Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért gondoltak/mondtak/hittek...

Miért gondoltak/mondtak/hittek olyat nagyapámról, ami nem igaz? Rágalmazás?

Figyelt kérdés

Anyai nagyapám (sajnos már nem él) egy többdiplomás, ledoktorált, tan,- és egyéb könyveket kiadott tanárember volt. A Dunától keletre fekvő régió tanügyi vezetője (nem tudom a pontos munkaköri megnevezést) is egyúttal. Közgazdász is, azonfelül, hogy tanár.

Rengetegen ismerték országszerte, sok tanítványa volt, + sok kollégája.

Magyar ember volt, viszont eléggé latinos külsővel rendelkezett. Sötét haj (amíg meg nem őszült), barna szemek, az átlagosnál barnulékonyabb bőr, de nem volt roma, ezt ő maga is mondta, ráadásul nem is nézett ki annak. + Állítása szerint (is) magyar felmenői voltak.

Mindezt amiatt írom, mert több, régi tanítványa is azt feltételezte róla, hogy nem magyar származású. Egyikük egy pszichológus/pszichiáter, aki engem kezelt, és tudta, hogy érzékeny vagyok erre a témára, mindennek ellenére azt mondta, hogy nagyapám "látszólag félcigány ember". Erre mondtam neki, hogy "Hölgyem, maga téved, hiszen nagyapám semmiképp sem roma, elvégre én jobban ismerem önnél." Erre ő ellenkezett, és mondta: "De, biztos, hogy az." ... És ilyesféle vitával telt el egy perc is, miután engedett a szakember, és így fogalmazott: "Amennyiben nem is cigány, az esetben is biztosan valami ázsiai származék."

Egy másik tanítványa, aki már legalább 72-3 éves, és egy biztosítási cég vezetője volt, szintén furcsa dolgokat állított nagyapámról, illetve rólam: "Meglepő, hogy te az unokája vagy, mert nagyon nem hasonlítasz rá, hiszen ő egy barna karakterű ember."

A harmadik, hasonló véleményen lévő tanítvány pedig csak bólogatott, amikor az előző néni mondandóját hallgatta (ő is jelen volt akkor).

+ Nagypapám kapott még nagyon régen egy Budapesten élő tanítványától (?) olyan festményeket ajándékba, amelyek egyikén bandába verődött cigányok szerepelnek.

Tudom, hogy nem a vér szerinti származás számít, hanem az, hogy lelkileg kiknek gondoljuk magunkat, de ettől függetlenül, valahogy zavar, ha olyat állítanak mások, ami nem igaz, érintsen az bármilyen témakört. Tehát itt az igazság megcsúfolása a vérlázító.

Egyébként: majdnem az összes családtagom diplomás, és senki sem néz ki romának közülünk (nem is az). Mi sem gondoltunk mást a papámról, soha, csak azt, hogy egy jólelkű, rendkívül okos/művelt és intelligens, magyar ember.

Sőt, vissza tudjuk vezetni a családfánkat legalább az 1700-as évekig, és mindenki magyar, illetve néhányan szlovák származású magyarok (tótok), de nem az említett nagyapám ágán, hanem az ő feleségén, a nagymamámén.


2023. febr. 24. 00:20
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
71%
Pszichiáterhez menj, ne pszichológushoz. Paranoia?
2023. febr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Paranoid skizofrén, szorongásos zavaros és autista vagyok egyszerre. Rengeteg pszichiáternél jártam gyerekkorom óta, sok alkalommal feküdtem bent pszichiátrián, már 11 évesen gyógyszerezni kezdtek Rivotrillal, Risperdallal, Stimulotonnal, Convulexel, Leponexel, stb.


Aztán 20-21 évesen a legjobb szakemberek autistának diagnosztizáltak, plusz szorongásos zavart észleltek, majd 26 éves koromban megállapították, hogy súlyosan (paranoid) skizofrén vagyok, sürgősen befektettek a pszichiátriára újabban, hiszen ön- és közveszélyes lettem a betegség által, ott beállítottak egy injekciót, amit azóta is kapok havonta, csak így tudják szinten tartani a skizofréniámat, mert meggyógyítani nem lehet, csupán kordában tartani a tüneteit.


A testi betegségem is valamikor akkor kezdődött, amikor befeküdtem 26 évesen a pszichiátriára. Ott próbálgatták, milyen gyógyszer is lenne a megfelelő számomra, és véletlenül pont olyat adtak, amire érzékeny/allergiás voltam, az egyik összetevőjére. Ekkor volt egy szívrohamom, illetve egy görcsrohamom, majd megjelentek a mellkasomon piros foltok a bőrön. A pulzusom pedig nyugalmi állapotban is 100 fölé emelkedett. Innentől kezdve tapasztaltam, hogy kifulladok a legkisebb megerőltetésre is. Majd 2021 nyarán szívritmus-zavar jelentkezett, nem sokkal a második covid-oltásom után, ami azóta is rám tör néha.

2023. febr. 24. 20:26
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha délmagyarországról származik, akkor a balkáni beütés miatt olyan.
2023. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!