Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, ha nem szívesen...

Mit tegyek, ha nem szívesen vigyázok a gyerekekre?

Figyelt kérdés
A menyem rendszeresen hív, hogy menjek vigyázni a 3 gyerekre. Viszont a legkisebb enyhén értelmi sérült. Annyira neveletlenek. Nem merek értük felelősséget vállalni. Helyben laknak a rokonai, én 40 km-re, ráadásul többször át kell szállni. Ott alvás sem jöhet szóba, minden csupa kosz. A gyerekek cipővel fekszenek be az ágyba, kutya, macska is bent van. A hűtőben is ott rohad a többnapos étel. Alap tisztaságra sem ügyelnek. Régebben segítettem, de akkor is csak végig idegeskedtem, nehogy történjen valami baj. Egyáltalán nem fogodnak szót, volt, hogy az utcán is elszaladtak amikor vittem haza őket a suliból / oviból. Ráadásul enni sem tudok náluk semmit. A másik gyerekem részéről az unokákra szoktam vigyázni, ők tiszták, szót fogadnak, pedig szinte egyidősek velük. Ég és föld a két család. Hogy lehet ezt sértődés nélkül elintézni?
2023. jan. 25. 10:04
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
35%
Meg kell őszintén mondani, hogy ez a helyzet.
2023. jan. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
87%

Nem mondjuk kerek-perec megmondanám, hogy nekem nem pálya három neveletlen gyereket pesztrálni és idegsokkot kapni, hogy mikor üti el az egyiket az autó pl, úgyhogy innentől kezdve oldják meg maguknak.


Nem érdekelne, ha megsértődnek, főleg, mivel egyirányú a dolog.

2023. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
90%
nem = én
2023. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
74%

Igazából itt a gyerekek azok, akik szívni fognak, azért valamennyire rájuk is tekintettel lehet lenni, nem tehetnek róla, hogy hülye szüleik vannak, viszont feltételezem, hogy kötődnek a nagymamàhoz, ha rendszeres a kapcsolat.


Most ők ebből csak azt fogják látni, hogy a nagymama a többi unokája jobban szereti, mint őket. A részükről is sírás, megbántódás lesz ebből és végül el fognak tàvolodni, persze lehet, hogy a kérdezzőnek ez nem probléma, mert tényleg kevésbé szereti őket.

2023. jan. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
85%

Nem

És kinyomod a telefont

2023. jan. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha nem lennének neveletlenek a gyerekek, akkor is sok 40 km-t utazni oda-vissza egy napért. Ne vállald el, ha megterhelő a számodra!
2023. jan. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagy köteles az unokákra vigyázni ez a szülök dolga.Nem vagy köteles anyagilag támogatni őket Hogy ezt magadtól megteszed ha megteheted a te döntésed.

Nem vagy köteles magyarázatot sem adni míért nem vagy bébiszitter.Van neked is életed a magad kötelességét teljesítetted! NEM KEL A GYEREKEINK KÉBZELT TÖRVÉNYEINEK MEGFELELNI.

2023. febr. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!