Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hány éves korotokig éltek a...

Hány éves korotokig éltek a nagyszüleitek?

Figyelt kérdés
Én idén leszek 30 és még él egyik nagymamám és egyik nagypapám. Sokak szerint ez már jónak számít, mert a legtöbb embernek ennyi idős korára már nem élnek, de az utóbbi évtizedekben növekedett a várható élettartam, így már egyre kevésbé lesz ritka a dédunokákat is megélni. Nekem az utolsó dédnagymamám 12 éves koromban halt meg.

2023. febr. 9. 10:31
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Csak az anyai nagymamám él már, ami elég hihetetlen, tekintve, hogy 3 éve még három nagyszülőm is élt.

Az anyai nagyapám születésem után két hónappal halt meg. A temetésén, koporsóban fekve láttam először és utoljára.

A másik két nagyszülőm 20 éves koromban halt meg szinte egyszerre, pár hónap különbséggel.

2023. febr. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Korom nem írom le, de abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a dédszüleim közül is ismertem hármat. :)


Egyik dédimamám olyan okos és élettapasztalatokkal teli volt, hogy egyetemre is beülhetett volna. 23'as születésű volt, 2013ban hunyt el.

Nála meg kell jegyezni, hogy a 30as évei környékén olyan műtéten/betegségen esett át, hogy anno max 2 évet jósoltak neki. Rácáfolt. :)

Ő férje meg '21es születésű volt, és 2012ben hunyt el.

Másik dédnagymamám annyira nem ismertem.


Nagyszüleim megmegvannak.


Tudom, nem dédszülőre szólt a kérdés, de a dédimamám élete, kitartása és élni akarása nagyon motiváló.

Örök emlék marad!


Meg kell becsülnünk az ősöket.

2023. febr. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
35 vagyok, 3 nagyszülőm él, 1-et nem is ismertem olyan fiatalon meghalt
2023. febr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyik nagymamám születésem előtt pár héttel halt meg, a másik 3 éves koromban.

Egyik nagyapám 20 éves koromban halt meg, a másik még él szerencsére (27 vagyok).

2023. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

32 vagyok es mar egyik nagyszulom sem el. Az egyik mar akkor meghalt mielott megszulettem volna, az utolso pedig tavaly halt meg. Egyik dednagymamamat ismertem, mar nagykoru voltam mikor meghalt.


En meg ugy latom hogy egyre ritkabb lesz hogy valakinek felnott koraban is elnek meg a nagyszulei. Az emberek mar nem huszonevesen vallalnak gyereket hanem harmincon tul. Nem ritka hogy valaki 38-40 evesen lesz apuka.

Ha 35 evesen lesz gyereked es annak is 35 evesen lesz gyereke akkor 70 eves leszel mire nagyszulo leszel. Ebben az esetben talan megeled hogy az unokad nagykoru lesz.

A varhato elettartam nem tolodik ki annyira

2023. febr. 11. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim válasza:
100%

17 vagyok

2 nagyapámat nem is ismertem

2 nagyim még él és az egyik dedim is

2023. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim válasza:
100%
19 vagyok, szerencsére még mind a négy él. Az utolsó dédim most télen halt meg.
2023. febr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik nagyapám születésem előtt 4 évvel fertőzésbe halt bele, a másikat pedig 2 évvel a születésem előtt agyvérzés vitte el, így sajnos nem ismertem őket. Az apai nagymamám 12 éves koromban hunyt el, az orvosok hetekig küzdöttek érte, de végül nem tudták megmenteni. A másik nagymamám 14 éves koromban halt meg ő viselt meg a legjobban. Bár már nehezen mozgott, leukémiás is volt, és akkoriban gyakran hívtunk hozzá orvost, de aznap reggel láthatóan jól érezte magát. Mosolygott, beszélgettünk, majd elindultam az iskolába. Délután hazaérve mondták a szüleim, hogy meghalt. Délelőtt rosszul lett, nem kapott levegőt, kihívták hozzá a mentőt, majd bevitték a kórházba. Nem sokkal utána hívták a szüleimet, hogy nem tudtak segíteni.

Az anyai nagymamám felöli dédimamámra nem emlékszem. Másfél éves voltam, amikor meghalt. Az volt a kívánsága, hogy az öcsémmel még találkozhasson, akkor volt terhes anyum. A dédim pár nappal az öcsém születése után halt meg.

A többi dédszülőmet nem ismertem, mind meghalt a születésem előtt. Mármint valószínűleg, mert az anyai nagymamám apjáról annyit tudunk, hogy a második magyar hadsereg tagjaként eltűnt a Don-kanyarban, valószínűleg meghalt, de ezt senki nem tudta biztosra állítani.

2023. febr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Anyai nagymamám még anyám gyerekkorában meghalt, anyai nagyapám pedig 5 éves korom körül. Apai nagyapám 18 éves koromban, apai nagymamám 26 éves koromban halt meg. A dédszüleimet nem ismertem.
2023. febr. 24. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

22 :( Nagymamám 84 évesen ment el anyai ágról. Nagypapát nem ismertem.

Apai ágról amikor kb 17 voltam, de onnan szerencsére még a nagymama él (86 éves)

2023. márc. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!