Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy lehet elviselni, feldolgo...

Hogy lehet elviselni, feldolgozni, ha majd a nagymamám nem ismer meg?

Figyelt kérdés
Ő volt az egyetlen olyan még élő családtagom, akivel normálisan lehetett beszélgetni. Rohadt magányosan érzem magam, a jelenlegi helyzetben, szüleimmel mindigis rossz volt a kapcsolatom, más normális rokonom nem volt, csak a mamám, a gimis baráti kapcsolataimnak lőttek, a mostani környezetemben még nem alakultak ki a nagyon bizalmas emberi kapcsolatok. Viszont nyár óta egyre durvábban kezdett feledékeny lenni, és hát egyre durvább az állapot. Demens. Most idősek otthonában van, mert már veszélyes volt magára is, a család nem tudta megoldani a 0-24 órás felügyeletet, amíg otthon lakott. Az orvos szerint nagyon gyorsan le fog épülni mentálisan. Esélyes, hogy ha látogatom, hamarosan nem fog felismerni. Legutóbb anyámat, meg nagynénémet is alig ismerte meg.
2023. febr. 12. 17:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, ha lehet ezt mondani, könnyebb lesz elengedni. Én egy évig ápoltam a hozzám legközelebb álló személyt. És amikor elment, akkor második naptól kezdve azt éreztem, hogy neki már nem fáj semmi, magam miatt pedig nem lehetek állandóan rosszul. Természetesen, most is hullik a könnyem, és nagyon örülnék, ha még velünk lehetne egészségesen. De betegen nem. Nem akartam, hogy tovább szenvedjen. Szépen elaludt. De ne tudd meg, hogy milyen érzés, mikor hívod a mentőket, (mert azt sem tudod kit kell) és azt válaszolni, hogy nem kezdesz újraélesztést. Mert a szíved hiába hasad meg, az agyad tudja, hogy ha esetleg visszahozod, akkor sem lesz már élet, csak szenvedés. És neked kell meghozni a döntést. Én hoztam meg azt is, hogy nem vitetem kórházba. A háziorvos megmondta, hogy lehet, hogy ha beviszik, kap valamit, és még pár napig szenved, de ő már felkelni nem fog, beszélni nem fog, és fájdalmai lesznek. Nem tehettem ki ennek, ahogy annak sem, hogy egy kórházi ágyon menjen el egyedül. Így mellette voltam az utolsókig.

Pedig hirtelen történt, mert délelőtt még járkált, még délután beszélgettünk, majd este rosszul lett, és nemsoká örökre megpihent. Igaz, ő az utolsó napig tiszta volt.

Reggel 6-ra megyek dolgozni, először, mióta elment. Nem tudom, hogy fogom bírni. Teljes stresszbe vagyok, semmi kedvem, semmi erőm dolgozni.

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan. Próbálok segíteni, ahogy tudok.

2023. febr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
90%
Azért látatlanban nem kéne a doki diagnózisát felülírni szerintem, nyilván azért doki mert tudja mit csinál.
2023. febr. 13. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%

"Az Alzheimer nem jár fogyással. Ha elhanyagolják, nem gondozzák, az viszont igen.."


De, jarhat fogyással is. Sőt, hizassal is. Ugyanis a beteg rövidtávú memóriája kb nulla lesz, így elfelejti, hogy evett e. Az én nagyapám is Alzheimeres volt. Volt hogy napokig nem evett -a nagyanyám nem tudta ravenni, a papa állította, hogy evett-, máskor meg mindent megevett a hűtőből, aztan rosszul lett....

2023. febr. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
előző, ez a gondozó felelőssége. Igen, elfelejtheti, de ez csak akkor hat ki rá ha a gondozó leszarja.
2023. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%

14!


Gondoztál már demens beteget, vagy csak a szád jar? Nem, nem q gondozó felelőssége. Mit kellett volna csinálnia q nagyanyámnak szerinted, lekotoznie a férjét, aki állította, hogy evett és nem éhes, aztán megtomnie, mint a libat? Vagy amikor éhes volt és kizabalta szó szerint a hűtőt, akkor kötötte volna le, hogy nem ehet?

Amúgy az meg van, hogy egy demens beteg, pláne egy Alzheimeres kimondottan agresszív is lehet? Hát elarulom, volt hogy a papa nagykessel kergette a mamát, mert nem ismerte meg 50 akárhány év házasság után és azt hitte, betörő? Tényleg le kellett volna nyomni a torkán a húslevest, meg lelakqtolni a hűtőt? Te idióta.

2023. febr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
igen, gondoztam demenset, több mint tíz évig, a haláláig. Úgyhogy visszavehetsz az arcodból.... Tudom milyen amikor téveszmés, ellenséges, küzdeni kell vele. Mégse soványodott le, mert nem hagytam éhezni.
2023. febr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
Ügyes vagy, veregesd meg a vállad, egomokuska. EGY ember alapján ügyesen megiteled a többit. Amit a gondozottad nem csinált, az nem is létezik, ugye?
2023. febr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 armygirl13 válasza:
#10-es, fent van az ápolási intézetben, viszont az ő korában sokkal gyorsabb a betegség, mivel még hatvan sem volt, ezért azt mondta az orvos, hogy ilyen fiatalon sokkal hamarabb pusztítja a betegség
2023. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!