Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy érhetném el a nagypapámná...

Hogy érhetném el a nagypapámnál, hogy kölcsönadja nekem végre az autóját?

Figyelt kérdés

Most lesz 2 éve, hogy van engedélyem, 24 vagyok. Az teljesen igaz, hogy ezt a két évet nem vezettem végig. Mostanában viszont hirtelen, mondhatni éves kihagyással vezettem párszor városban és egy faluból haza a nagypapámmal, és meglepően hibátlanul mentem, nagyon szépen, ideges sem voltam, és nagyon élveztem. Lejtőről indulás az egyetlen ami csak nyolcadszorra sikerül csak, de semmi mással nincs gond. De ezt sem fogom sose begyakorolni otthon a fotelben ülve. Szinte viccesen szabályosan vezetek mindig, mintha csak egy vizsgabiztos ülne mögöttem.

3 éve tanított meg vezetni a nagypapám még az oktató előtt, most 90 éves. A gondom az, hogy egyáltalán nem bízik bennem, hogy egyedül elvihessem az autót itt a városban, nem adja oda. Ma este már sötétben kértem meg, hogy menjünk el vezetni, nézze meg hogy megyek sötétben is. Indulás előtt szépen mondtam az úticélt, egyszerű útvonal tőlünk alig 5 km-re. Azt mondta ő odavezet, én jöhetek vissza. Hát nem ez lett volna a cél, de mondom jó. Jó lassan mentünk, majd meglett az úticél. Hát vissza sem adta oda, pedig csak az ismert útvonalon kellett volna visszajönnöm. Azt mondta majd útközben valahol átadja, mindjárt. Mondom jó. Nos, az ígért dolog nem jött össze, olyan viszont igen, hogy én szedtem le a kormányt egy betonoszlop előtt attól másfél méterre. Simán ráment volna, és vannak is hasonló dolgai. A vége az lett hogy hazaértünk úgy, hogy én szálltam ki az anyósülésről. Hát ha ezt tudom hogy ennyire nem jön össze a tervem, biztos nem rángatom ki a szobából.

Máskor (csupán egy hete), lakott területen kívül én kiabáltam rá a szalagkorlát előtt, mert szemből akarta volna megnézni (jó íves kanyar, jelezték is nyilak), csak mert sütött a nap. Én tisztelem őt hogy ő tanított elsőnek vezetni és hogy övé az autó, de 90 évesen már valahogy nem az igazi ez nála. És ezért remegtem hazaérés után a dühtől és az idegességtől: hogy fiatal vagyok, vele ellentétben jól látok napsütésben és éjjel is, és szerintem összességében is százszor jobban vezetek nála, de én vagyok a megbízhatatlan béna, akinek semmit nem mernek odaadni. Plusz, egy szörnyen könnyen vezető autóról van szó. Ezen kívül annyi volt még, hogy novemberben munkaügyben elvezettem Budapestre egy dízeles autót (ami tőlünk majdnem 300 km oda-vissza), igaz kaptam egy nagyon megbízható segítséget magam mellé, de meglepően jól megcsináltam a feladatot ahhoz képest, hogy a vizsgáról estem ki, arról is több mint másfél éve nulla vezetéssel közte. Engem nagyon meghatott a siker, persze a családomat annyira ez sem.

Bocsi hogy ilyen hosszú lett, de ezt akkor is megérte kiírni ha nem olvassa el senki.



2023. febr. 14. 20:40
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
91%

90 evesen meg van jogsija ugy, hogy ilyeneket csinal? Azt hogy?


Amugy meg 24 eves vagy, vegyel magadnak egy autot, ne masoktol keregess. Ha nem adja, nem adja, megteheti.

2023. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
93%

Ne akard már nagyapád kocsiját kölcsön kéregetni. Abból csak a baj van. Hidd el, friss jogsisok, legalább is egy jó része baleseteznek. Nem kell, hogy a te hibád legyen.

Sajnos, jó nekem több éves gyakorlatom volt már vezetésből, folyton apám kocsijával jártam, de 2015 január 6.-án sikerült totálkárosra törnöm a kocsit. Nem mentem bele hála az égnek senkibe, csak elvesztettem a kocsi felett az irányítást, és belefordultam az árokba, majd borultam vagy 50 méteren keresztül. Nem lett bajom komolyabb, csak pár zúzódás. De hidd el, nem szabad más tulajdonával játszani!!!

2023. febr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy, vegyél magadnak egy autót ha azzal akarsz járni
2023. febr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Nem tudok, álláskereső vagyok egy éve, ezzel telnek a napjaim, de semmi kilátásom nincs. A szalagkorlátos dolognál állásinterjúra vitt, muszáj volt megkérnem rá mert olyan helyen volt a telep, hogy busszal és gyalog egyszerűen lehetetlen küldetés lett volna. Tényleg nézzem végig ahogy korlátnak visz? Nem csak a kölcsön nem adás a baj, hanem hogy nem adja nekem, amikor én sokkal biztonságosabban mennék.
2023. febr. 14. 20:56
 5/42 anonim ***** válasza:
56%
Kamuuuuu, oltári nagy kamu
2023. febr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
90%
Saját autót én sem adnék oda valakinek, akinek majdhogynem nulla tapasztalata van a vezetésben. Ha olyan viszonyban vagyok az illetővel, akkor talán megengedném néha, hogy gyakoroljon úgy, hogy ott ülök mellette, de nem vihetné el.
2023. febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
77%

"Nem csak a kölcsön nem adás a baj, hanem hogy nem adja nekem"

Na jó, ez már egyértelmű trollkodás.

2023. febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Nem adja nekem a KORMÁNYT amíg hazaérünk, hogy biztonságosabb utunk legyen és ne ilyen oszlopra menős. Nem trollkodok, ma történt mindez.
2023. febr. 14. 21:02
 9/42 anonim ***** válasza:
97%

"állásinterjúra vitt, muszáj volt megkérnem rá mert olyan helyen volt a telep, hogy busszal és gyalog egyszerűen lehetetlen küldetés lett volna"

És akkor dolgozni hogy járnál oda, ha felvennének? nagyapád fog naponta hozni-vinni? Vagy máris úgy tervezed, hogy majd nagyapád autóját használod napi szinten?

2023. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Elég sok eredmény nélküli interjún voltam mostanában, nem gondoltam volna hogy az a veszély fenyeget hogy fölvesznek:D, de valahol jogos.

Azért köszi a segítséget, nem veszekedni akartam. Szerintem az lesz ami eddig: belenyugszok a helyzetembe és buszozok/biciklizek. Vagy nem megyek sehova. A szüleim viszont kifizették azt a tetemes összeget jogosítványra, ami egyelőre csak dísznek van.

2023. febr. 14. 21:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!