráadásul többször át kell szállni. Ott alvás sem jöhet szóba, minden csupa kosz. A gyerekek cipővel fekszenek be az ágyba, kutya, macska is bent van. A hűtőben is ott rohad a többnapos étel. Alap tisztaságra sem ügyelnek. Régebben segítettem, de akkor is csak végig idegeskedtem, nehogy történjen valami baj. Egyáltalán nem fogodnak szót, volt, hogy az utcán is elszaladtak amikor vittem haza őket a suliból / oviból. Ráadásul enni sem tudok náluk semmit. A másik gyerekem részéről az unokákra szoktam vigyázni, ők tiszták, szót fogadnak, pedig szinte egyidősek velük. Ég és föld a két család. Hogy lehet ezt sértődés nélkül elintézni?
2023. jan. 25. 10:04
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
98%

Ha ilyen bunkó f4szok akkor nem szépítgetnék. Megmondanám, hogy nem megyek. Ti se segítetek nekem. Ennyi.

Sértődjenek meg. A masik nagyszülőt biztos nem tudják bepalizni

2023. jan. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
97%
De nem kell magyarázkodni. Inkább kérdezz rá, fiam, szerinted mit szólna a gyereked tanára ha elmenne hozzátok családlátogatásra? Mikor akartok felelősséget vállalni a saját családotokért? Miből gondolod, hogy amit elvárnátok tőlem az valóban az én dolgom lenne? Ne magyarázkodj, inkább kérdezz. Pont, hogy vond felelősségre őket a saját mocskukért. Nem vagy te az ingyen személyzetük. Másik gyereked mit mond? A helyében elbeszélgetnék a tesómmal.
2023. jan. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
A másik nagyszülők sem vállalják őket. A menyem testvérérével is haragban vannak.
2023. jan. 25. 10:51
 24/57 anonim ***** válasza:
97%

18

Te vagy a lelketlen. A nagymama nem házi szolga, akit ugráltatni lehet. Neki is van élete.

2023. jan. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
94%

"Mennyibe kerülne, hogy kedves legyél velük? Csak kérdezem, mi az ára a normális nagymamának."


Mondjuk egy normális gyerek.

2023. jan. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem a háborgó kommenteket, neked adok igazat. Nem kötelességed vigyázni az unokákra, és látszik a kommentjeidből, hogy normális körülmények mellett szívesen vállalnád őket, de a viselkedésük és a tisztaság hiánya miatt nem szeretnél átmenni.


Teljesen jogos. Oldják meg.

2023. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, meg lehet mondani, hogy kérjék meg a közelebbi rokonokat a pesztrára, pláne, hogy csak akkor vagy jó, ha lovetta kell. Már akiknek van hozzá gyomruk a házbalépéshez, persze.
2023. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet sértődés nélkül elintézni. Neked kell eldöntened, folytatod így, vagy felvállalod a konfliktust. Pontosan mondd el, mik az okok, amiért befejezted velük. Utána próbálj meg nem törődni azzal, amivel reagálnak a döntésedre. Vannak szituációk, amiből nem lehet jól kijönni.
2023. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%
Az a szomorú, hogy az ilyenek csinálnak 3 gyereket... :(
2023. jan. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%
32-es: És miért is csodálkozunk, hogy az átlagember egy igénytelen büdös bunkó-utóbbi szó szerint is érthető akár-.... :( Mert nem az szaporodik, aki tud és akar is normális körülményeket biztosítani a felneveléshez. Félreértés ne essék, én sem vagyok a higiénia védőszentje, na de retkes cipővel ágybe feküdni...
2023. jan. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!