Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, ha nem szívesen...

Mit tegyek, ha nem szívesen vigyázok a gyerekekre?

Figyelt kérdés
A menyem rendszeresen hív, hogy menjek vigyázni a 3 gyerekre. Viszont a legkisebb enyhén értelmi sérült. Annyira neveletlenek. Nem merek értük felelősséget vállalni. Helyben laknak a rokonai, én 40 km-re, ráadásul többször át kell szállni. Ott alvás sem jöhet szóba, minden csupa kosz. A gyerekek cipővel fekszenek be az ágyba, kutya, macska is bent van. A hűtőben is ott rohad a többnapos étel. Alap tisztaságra sem ügyelnek. Régebben segítettem, de akkor is csak végig idegeskedtem, nehogy történjen valami baj. Egyáltalán nem fogodnak szót, volt, hogy az utcán is elszaladtak amikor vittem haza őket a suliból / oviból. Ráadásul enni sem tudok náluk semmit. A másik gyerekem részéről az unokákra szoktam vigyázni, ők tiszták, szót fogadnak, pedig szinte egyidősek velük. Ég és föld a két család. Hogy lehet ezt sértődés nélkül elintézni?
2023. jan. 25. 10:04
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
90%

"miért gondolod, hogy - főleg ilyen előzmények és körülmények ismeretében - bárkinek is elszámolással tartozol, meg magyarázkodnod kell, hogy miért nem vállalsz felelősséget 3 neveletlen gyerekért? Meg hogy akkor a másik családhoz miért mész"


Azért gondolja, mert nyilván tudja, hogy ennek a döntésnek következményei lesznek, amiket viszont nem akar felvállalni, pedig azokat nem lehet megúszni.

2023. jan. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
89%

Azért gondolja, mert nyilván tudja, hogy ennek a döntésnek következményei lesznek, amiket viszont nem akar felvállalni, pedig azokat nem lehet megúszni.


Hát, bocsásson meg a világ, de ilyen kölykök, meg két pénznyelő kunyeragép hiányától (akiktől ugyan mi jót is tanulnának a gyerekek a mami használata kapcsán) nem lenne szegényebb az életem, az biztos, főleg, ha lenne mellette normális családom, normális unokákkal, akikkel ráadásul kölcsönös a szeretet és egymás segítése is!

2023. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem fogod tudni elkerülni a sértődést. Ugyanakkor, ha már úgyis csak kihasználnak, így emiatt nem is érdemes idegeskedned emiatt.


Az a legtisztább, ha kerek-perec elmondod a problémát. Nem kell sunnyogni, nem kell kifogásokat keresni, nem kell idegeskedni.


Egyrészt feszélyez téged a kosz, másrészt a gyerekek nem hallgatnak rád, és így egyszerűen képtelen vagy felelősséget vállalni értük.


(Mi lesz, ha pl. az egyikük játék közben betöri a tévét, vagy neadjisten elszalad az utcán és baja törénik?)

2023. jan. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
97%

Azt gondold meg, hogy melyik rosszabb:

- időnként néhány percig azt érezni, hogy neheztelnek rád vagy

- egész napokig abban a helyzetben lenni, hogy ott vagy náluk a koszban, enni sincs mit, a gyerekek meg szarnak a fejedre és még izgulhatsz is végig, hogy mikor melyiknek esik valami baja.

Szerintem elég egyértelmű.

2023. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A körülményekről nem teszek említést, arra fogok hivatkozni, hogy nem fogadnak szót, és így nem tudok felelősséget vállalni.
2023. jan. 25. 12:55
 46/57 Darius- ***** válasza:
91%
Ha takaritva lett , masnap osszekennek megint mindent, veszett ugy. Amugy milyen szulok ezek, hogy igy fogadnak vendéget. Amikor hozzam jon valaki, foleg ha az no, akkor elotte takaritok. A gyerekeket a szulok kell neveljék, mas nem potolhatja, ha ok jelen vannak, mert toluk vesznek példat.
2023. jan. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
57%
Elvannak mint disznok a szrban :D
2023. jan. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem a nagymama a hibás, hanem a szülők. A gyerekek irányíthatatlanok, így még házon belül is sok a rizikó faktor, hát még a városban sétálva, mikor elszaladhatnak. A szülőknek kéne ezt tisztába tennie, mielőtt másra bízzák rá őket.

Nekem 2 ovis gyerekem van, többnyire hallgatnak ránk, a kisebb figyelmét egy szép pillangó is el tudja vonni, de ő megáll és nem világgá fut. Még így sem bízom rá őket olyan nagyszülőre, aki úgy érzi, nem bírná tartani az iramot vagy nem tudná biztonságban tartani néhány óránál tovább anélkül, hogy kimerülne. Ezt el is mondtam mindenkinek (szükség volt rá), mert kérik a gyerekeket magukhoz, de elvárják a kis iskolás szintű viselkedést, amire még nem képesek. Így nyilván már nem erőltetik a témát és ezt tartom felelős viselkedésnek. Részedről is jó, hogy felismered a korlátaidat. Ne érezze bűntudatot ezért.

2023. jan. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
95%

A szöveg egy harmadát se olvastam el tán.

Te 40 kmrre laksz és az egyetlen lényeg.., NEM MERSZ FELELŐSSÉGET VÁLLALNI. Ennyi. Te tudod, ismered magad annyira, hogy ne legyél 100%osan biztos abban, hogy kellően tudsz rájuk vigyázni. Ez nagyon jó!! Mond el nekik is.

2023. jan. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
12%
Esetleg azt ajánlhatod fel, hogyha átviszik hozzád az egyik(!) gyereket, akkor egyre vigyázol szívesen. De háromra és náluk nem tudsz. Így talán kisebb a sértődés és a valószínűsége, hogy 160 km-t mennek, azért, hogy vigyázz egy gyerekre elég kicsi.
2023. jan. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!