Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogos az idegességem?

Jogos az idegességem?

Figyelt kérdés
Nagyszülőm fekvőbeteg, keresztszüleim egy háztartásban élnek vele, ők ápolják, de most hétvégén elutaztak kikapcsolódni, erről egy ideje tudunk. Múlthét hétvégén kérdeztem, hogy lesz-e ápoló intézve, mert én nem tudom tisztába tenni/pelenkázni ilyen dolgok. Egész gyerekkoromtól utáltam, ha valaki hozzámér, vagy nekem kellett hozzáérnem valakihez, ez nem új dolog. Hét folyamán még kb 3-szor rákérdeztem, hogy biztos van-e aki ellátja, mindig igen volt a válasz, sőt, az ápoló nevét is elmondták. Ma derült ki, hogy ebből semmi sem igaz, nem jön senki, nekem kell egész hétvégén ellátni. Bánom már, hogy nem én intézkedtem, de erre azért nem voltam felkészülve. Az ápolót fizettem volna, szóval duplán nem értem.

2023. febr. 11. 09:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

10-es NEM az unoka dolga ápolni az idős nagyszülőjét képzettség, miegymás nélkül!


És itt nem a hozzáérek vagy nem a probléma, hanem egyszerűen csak kva melós egy 0-24 órás felügyelet.

Csináltam 4 éven keresztül - mármint APA, de mint a gyereke, amikor ő nem volt otthon, nekem kellett.


Azután megmondtam, hogy én ezt soha többé. SOHA. Hogyha leromlik az állapota, akkor fizetek neki ápolót, otthont, de hogy én a saját családomat nem teszem ki ennek, az is fix.

2023. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%

Akik szidják a kérdezőt, mert nem hajlandó ő maga bepelenkázni egy másik felnőtt embert az gondolom nincs tisztába, hogy ez egy elèg intim dolog, mèg, ha azonos neműek akkor is. Meg ennek van egy technikája, ès ha az illetőnek nincs benne gyakorlata elég megalázó tud lenni mind a két fél számára.

Szóval teljesen jogos, főleg úgy, hogy intéztél volna ápolót ès gondolom így az utolsó pillanatban elég nehéz találni. Igen ez nagyon szemét húzás volt.

2023. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%

#11, hol írtam azt, hogy az unoka dolga? Éppenhogy arra próbáltam célozni, hogy valószínűleg a szülők kapták meg 2 napra a feladatot, ők meg - szó szerint és képletesen is - a gyerekük nyakába tolták a sz*rt.

Na mindegy; lehet, hogy bénán fogalmaztam. (#10 voltam)

2023. febr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

10-es teljesen jól leírta a helyzetet. Egyik szülő dolgozik, másik nem akarja csinálni.

6-os, ha havi 120-at elkérnek tőle, akkor nem tekintem ezt ilyen hatalmas önzetlen dolognak. Egyébként is, miért nekem kellene csinálni ezt, mikor nem vagyok benne gyakorlott, nem tudom hogy kell csinálni? 22 éves férfiként nekem kellemetlen nagymamámat pelenkázni, ezért hívtam volna ápolót. Nyilván túl fogom élni, de ez mindkettőnknek nagyon kellemetlen lesz.

2023. febr. 11. 14:07
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Legyen már eszed!

Mi az, hogy a szülő nem akarja csinálni?

Lépj le nyugodtan! Oldja meg a szülő, csak belefér a havi 120-ba?

Eszem megáll...

Gondolom apád finnyáskodik.

2023. febr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Jogos
2023. febr. 12. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
73%
13-akkor félreértettem vszeg :) Bocs.
2023. febr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!